הקפצה לחטיבה הצעירה

kerenomri

New member
הקפצה לחטיבה הצעירה

אני אמא לילדה בת 4 וחודש ,הילדה שלי פיספסה ב5 ימים את האפשרות לעלות לחטיבה הצעירה , (ברצוני לציין כי ביתי מפותחת מיתר בני גילה ). בכדי שאוכל להקפיץ אותה התחוור לי היום כי אני נדרשת לעבור איבחון ע"י פסיכולוג הישוב אשר מבקש לאיבחון פרטי בין 1,000 ש"ח ל 1,800 ש"ח ( הפסיכולוג הנ"ל שייך למחלקת החינוך שלנו) , ועפ"י המלצת הגננת. אני רוצה לדעת מספר דברים: 1. האם אני חייבת לעבור איבחון? 2. מדוע אני חייבת לשלם ? 3. האם יש אפשרות לאבחן בחינם ? דרך מחלקת החינוך 4. אני יודעת שאני אדרש לשלם גם בשנה הבאה עבור אבחון לכיתה א' 5. מדוע ילדים אשר מפותחים שיכלית יותר מבני גילם לא ניתנת להם האפשרות להתקדם ע"ח המערכת והם אפילו נבלעים במערכת ולא ניתנת להם האפשרות להתקדם (הורים מעוטי תקציב).

הקפצה לחטיבה צעירה - תגובה

שלום רב לך. אנסה לענות לך על השאלות באופן המלא ביותר שיש בידי, מבטיחה לחזור מחר עם יתר התשובות לאחר בירור מעמיק יותר. בכל אופן יש חשיבות רבה לעריכת אבחון פסיכולוגי מקיף לילד שרוצים להקפיץ אותו שנה. את מתארת את ילדתך כילדה מאוד מפותחת - לא ציינת באילו תחומים. כדי לשקול האם להקפיץ ילד שנה חשוב להסתכל על סך תחומי התפקוד ולבחון אותם כמכלול. ילד שמאוד מוכשר קוגניטיבית, לא בהכרח יהיה בשל רגשית מה שעלול למשל להקשות עליו להשתלב עם ילדים הבוגרים ממנו או להתמודד רגשית בדרישות המסגרת. מטרת האבחון הפסיכולוגי לבחון את ההבטים הקוגניטיבים, רמת I.Q שלו, יכולותיו הרגשיות, מוטוריות ואחרות המתאימות לגילו. יש אפשרות לבדוק עם השירות הפסיכולוגי (שפ"ח) של משרד החינוך (תנסי לברר דרך הגננת) האם יש באפשרותם לעשות אבחון זה (בד"כ הם מאוד עמוסים ומתמקדים בילדים שעולה סימן שאלה לגבי הצורך בהישארות שנה נוספת בגן). סדר גודל העלויות שציינת אכן מאפיין את האבחונים הפסיכולוגיים בשוק הפרטי, במידת הצורך ולא תמצאי את המענה דרך משרד החינוך אשמח לעזור לך לבחור מקום המתאים לצרכיכם. אשמח להרחיב לאחר בירור פרטים נוספים. מקווה שעשיתי קצת סדר. בהצלחה

הקפצה מטרום חובה לחובה

שלום רב לך. לאחר התכתבויות דרך "מסרים", כהבטחתי, אני שולחת לך את הבירור שעשה צוות הפסיכולוגיות במרכז שלנו מול הפיקוח של משרד החינוך. לא ניתן להקפיץ ילד בתוך מערכת החינוך מטרום חובה לחובה, אלא מחובה לכתה א'. כך שכל ההתלבטות שלך לגבי אבחון פסיכולוגי בשלב הנוכחי אינה רלוונטית, ותוכל לעשלו במועד זה בשנת הלימודים הבאה. בינתיים כדאי לנסות ולהעשיר אותה בחוגים ספציפיים בתחומים בהם היא מתעניינית מחוץ למסגרת החינוכית. בהצלחה

למעלה