הקשר בין חרדה לפרפקציוניזם

הקשר בין חרדה לפרפקציוניזם

לאחרונה התעמקתי בנושא הפרפקציוניזם. הרבה אנשים אוהבים להגדיר את עצמם כפרפקציוניסטים, אבל מסתבר שיש הבדל בין אדם ששואף להצליח ולעשות הכי טוב שהוא יכול, לפרפקציוניסט. פרפקציוניסט הוא אדם ששואף למושלמות, ואין מושלם, הוא מציב לעצמו סטנדרטים גבוהים ובלתי אפשריים, שום דבר לא מספיק טוב בשבילו, הוא מאד ביקורתי כלפי עצמו, ואם יכשל - יקח את זה קשה מאד, הוא יעדיף להמנע מלעשות דבר שאולי יכשל בו. כשהוא לא מצליח להשיג את התוצאה המושלמת, הוא לוקח את זה קשה. אחת התוצאות של פרפקציוניזם היא חרדה. חרדה מפני טעויות, חרדה שהאדם לא מושלם, חרדה מאי הצלחה. איפה הדברים האלה פוגשים אתכם? שתפו אותנו. **************************************************************** ורדה צדיק, מאמנת אישית מקצועית, מאסטר ב NLP ודמיון מודרך

EZCA

New member
אני מחפש תמיד את השלמות המקסימלית מאז שנולדתי, אבל

אני עושה אותה לאט מאד מאד וביסודיות מוגזמת מה שאף אחד אחר לא עושה כמוני. משקיע בעבודה שאמורה להיות קצרה ולא מושלמת ,עושה אותה בשעות רבות פי 6 זמן יותר מהאחרים עד שהתוצאה יוצאת בסוף מוצלחת מאד. לא אעיז למהר בשום עשיה,אבל אם הייתי ממהר אז הייתי חוטף התקף חרדה. אני לא ממוצא גרמני,אבל זה האופי של הגרמנים ובגלל זה התוצרת שלהם מוצלחת. את הגרמנים אנחנו מכנים בשם יקה (בניקוד סגול)

EZCA

New member
הפדנטיות בעבודה ארוכת השנים לא קידמה אותי

בשכר ובדרגות, כי לא עמדתי בלוח הזמנים שמנהל המפעל קבע ביחד עם הקונים את המוצר, אבל המכונות שאני תכננתי בסוף הצליחו והמכונות שתכננו המהנדסים נכשלו כולם כי הם חיפפו בעבודה ומיהרו לסיים. אני את האופי שלי מאז שנולדתי לא אשנה כל זמן שאני חי וקיים. למשל, אם בן אדם רגיל תולה מדף בקיר תוך חצי שעה , אני תולה אותו תוך שעתיים והמדף שלי לא יפול גם אם יעמיסו עליו מאות קילוגרמים כי אני עובד ביסודיות רבה שלב אחר שלב לאט לאט. כל דבר אני מברר. גם בעניין החרדה קראתי עשרות מאמרים ,מה ולמה ומדוע. עוד לפני 30 שנה הרופאים ,הפסיכולוגים והפסיכיאטרים לא הבינו מה זה בכלל חרדה ,הם רק ידעו לתת כדורי הרגעה. הם לא הבינו את הסיבות ללחצים. כיום כל הרופאים הצעירים מבינים מצוין ברפואה בשטחים רבים. אז רופא המשפחה שלי שגילה כי יש לי דופק לב מהיר חשב שיש לי בעיה בלב ולא נתן לי אישור רפואי לחזור ללמוד בכיתה. הלב שלי מצוין ובריא. עשרות שנים אני בולע כדורים רבים ושום נזק לא נגרם לי מהכדורים. אני מסוגל אפילו לרוץ למרחקים בלי בעיות דופק מהיר. ואני כיום עוד 3 שבועות בן 74 שנים.

לעזרא

העבודה היסודית שלך מראה שאתה עושה עבודה איכותית, אתה כנראה אדם צנוע ויודע מה טוב לו וטוב שאתה מכיר את עצמך. מזל טוב ליום הולדתך הקרב ובא

למעלה