הקשר בין הפלות חוזרות לטבעונות או צמחונות

סופי90

New member
הקשר בין הפלות חוזרות לטבעונות או צמחונות

אני בת 29 אימא לילד בן 9 מקשר קודם, אני ובעלי הנוכחי ניסינו להיכנס להריון לפני שנתיים, ההריון הפסיק להתפתח. הפסקה של שנה, ניסיון של שנה שלמה ללא הצלחה, פנייה לרופא, הריון מושרה לטרזול, עובר חיוני עם דופק, לאחר כשבוע כבר לא היה דופק, הפלה טבעית בשבוע 7 של ההריון, התזונה שלי צמחונית, ושלו טבעונית, הבדיקות יצאו תקינות.
משהי יודעת אולי יכול להיות קשר בין ההפלות החוזרות לתזונה?

שירהד1

Member
מנהל
צר לי על אובדני ההריון

לפי מה שאני מבינה, היו לך שתי הפלות בראשית השליש הראשון.
כתבת: "הבדיקות יצאו תקינות". לאלו בדיקות את מתכוונת? פרטי יותר כדי שאוכל להבין.

בכל מקרה, ממליצה לך לשאול את השאלה הזו תזונאית וגם את הרופא/ה שלך.
לפי מיטב הבנתי, אם אין תת תזונה ובעיות רפואיות או חוסרים כלשהם- לא אמורה להיות בעיה.
אני אוכלת כל, והיו לי 7 הפלות. סתם בגלל הרבה חוסר מזל ועוברים לא תקינים.
כמעט כל אישה שרוצה יותר מילד אחד תעבור בשלב כלשהו הפלה בשליש הראשון. זה משפט שאמרה לי הרופאה הגניקולוגית שלי. עד כדי כך הפלות בשליש הראשון הן נפוצות. רוב הנשים הן לא צמחוניות ולא טבעוניות, ולכן אני לא רואה שום קשר בין הדברים. אבל שוב- ממליצה להתייעץ עם גורמים מוסמכים.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

סופי90

New member
תשובה

הרופא נתן לי כדורים להגדלת הביציות. לטרזול זו התרופה שמגדילה ביציות.
כלומר אפשר להגיד עם קצת תמיכה.

עונה לגבי נסיוני האישי

קודם כל - משתתפת בצערכם על האבדנים ועל התקופה הארוכה של הנסיונות.
בשליש השני של שנות ה-30 לחיי עברתי שני הריונות טבעיים ושלמים, לקראת גיל 40 עברתי שתי הפלות בשבועות מוקדמים, ואחריהן הריון תקין ומלא. לכל אורך התקופה התזונה שלי לא בשרית, ולא זוכרת שרופא כלשהו הצביע על קשר בין התזונה להפלות (ההפלות כנראה על רקע גיל).
בכל מקרה חוזרת על ההמלצה של שירה - לפנות אל הרופא המטפל בך, רצוי גם לערוך בדיקות דם (לך או לשניכם) כדי לוודא שאין בתזונה חוסר - ויותר מכל, מאחלת לך סופי ולבן הזוג בריאות והריון תקין ומלא.

למעלה