הקטע עם קוברה קצת מוזר

John the Savage

New member
הקטע עם קוברה קצת מוזר

עזבתי את העבודה שלי בתחילת יולי, והעבודה שילמה על ביטוח עד סוף יולי. הביטוח של העבודה של אישתי מתחיל בספטמבר. הנחתי שנצטרך לעשות קוברה באוגוסט בכדי שלא נהיה חודש ללא ביטוח, מה שאמור לעלות מעל 1600$ לחודש.

אלא שעכשיו כשקראתי קצת על קוברה, גיליתי שמהרגע שאני מקבל את הפרטים על קוברה מהביטוח (מה שעדיין לא קיבלתי), יש לי 60 יום לבחור אם לעשות קוברה, ואם אני בוחר לעשות קוברה ומשלם, הביטוח חל רטרואקטיבית מהיום בו מסתיים הביטוח מטעם העבודה.

אם הביטוח חל רטרואקטיבית, זה אומר למעשה שאני יכול לחכות עד ספטמבר, ואם אף אחד מאיתנו לא נזקק לטיפול רפואי יקר (ובהסתברות גבוהה זה מה שיקרה), אפשר פשוט לבחור לוותר על קוברה ולא לשלם כלום. ורק במקרה שחלילה קורה משהו אפשר יהיה לבחור לעשות קוברה באוגוסט. פער של 30 יום בביטוח לא נחשב לפער "משמעותי", לא מבחינת הקנס על העדר ביטוח ולא משום בחינה אחרת.

אני תוהה אם מישהו אחר בפורום עשה את זה בצורה כזו ...

zach78

New member
COBRA

כן, הבנת נכון. רק שם לב שלא תוכל תצרוך שום טיפול רפואי במהלך התקופה אם ברצונך שלא לשלם עליו. או לחליפין, לחכות לחשבון ( שעשוי לקחת חודשיים-שלושה ) ורק אז לבדוק מה גובה החוב לעומת הפרמיות.

אני חושב שזה המקרה הביטוחי הראשון שנתקלתי בו שעובד הפוך. ( מכיוון שהוא מבטיח הפסד לחברת הביטוח )

Fellowship

New member
קוברה

את דפי המידע בנוגע לקוברה קיבלנו עם תחילת העבודה ב NIH,
ולהבנתי את הכתוב בדפים, אתה בהחלט צודק:
הכיסוי הוא רטרואקטיבי מיום סיום הביטוח מטעם המעסיק, אבל אתה לא משלם כלל,
אלא אם יש צורך בטיפול רפואי ואז אתה משלם רטרואקטיבית.
&nbsp
&nbsp

אמיתי ר

New member
אכן

רק שים לב למשמעות בדיווח מיסים השנתי לגבי מחסור בביטוח - אני יודע שיש תקופת חסד כלשהי, אבל לא יודע אם זה חודשיים (אחרת תצטרך לשלם קנס, וממש לא ידוע לי מה גובהו).

John the Savage

New member
תקופת החסד לגבי הקנס

זה פער של עד שלושה חודשים רצופים, פעם אחת בשנה.

ranshe

New member
עשיתי את זה לפני אי אילו שנים

אני חושב שאפילו פעמיים (2008 ו-2012), בשתי הפעמים לא הפעלתי את הביטוח בסוף

למעלה