הריון בזמן גיור

sami865

New member
הריון בזמן גיור

שלום רב אני יהודי וחברה שלי באמצע גיור , אנחנו גילינו שהיא בהריון\ עד שהיא תסיים את הגיור היא תהיה בחודש חמישי בערך ואי אפשר להסתיר את ההריון בחודש חמישי מה אנחנו צריכים לעשות כדי שהיא תעבור את הגיור בשלום ? האם לעשות בנתיים חתונה אזרחית כדי שאני יחשב בעלה , או להודיע לרבנים על ההריון ולהתחיל ללכת איתה לכל השיחות והמפגשים של הגיור (אין לי בעיה )

תשובה

גיור הוא תהליך שבו אדם שהיה גוי נכנס תחת כנפי היהדות. מציאות זו דורשת אומץ רב מן המתגייר, שכן הוא עומד מול בית הדין ומכריז על רצונו להיות יהודי. כמו כן, עצם הכרזה זו, טומנת בחובה הודאה בכשלון חייו עד כה. הוא מודה, כביכול, בכך שאמונתו ודרך חייו לא היו נכונים. לכן, די ברור שתהליך החשיפה הזה, צריך לחשוף את כל מה שהיה בימי חייו, כולל נושאים הרי גורל שיש להם משמעות רחבה להמשך חייו. מצד אחד להתגייר, ומצד שני להסתיר מהרבנים? זה כבר צחוק מהגיור. ממליץ להמשיך באותו עוז ואומץ, וללכת על פי חוקי התורה הישרים. להודיע לרבנים ולבקש להגיע לפתרון. אין שום סיבה להסתיר את ההריון, ולא צריך להעלות זאת על הדעת. יהי רצון שנזכה להגיע למדרגת חברתך, הבוחרת בעם ישראל, ולפחות לקיים את הציווי 'ואהבתם את הגר' בהצלחה

לאונידס

Active member
במצב הנתון במדינה ישראל אין מצב

באופן כללי אין אופציה לעבור גיור בשלום בכל מקרה, כי החרדים לא מכירים במזרוחניקים ואחד בשני. על אחת כמה וכמה כשלפחות חלק מהרבנים יחליטו שהגיור לא היה אמיתי מהטעם שכוונת המתגיירת לא היתה באמת לשמור תורה ומצוות (כדרכם) כי די ברור שהיא לא שמרה נגיעה. המשמעות היא שגם אם הרב שלה (נניח דרוקמן) יחליט שהגיור כשר ברבנות, אם תרצו להתחתן בהחלט עשויים לא להכיר בגיור שלכם ולא לחתן אתכם. חתונה אזרחית אתם לא יכולים לעשות במדינת ישראל, פשוט אין אופציה כזו. צר לי, לא נראה לי שלבעיה שלכם יש פתרון מהכיוון הדתי. מהכיוון האזרחי אתה יכול להתחתן איתה בנישואי פארגוואי או בחו"ל, משרד הפנים חייב לרשום את הנישואים שלכם בגלל שישראל מכירה בחוק הבין לאומי, אישתך תזכה באזרחות ישראלית ואתם מסודרים. הערה: אני לא משפטן ולכן יש להתייעץ עם איש מקצוע לפני שאתם עושים צעד בעל משמעות משפטית.

לא רק שאינך משפטן

.. אלא שאתה גם מלא בוז וארס כלפי כל מה שקשור לדת, ולא ברור לגמרי למה ההתנגדות שלך לגבי הממסד הדתי באה לידי ביטוי, אלא שאני לא ממש בטוח שהרב דרוקמן הוא המייצג באופן כזה שתוכל לזלזל בו או בגיוריו צריך להיות קצת מצוי בעסק, ולא לבטא את כל מה שכתוב בזוהמה העיתונאית. בניגוד גמור למה שאתה חושב, האמת היא שהעיתונים הם שדה זול מאוד שבו כמות גדולה מאוד של אנשים שמטרתם לרצות אותך ולעורר בך את אותן תחושות שאכן התעוררו. התקשורת הצליחה בכל מה שקשור אליך, אלא שאין לזה תמיד קשר עם העובדות, עם האמת ועם החכמה. 'במצב הנתון במדינת ישראל אין מצב'= משפט שלך. טוב באמת שאתה לא משפטן.. שהרי אז היה אפשר בהחלט לתבוע אותך משפטית חבל שאמרת את זה, כי אפשר בהחלט לתבוע אותך מוסרית, כמפיץ לשון הרע

לאונידס

Active member
בהבנת הנקרא לא הצטיינת בבית הספר, נכון?

או שרק כאן לא ממש הצליח לך?

כנראה שנפגעת. סליחה

בכל אופן, אינני חושב שזה נכון לתת הערכה פאסימית לגבי המצב במדינת ישראל.

לאונידס

Active member
לא נפגעתי, פשוט לא הבנת מה כתבתי

בכל מקרה תודה

למעלה