הקלטת קונצרט

הקלטת קונצרט

בתחילת מרץ, השנה, התבקשתי לעשות הקלטה של קונצרט לכינור ולפסנתר.
בקונצרט ניגנו הפסנתרן הבין לאומי רן צמח וביתו הכנרת שירה.
הקונצרט נערך ימים ספורים לפני פרוץ הסגרים השונים ולכן ניתן היה לכנס כחמישים מאזינים שנהנו מהמוזיקה.
בקונצרט נוגנו שלוש יצירות מאת המלחינים:
מוצארט
בטהובן
סזר פראנק
הנה לינק לסרטון של היצירה הראשונה של מוצארט (כמובן שפס הקול היא ההקלטה שלי):
https://www.youtube.com/watch?v=my8gS5XGDZ4&feature=youtu.be
אריאל אריאלי

steiff

New member
ביצוע מוזיקלי מצויין - וידאו והקלטה בעייתיים

הוידאו סטטי והתאורה יוצרת צלליות. שניהם, אני מניח, אילוצים שנובעים מתנאי המקום. פרוז׳קטור נוסף מצד ימין של הבמה יכול היה לשפר את התאורה באופן משמעותי. לגבי הסטטיות של המצלמה - זה כבר עניין שבינך לבין מארגני האירוע - עד כמה הם מאפשרים לצלם (לך) לנוע באולם במהלך הרסיטל. באשר לאיכות ההקלטה - האולם, כך נשמע מההקלטה, בעל תהודה חזקה יחסית, וזה מצריך מיקום של המיקרופונים קרוב יותר למקור הקול. הכינור נשמע ״בסדר״ בעיקר משום שהמנעד שלו גבוה יחסית. הפסנתר, לעומת זאת, נשמע מרוחק ומהדהד. מיקמת שני מיקרופונים במרחק של כשני מטרים מהפסנתר. יכול להיות שמיקרופון יחיד היה מספיק - אבל צריך היה למקם אותו קרוב יותר. מרחק של פחות ממטר מהמיתרים. זה היה מפחית משמעותית את התהודה מהקירות.

תודה על הביקורת

לגבי הוידאו - לא באחריותי. התאורה, עפ"י בקשתו המפורשת של הפסנתרן. כך הוא רצה. לגבי ההקלטה. אכן, יש קצת הידהוד (שאני הוספתי, לא של האולם) וגם הפסנתרן ביקש פחות הידהוד. אז ייתכן, שאתם צודקים וצריך לשים פחות. אני חשבתי כי נותן יותר עומק ותחושת מרחב. לגבי מיקום המיקרופונים, אסור היה לקרב יותר כי אז הצליל לא אמיתי. המיקרופונים האלו (קונדנסרים) "אוהבים" מרחק של 80 ס"מ עד מטר ממקור הקול, כדי לתת את הסאונד הניטראלי (תוך התנייה כי התנאים האקוסטיים מאפשרים זאת). מבחינת האקוסטיקה באולם הספציפי הזה, אין שם בעיה מיוחדת. עכ"פ, רשמתי את ההערה ולוקח לתשומת ליבי. אריאל אריאלי

למעלה