הקשר בין לימודי רפואה ושירות צבאי

LILAC4EVER

New member
הקשר בין לימודי רפואה ושירות צבאי

הי אני עוד בצבא, מתעתדת ללמוד רפואה כשאסיים. שאלתי היא האם זה נכון שלא מקבלים ללימודי רפואה אנשים שהשתחררו מהצבא על 21...? אתם יודעים על זה משהו? זאת רק שמועה? תודה...

זה לא שחור ולבן

הצבא היום לא מפרט את הסיבות לשחרורו של פלוני מהשירות, אלא בד"כ רושם רק שזה "בריאותי". מכיון ש-21 יכול להתקבל גם על בעיות נפשיות וגם על מחלות די נפוצות כמו Crohn's, הרי שלאדם מן הישוב אין דרך חוקית לדעת כיצד השתחררת מבלי שאת תאמרי לו. עם זאת, תהליך הקבלה ללימודי רפואה טומן בחובו גם ראיונות אישיים, שבמסגרתם את עשויה להישאל על מהלך השירות הצבאי, ובמידה ותזכירי את עובדת שחרורך על בסיס פרופיל 21, וודאי תגררי את אחד המראיינים לשאול (ולו מתוך אינטרס רפואי גרידא) לסיבת הפרופיל. ואז את יכולה לספר את האמת או לא לספר. ברור שאם תצהירי שאת סכיזופרנית או סובלת מדיכאון, זה יהווה "מינוס" בראיון, משום שבמהלך לימודי הרפואה יש מספיק דברים שעשויים להפוך כל אדם למשוגע, ומי שמגיע מראש עם בעיה זו או אחרת נמצא בקבוצת סיכון...

LILAC4EVER

New member
זה הקטע ש....

אני לא באמת סכיזופרנית או משו בסגנון... סתם לא בא לי צבא עכשיו. השאלה אם אני אומרת לבוחן "וואלה יצאתי כי לא רציתי ורציתי להתחיל כבר את החיים שלי" תהיה תשובה בסדר או שזה עלול להיתפס כאחת שקשה עם מסגרות וכאלה...

Shichman

New member
ברור שזה לא טוב ויכול להפריע

זה תלוי במראיין, אבל אני מניח שב-99.99% מהמקרים אם תגידי דבר כזה זה יהווה הפרעה מאוד רצינית בקבלה וסיכוי שלך להתקבל הוא מאוד נמוך. מצד שני, אם הסיבה לאי-שירות שתגידי תהיה מספיק תמימה שמשכנעת - כזאת, שמצד אחד לא גורמת לרושם שלילי על האישיות שלך (אני לא רוצה מתייחס לזה כאן, אבל אני מניח שברור לך שזה מעשה יפה והוגן - להיפטר מהשירות כי סתם לא בא לך) וגם לא יהווה בעיה בלעמודים שלך ובעבודתך העתידים כופאה, אז אולי הדבר לא יהווה מחסום לקבלה לרפואה. אבל תזכרי עוד דבר: למרות שלפי החוק המידע לגבי הפרופיל שלך הוא חשאי, לא תהיה לאנשי הועדה שום בעיה לברר ת הסעיף שלך אם הם ירצו, וזאת בגלל ש: 1) כשאת מגישה מועמדות את חותמת על הצהרת בריאות ועל ויתור סודיות רפואית. כלומר, הם יכולים לפנות באופן רשמי לרשויות צה"ל ולבקש מהם מידע לגבי הבריאות שלך. 2) כשאת משתחררת לפני תום השירות, את מקבלת תעודה מיוחדת שם רשומים סעיפים שגרמו להודת הפרופיל (כל הסעיפים-לא רק זה שגרם לשיחרור). זה רשום בצורת קוד מספרי, כך שאדם רגיל(למשל, מעסיק) לא ידע איזו אבחנה מסתתרת מאחורי כל קוד, אבל בתור מראיינים לרוב יושבים רופאים שחלק גדול מהם עושים/עשו גם מילואים ו/או שירתו בעבר או בהווה כרופאים צבאיים. כך אין להם בעיה לבדוק את הפרטים ויש אפילו סיכוי סביר שהם ידעו את זה בעל-פה - במידה ומדובר באבחנה נפוצה (כגון סכיזופרניה, לדוגמא). אולי ניתן לעקוף זאת, אם תביאי להם לא את תעודת השיחרור, אלא תדפיס מקצין העיר ששם אין סעיפים, אלא ירשם רק "סיבות בריאותיות", אבל כפי אמרתי לא תהיה להם שום בעיה לברר פרטים-וזה גם חוקי בגלל הויתור על הסודיות עליו תצטרכי לחתום. זה כמו קב"א - מידע סודי, אבל מי שרוצה לדעת זה לא מסובך מדי לברר. כך שכדאי לחשוב. בהצלחה.

Shichman

New member
מתנצל על טעויות הקלדה-הקלתי מהר

כי הייתי צריך למהר. אבל הרעיון ברור

למעלה