הרוב מדברים על קורונה, וחיסון

Harrington

Well-known member
מנהל
מה אם יתגלה שלחיסון תופעות לוואי חמורות?
אז? ואם אחכה שנה ולאחר מכן יתגלה שכעבור שנה ויומיים מתחילות תופעות לוואי חמורות? אין לזה סוף.

הנחת היסוד הפשוטה מאוד שלי, מעבר לכך שאני מאמין שהרגולטורים (הן הישראליים והן במדינות המוצא של החיסונים) עושים את עבודתם, היא שהחברות שמייצרות את החיסון יעשו כל שהן יכולות כדי להבטיח את בטיחותן. עצם העובדה שהחברות האלו התחילו בייצור עוד לפני קבלת האישורים, מלמדת מבחינתי על כך, שהרי אף חברה עסקית לא הייתה לוקחת את הסיכון הזה (במידה וזה מתפקשש, הלך על החברה בתביעות של מיליארדים). זאת הסיבה שלמשל פחות אתלהב מהחיסון האנגלי.

בכל מקרה בגדול נראה לי שהתועלת עולה על הסיכון כאן ולכן כאמור, איני רואה בעיה מיוחדת להתחסן.

דיברגנט חדש

Well-known member
אז? ואם אחכה שנה ולאחר מכן יתגלה שכעבור שנה ויומיים מתחילות תופעות לוואי חמורות? אין לזה סוף.

הנחת היסוד הפשוטה מאוד שלי, מעבר לכך שאני מאמין שהרגולטורים (הן הישראליים והן במדינות המוצא של החיסונים) עושים את עבודתם, היא שהחברות שמייצרות את החיסון יעשו כל שהן יכולות כדי להבטיח את בטיחותן. עצם העובדה שהחברות האלו התחילו בייצור עוד לפני קבלת האישורים, מלמדת מבחינתי על כך, שהרי אף חברה עסקית לא הייתה לוקחת את הסיכון הזה (במידה וזה מתפקשש, הלך על החברה בתביעות של מיליארדים). זאת הסיבה שלמשל פחות אתלהב מהחיסון האנגלי.

בכל מקרה בגדול נראה לי שהתועלת עולה על הסיכון כאן ולכן כאמור, איני רואה בעיה מיוחדת להתחסן.
צר לי לאכזב אותך, אך חב' החיסונים חסינות מפני תביעה עפ"י החוזה שהם חתמו עם ארה"ב ועם כל מי שהם מספקים לו את החיסונים.

Harrington

Well-known member
מנהל
צר לי לאכזב אותך, אך חב' החיסונים חסינות מפני תביעה עפ"י החוזה שהם חתמו עם ארה"ב ועם כל מי שהם מספקים לו את החיסונים.
צר לי לאכזב אותך, אבל החתימה הזאת ממש לא מחייבת את כל תושבי כדור הארץ. זאת מעבר לכך שהן התחילו בייצור עוד לפני החתימה הזאת וכן מעבר לכך שגם החסינות הזאת מוגבלת.

דיברגנט חדש

Well-known member
צר לי לאכזב אותך, אבל החתימה הזאת ממש לא מחייבת את כל תושבי כדור הארץ. זאת מעבר לכך שהן התחילו בייצור עוד לפני החתימה הזאת וכן מעבר לכך שגם החסינות הזאת מוגבלת.
ממש לא, החתימה הזאת היא מלפני הרבה עשורים והיא תקפה לכל החיסונים ולא בילעדית לחיסון הקורונה.

דיברגנט חדש

Well-known member
אוקיי. אני סבור ש"ממש כן".
כרגיל, בכל מה שקשור לממסדיות, אתה עם מסכה על העיניים במקום על הפה והאף.
הנה קישור על הקורונה.

לפני כשלושים שנה, לאחר תביעות רבות של נפגעי חיסונים כנגד יצרני החיסונים, איימו ייצרני התרופות בארה"ב בהפסקת פיתוח הענף. בעזרת השתדלנים שלהם בבית הנבחרים נחקקו שני חוקים: הראשון מגן על יצרני החיסונים מפני תביעות בגין נזקי החיסונים. השני מגדיר תכנית ממשלתית לפיצוי נפגעי חיסונים מתקציב המדינה. מחלקת שירותי הבריאות בארה"ב מפרסמת את עקרונות התכנית, התנאים המאפשרים הגשת תביעת פיצויים, נזקי החיסונים המוכרים לצורך תביעה ודו"חות סטטיסטים על תביעות ותשלום פיצויים.
אגב, זאת הסיבה שבארה"ב, נפגעי חיסונים תובעים את המדינות ולא את חברות התרופות, יצרניות החיסונים.

שמלת תחרה1

Well-known member
הנה קישור על הקורונה.

לפני כשלושים שנה, לאחר תביעות רבות של נפגעי חיסונים כנגד יצרני החיסונים, איימו ייצרני התרופות בארה"ב בהפסקת פיתוח הענף. בעזרת השתדלנים שלהם בבית הנבחרים נחקקו שני חוקים: הראשון מגן על יצרני החיסונים מפני תביעות בגין נזקי החיסונים. השני מגדיר תכנית ממשלתית לפיצוי נפגעי חיסונים מתקציב המדינה. מחלקת שירותי הבריאות בארה"ב מפרסמת את עקרונות התכנית, התנאים המאפשרים הגשת תביעת פיצויים, נזקי החיסונים המוכרים לצורך תביעה ודו"חות סטטיסטים על תביעות ותשלום פיצויים.
אגב, זאת הסיבה שבארה"ב, נפגעי חיסונים תובעים את המדינות ולא את חברות התרופות, יצרניות החיסונים.
מקווה שידידנו הרינגטון קורא את דבריך.

Harrington

Well-known member
מנהל
כשמבלבלים אותו עם עובדות, הוא יזמר את הפזמון הקבוע שלו, שהוא הפסיק לקרוא את התגובה לאחר השורה הראשונה :)
אהה לא, אין לזה שום קשר ל"מבלבלים אותו עם עובדות", גם אם מחשבה זו יותר נוחה לך. זה לגמרי תלוי בדרך בה המתדיין מולו מתבטא. מה לעשות, כאשר מישהו מתבטא כמו כלב מיוחם חולה כלבת וברמה שאישית כבר שכחתי ממנה מהשנה השניה בגן חובה, אני פשוט לא רואה טעם להמשיך לקרוא. גם בגלל שאין לי שום חשק לבזבז אנרגיה ו/או זמן להתדיין עם 'אדם' כזה וגם בגלל שהסיכוי שההמשך יהיה ענייני, בדרך כלל נמוך למדי.

אז תעדיף לומר שאני "מזמר כך" רק בגלל שאתה כביכול מבלבל אותי עם העובדות? כאמור, מה שעוזר לך לישון בלילה. בכיף מצידי :). אבל קשר לאמת או למציאות? אין לטענה זו. צר לי לאכזבך :). כך המצב תמיד, אך בוודאי כך המצב כאן, כאשר בשום מקום לא חלקתי על העובדות שהבאת. רק טענתי משהו אחר במקביל לכך. זה שאתה מעדיף לעשות כאילו הצגת עובדות והן רלוונטיות למה שאמרתי? שיבושם לך. לא ממש חדש במקרה שלך והשיטה מוכרת זה מכבר. גם זה, מה לעשות, לא יהפוך את הדברים לאמת או למציאות :).

דיברגנט חדש

Well-known member
אז תעדיף לומר שאני "מזמר כך" רק בגלל שאתה כביכול מבלבל אותי עם העובדות? כאמור, מה שעוזר לך לישון בלילה. בכיף מצידי :).
רק יש בעיה שכאשר כולם טוענים שאת |טמבל|, כנראה שאתה |טמבל| ואם לא שמת לב, גם סופרמן וגם שימחת תחרה מסכימים וכנראה גם משתפרת לאחר שתקרא את הדברים.
תמשיך להיות עם כיסוי עיניים, מקווה בשבילך שלא תיפגע מהנאיביות האירופאית שחונכת על פי דרכה ומאחל לך רק בריאות למרות הכינויים שכינית אותי.
כאשר בשום מקום לא חלקתי על העובדות שהבאת. רק טענתי משהו אחר במקביל לכך.
צר לי, אך לא ראיתי טענה מקבילה שלך, אלא רק מחלוקת על דבריי, כפי שאפשר לראות בשתי התגובות הבאות שלך שאצרף אותן, כדלקמן:
אוקיי. אני סבור ש"ממש כן".
זה שאתה מעדיף לעשות כאילו הצגת עובדות והן רלוונטיות למה שאמרתי? שיבושם לך.
כפי שהראתי למעלה, לא רק אני, אלא כל מי שהגיב למעט אותו אחד שמכנה אחרים 'כלב מיוחם' כי נמצא עם התחתונים למטה.
והשיטה מוכרת זה מכבר.
אכן, שיטתך מוכרת ובשל כך, השבתי לשימלת תחרה שזה מה שתעשה עוד לפני שהגבת.
מדהים שאתה חושב שאתה חכם, אך לא מבין שרואים שאתה מבזבז כ"כ הרבה זמן להשיב לתגובות עם התחכמויות של ילד בגן במקום להשיב עניינית לתגובות שמאכילות אותך עם כפית בפה ונותנות לך קישור שתחכים.

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
רק יש בעיה שכאשר כולם טוענים שאת |טמבל|, כנראה שאתה |טמבל| ואם לא שמת לב, גם סופרמן וגם שימחת תחרה מסכימים וכנראה גם משתפרת לאחר שתקרא את הדברים.
א. מעולם לא שיניתי את דעתי רק בגלל שאחרים חשבו אחרת. אין לי כוונה להתחיל עם זה היום לא לכבודך, לא לכבוד שמלת התחרה, לא לכבוד סופרמן וגם כנראה לא לכבוד משתפרת.
ב. אתה מפנה כאן למשהו שכביכול טוענים עלי, שאני כזה או כזה. ראשית לא קראתי כך מפי אף אחד מהגולשות והגולשים שהזכרת. אבל גם אם כן, איפיונים כאלה עוד פחות 'עושים לי את זה' :).
תמשיך להיות עם כיסוי עיניים, מקווה בשבילך שלא תיפגע מהנאיביות האירופאית שחונכת על פי דרכה ומאחל לך רק בריאות למרות הכינויים שכינית אותי.
אני? כיניתי אותך במשהו? לא הסתכלתי לכיוון שלך בכלל. כתבתי מיהם סוגי האנשים שלדעתי לא יכולים שלא להתחיל תגובה עם לאפיין את הצד שכנגד (לא את דעתו, אלא אותו!), לחלק לו ציונים וכיו"ב. זו אכן דעתי. אם אתה מוצא את עצמך תחת רשימה זו, זה כבר עניין שלך. לא רואה את עצמי אחראי לכך.
לגבי כיסוי עיניים ו/או נאיביות אירופאית, אין בדברי שום כיסוי עיניים ושום נאיביות אירופאית (יש דבר כזה בכלל?). אבל בשביל להבין את זה, צריך, אפס, להתדיין. כשמתעקשים להתחיל עם חלוקת ציונים ואיפיונים, ככל שזה מולי, יודעים מראש שזה לא עומד לקרות (ומן הסתם זה מה שדוחף 'אנשים' כאלו להתחיל דווקא כך, שכן זה מאפשר להם גם להתחמק מדיון ענייני וגם לעשות זאת תוך האשמת השני).
צר לי, אך לא ראיתי טענה מקבילה שלך, אלא רק מחלוקת על דבריי, כפי שאפשר לראות בשתי התגובות הבאות שלך שאצרף אותן,
נו טוב. בשביל זה כאמור, צריך לקרוא ולהתדיין. אכן בעיה כשמעדיפים למנוע זאת.
תודה על ציטוט דברי. אין לי מושג מה היה הצורך בציטוט (מעולם לא הכחשתי משהו שכתבתי וגם עם זה אין לי כוונה להתחיל רק לכבודך), אבל אם אתה הבנת (לא טרחתי לקרוא את הציטוטים עצמם), דיינו.

Harrington

Well-known member
מנהל
א. כרגיל, אם זאת צורת הדיבור שבלעדיה אי-אפשר, אני לא טורח לקרוא מעבר לדברים אלו.
ב. כרגיל, מאחר וזיהיתי בתגובתך הקודמת (לא זו) שאנחנו במחלוקת של 'כן-לא', ומאחר והנסיון מלמד שכשאנחנו שם, שום דבר טוב לא צפוי לצאת מזה וזה רק מוביל לסדרה ארוכה של הודעות בסגנון למי יש יותר ארוך או מי יורק רחוק יותר, בחרתי שלא להמשיך אלא פשוט לציין את העובדה שאני רואה את הדברים אחרת ממך.
ג. אם הייתי חושב לרגע שאפשר להתדיין באופן רציני ובגובה העיניים, הייתי שמח לעשות זאת. עובדתית, מה לעשות, בין אם אאשים אותך בזה ובין אם תאשים אותי בזה, הצפי לכך נמוך מאפס.
ד. הייה בדעתך, עמוד עליה, שכנע את מי שאתה סבור שאפשר לשכנע, חזור על דבריך והצג סימוכין לטענותיך. מאומה מהנ"ל לא ישנה את דעתי (בעיקר בגלל שאני כלל לא חולק עליך באופן מיוחד, אלא טוען שיש זוויות נוספות שלא התייחסת אליהן).
ה. המשך יום שקט ונעים ואנא סלח לי אם זאת התגובה האחרונה שלי בתת-השרשור הספציפי הזה, או אם לא אקרא את תגובתך עליה.

דיברגנט חדש

Well-known member
א. כרגיל, אם זאת צורת הדיבור שבלעדיה אי-אפשר, אני לא טורח לקרוא מעבר לדברים אלו.
ב. כרגיל, מאחר וזיהיתי בתגובתך הקודמת (לא זו) שאנחנו במחלוקת של 'כן-לא', ומאחר והנסיון מלמד שכשאנחנו שם, שום דבר טוב לא צפוי לצאת מזה וזה רק מוביל לסדרה ארוכה של הודעות בסגנון למי יש יותר ארוך או מי יורק רחוק יותר, בחרתי שלא להמשיך אלא פשוט לציין את העובדה שאני רואה את הדברים אחרת ממך.
ג. אם הייתי חושב לרגע שאפשר להתדיין באופן רציני ובגובה העיניים, הייתי שמח לעשות זאת. עובדתית, מה לעשות, בין אם אאשים אותך בזה ובין אם תאשים אותי בזה, הצפי לכך נמוך מאפס.
ד. הייה בדעתך, עמוד עליה, שכנע את מי שאתה סבור שאפשר לשכנע, חזור על דבריך והצג סימוכין לטענותיך. מאומה מהנ"ל לא ישנה את דעתי (בעיקר בגלל שאני כלל לא חולק עליך באופן מיוחד, אלא טוען שיש זוויות נוספות שלא התייחסת אליהן).
ה. המשך יום שקט ונעים ואנא סלח לי אם זאת התגובה האחרונה שלי בתת-השרשור הספציפי הזה, או אם לא אקרא את תגובתך עליה.
:) I rest my case

למעלה