הרב אזופתי האיטלקי במרוקו

ilay Levi

New member
שלום רב לכולם!
למישהו יש מידע איכשהו על רב איטלקי שהיה במרוקו בשם אזופתי? היה עם עיניים כחולות, צדיק גדול. קבור במרוקו.
אשמח לישועה בנושא. 🙏🙏

שרי סילבר

Active member
האם ידוע לך כיצד מאייתים את השם בלועזית? אני מניחה שהשם הפרטי לא ידוע לך, אבל האם ידוע לך מתי חי, באיזו תקופה בערך?

ilay Levi

New member
האם ידוע לך כיצד מאייתים את השם בלועזית? אני מניחה שהשם הפרטי לא ידוע לך, אבל האם ידוע לך מתי חי, באיזו תקופה בערך?
היי. אני חושב Azupati..השם הפרטי לא ידוע לי.
אני חושב שהוא חי במאה הקודמת..שנת 1900..פלוס מינוס. היה רב גדול, היו באים לקבל ברכות ממנו.

SupermanZW

Well-known member
היי. אני חושב Azupati..השם הפרטי לא ידוע לי.
אני חושב שהוא חי במאה הקודמת..שנת 1900..פלוס מינוס. היה רב גדול, היו באים לקבל ברכות ממנו.
או שהטעות באיות העברי או שהטעות באיות האיטלקי. אם שמו אזופטי, באיטלקית זה Asupati, והוא מצפון איטליה (בצפון איטליה האות s נהגית כמו ז, בדרום איטליה האות s נהגית כמו ס), אם שמו azupati, הוא נהגה אצופטי, האות z נהגית באיטלקית כ מו צ או כמו דז, תלוי באותיות שלפניה ואחריה, צ נפוץ יותר. במקרה זה, אין e או i אחרי הz, הz אינה באה בתחילת המילה ואין u לפני הz ולכן ההיגוי הוא כמו צ.

שרי סילבר

Active member
אין כל כך מופעים של השם הזה בעברית ובלועזית בצורות-כתיב שונות. זה מעלה את האפשרות שאולי יש שיבוש בשם כי שאתה מציין אותו. שווה לבדוק ולוודא שזה אכן השם (או שזה נמסר לך מזיכרון של מישהו, ולא מדייקים בשם).

למעלה