הרכב קיבל מכה במוסך

rikiraz83

Member
שלום רב,
היום הייתי במוסך מורשה של הרכב שלי לטיפול 10,000.
כשבאתי לקחת את הרכב ראיתי שיש מכה על הפח שלא היתה קודם.
מנהל המוסך אמר שהם מצלמים כל הרכב שמגיע אבל התמונות של הרכב שלי נמחקו.
במצב כזה לא יכולתי להוכיח שהמכה לא היתה קודם.
מה אפשר לעשות.

k-don

Well-known member
שלום רב,
היום הייתי במוסך מורשה של הרכב שלי לטיפול 10,000.
כשבאתי לקחת את הרכב ראיתי שיש מכה על הפח שלא היתה קודם.
מנהל המוסך אמר שהם מצלמים כל הרכב שמגיע אבל התמונות של הרכב שלי נמחקו.
במצב כזה לא יכולתי להוכיח שהמכה לא היתה קודם.
מה אפשר לעשות.
אולי יש סיבה שהתמונות נמחקו( בדיוק כמו ההקלטות בהוט)?

Kiapicanto1000

Active member
בהכנסת הרכב למוסך אם הם לא מצלמים את הרכב אז לחילופין, את חותמת שהכנסת אותו לטיפול לאחר שהם מסמנים כל מכה חיצונית כדי שלא תאשימי אותם. אם לא חתמת על מכה, סימן שלא הייתה? הם אחרת היו מחייבים אותך לחתום...
הרכב חדש. הם התרשלו. תחייבי אותם לתקן.

2. תצלמי לנו את המכה שנראה על מה מדובר

Kiapicanto1000

Active member
בהכנסת הרכב למוסך אם הם לא מצלמים את הרכב אז לחילופין, את חותמת שהכנסת אותו לטיפול לאחר שהם מסמנים כל מכה חיצונית כדי שלא תאשימי אותם. אם לא חתמת על מכה, סימן שלא הייתה? הם אחרת היו מחייבים אותך לחתום...
הרכב חדש. הם התרשלו. תחייבי אותם לתקן.

2. תצלמי לנו את המכה שנראה על מה מדובר.
תתייחסי גם לסעיף 2

rikiraz83

Member
תודה על העצה.
האם צילום הרכב וסימון כל מכה חיצונית וחתימה על מסמך כזה עושים כששוכרים רכב?
לא זכור לי אף פעם הליך כזה במוסך ויש לי ותק של שנים רבות במוסכים.
אם אכן זו חובת המוסך אז זכותי לבקש לראות את התמונות ואם נמחקו להם אז זה מחייב אותם?
המכה לא גדולה אך זה רכב חדש יחסית.
אודה על תשובתך.

Kiapicanto1000

Active member
תודה על העצה.
האם צילום הרכב וסימון כל מכה חיצונית וחתימה על מסמך כזה עושים כששוכרים רכב?
לא זכור לי אף פעם הליך כזה במוסך ויש לי ותק של שנים רבות במוסכים.
אם אכן זו חובת המוסך אז זכותי לבקש לראות את התמונות ואם נמחקו להם אז זה מחייב אותם?
המכה לא גדולה אך זה רכב חדש יחסית.
אודה על תשובתך.
תעלי תמונה...

חן 1111

Active member
זה הכל? לא בטוח שהייתי טורח לתקן.
זאת מכה קטנה. יש סיכוי סביר שמישהו פגע בך בחניה ולא הרגשת, ובמקרה כשהאוטו היה במוסך שמת לב לזה.

rikiraz83

Member
המכה מאוד יפה כלומר אין בה שום שריטה או שפשוף אם זה היה קורה לי הייתי רואה שריטה או שפשוף או צבע של הרכב שפגע. מכוון שהכל נקי נראה לי שזה עבר טיפול. אני יודעת שיש למוסכים פוליש שמחליק שריטות וכו'. גם העובדה שהם אומרים שהתמונות נמחקו אומרת שהיה משהו.
מה בכל זאת אפשר לעשות עם המכה אם אני לא רוצה להכנס למוסך הזה יותר?

חן 1111

Active member
המכה מאוד יפה כלומר אין בה שום שריטה או שפשוף אם זה היה קורה לי הייתי רואה שריטה או שפשוף או צבע של הרכב שפגע. מכוון שהכל נקי נראה לי שזה עבר טיפול. אני יודעת שיש למוסכים פוליש שמחליק שריטות וכו'. גם העובדה שהם אומרים שהתמונות נמחקו אומרת שהיה משהו.
מה בכל זאת אפשר לעשות עם המכה אם אני לא רוצה להכנס למוסך הזה יותר?
ממש לא מחייב. נראה שמי שפגע פגע בלחיצה בניצב לפח, ולכן אין שפשוף. ואולי גם הרכב הפוגע היה בצבע זהה לצבע שלך. בכל מקרה, לא נראה לי שאפשר לעשות הרבה. זה מילה שלך מול מילה שלהם.

Kiapicanto1000

Active member
יש כיפופון בדלת האחורית. אכן לא תקין.
אם אין תמונות אז היה צריך להיות בידי המוסך טופס של קליטת הרכב לטיפול במוסך שבו מצוייר מקום המכה ואת היית אמורה לחתום על זה.
זה היה מאשר שהייתה מכה מאחור שלא המוסך גרם לה.

אם המוסך לא הקפיד ואת בטוחה שלא היה בעבר אז את יכולה לדרוש שיתקן. תיקון לא פשוט. האם צריך להחליף הדלת האחורית (אני לא יודע אם נהוג ליישר את הפח. אני לא חושב)? ולצבוע וכד'?
נחכה לתגובות כאן לפני שאת חוזרת למוסך.

חן 1111

Active member
יש כיפופון בדלת האחורית. אכן לא תקין.
אם אין תמונות אז היה צריך להיות בידי המוסך טופס של קליטת הרכב לטיפול במוסך שבו מצוייר מקום המכה ואת היית אמורה לחתום על זה.
זה היה מאשר שהייתה מכה מאחור שלא המוסך גרם לה.

אם המוסך לא הקפיד ואת בטוחה שלא היה בעבר אז את יכולה לדרוש שיתקן. תיקון לא פשוט. האם צריך להחליף הדלת האחורית (אני לא יודע אם נהוג ליישר את הפח. אני לא חושב)? ולצבוע וכד'?
נחכה לתגובות כאן לפני שאת חוזרת למוסך.
הגזמת. ברור שאפשר ליישר את הפח ולצבוע. לפעמים אפשר ליישר את זה כמעט פיקס אפילו בלי לפגוע בצבע, כך שלא צריך תיקון צבע. יש פחחים שיודעים לעשות את זה.

למעלה