הריון וחלת / פיטורין

• פותח הנושא yael1275
  • פורסם בתאריך
Y

yael1275

Guest
שלום רב, אני בחודש רביעי, בעקבות המצב עם הקורונה והדאגה ל 4 ילדים קטנים וללא עזרה , קשה לי להגיע לעבודה, המעסיק לא מוכן שאעבוד מהבית. לי קשה לעבוד במטלות שמעמיסים עלי (ללא הקורונה הייתי מסתדרת איתם) תחילה המעסיק חשב להוציא אותי לחלת ואז חזר בו ( הוא טוען שזה מסוכן בשבילו) . היות ואני לא רוצה להתפטר בכדי שלא לוותר על הדמי אבטלה האם הוא יכול לפטר אותי? הוא טוען שלא - והציע לי לכתוב לו מכתב שאני מבקשת להתפטר, וכנדג זה בשביל לעזור לי - הוא יוציא לי מכתב פיטורין, האם זה חוקי לדעתך?

GoldenEyes

Well-known member
שלום רב, אני בחודש רביעי, בעקבות המצב עם הקורונה והדאגה ל 4 ילדים קטנים וללא עזרה , קשה לי להגיע לעבודה, המעסיק לא מוכן שאעבוד מהבית. לי קשה לעבוד במטלות שמעמיסים עלי (ללא הקורונה הייתי מסתדרת איתם) תחילה המעסיק חשב להוציא אותי לחלת ואז חזר בו ( הוא טוען שזה מסוכן בשבילו) . היות ואני לא רוצה להתפטר בכדי שלא לוותר על הדמי אבטלה האם הוא יכול לפטר אותי? הוא טוען שלא - והציע לי לכתוב לו מכתב שאני מבקשת להתפטר, וכנדג זה בשביל לעזור לי - הוא יוציא לי מכתב פיטורין, האם זה חוקי לדעתך?
לדעתי לא,
עליו לפנות אל משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים בבקשה לפטר או היתר להוצאת עובדות לחופשה ללא תשלום, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

Y

yael1275

Guest
ככל שותק העסקתך במקום העבודה מעל ששה חודשים - המעסיק אינו יכול לפטר אותך או להוציאך לחל"ת ללא אישור הממונה על עבודת נשים במשרד העבודה.
תודה רבה :) אני עובדת 4 חודשים אצל המעסיק, אבדוק איך לפעול - קשה לי להגיע למשרד עם מצב הקורונה

למעלה