הרצון לרזות

kung fu

New member
הרצון לרזות

אני כותבת ספר התפתחות אישית. מידי פעם אשמח לשתף אתכם בקטעים ממנו. הפעם קטע על הרצון לרזות
כלי התקשורת משדרים לנו מסרים בלתי פוסקים על רזון ויופי. מודל היופי הנוכחי הוא של דוגמניות ודוגמנים רזים מאד, גבוהים ועם תווי פנים סימטרים ומושלמים. רוב האנשים רוצים להיות רזים ו/או לא מרגישים שלמים עם איך שהם נראים. החינוך לחוסר שביעות רצון ולרזון מתחיל מגיל קטן. אם ההורים היו מחזקים את הילד שהוא יפה ונפלא כמו שהוא ומקבלים אותו כמו שהוא, גם הוא היה מקבל את עצמו כמו שהוא. בנוסף, לא מלמדים אותנו מגיל צעיר לאכול מתוך הקשבה למה הגוף רוצה לאכול. אנו לא מקבלים שום הנחיות עוזרות בנושא, אלא אם כבר כללים שאומרים מה לאכול ומה לא לאכול, כאשר ישנה התעלמות מהעובדה שכל גוף רוצה דברים אחרים בכל רגע. ההורים מרגילים את הילדים מגיל צעיר לאכול כל מיני דברים שהם לאו דווקא טובים לילד או לילדה, והרבה פעמים ההורים עצמם נותנים לילדים פינוקים או מתנות בדמות דברי מתיקה. זה יוצר הרגל שאוכל או דברי מתיקה מפצים על כל מיני דברים. כאשר אנו בוגרים, השיטה הנפוצה שאנשים משתמשים בה על מנת להיות רזים היא דיאטות. אתאר למה רוב האנשים מתקשים לרזות, או למה לא מצליחים "לשמור" על המשקל שהם הורידו בזמן הדיאטה. אי הקשבה לגוף הסיבה לחוסר ההצלחה הזה היא שלעשות דיאטה נוגד כל תהליך של הקשבה לגוף, רגישות לגוף והענקה לעצמנו של מה שאנו רוצים. כאשר אנו עושים דיאטה הגוף שלנו נלחץ. הוא שומר בכוח על מאגרי השומנים ושאר הרכיבים בתוכו. הגוף שלנו הוא דבר חי, בעל מודעות, חכם, רגיש ומשוכלל. מי אנחנו שנחליט עבור הגוף מה הוא רוצה לאכול? אם אנו רוצים לשפר את התזונה שלנו, אז הדרך היא לא בדיאטה, אלא בדרך של הקשבה לגוף ואכילה של מה שהגוף רוצה. במקום לאכול מה שהשכל שלנו רוצה, הרעיון הוא לתת לגוף לאכול את מה שהוא רוצה. אם אינכם יודעים לשמוע מה הגוף רוצה (ולא השכל או התודעה), עליכם לתרגל הקשבה לגוף. אם תתרגלו הקשבה לגוף ותשאלו אותו מה הוא רוצה עכשיו, לאט לאט הקשב שלכם יתפתח ותהיו מסוגלים לשמוע מה הגוף רוצה. זו אינה יכולת שקשה להשגה. לי יש אותה כבר במידה רבה וגם אתם יכולים לרכוש אותה. מצב הדיאטה הוא מצב מלחיץ ולא נעים לגוף. האם אתם הייתם רוצים שיגידו לכם: "טוב, מהיום מותר לך ללכת הצידה וקדימה בלבד. ללכת אחורה אני לא מרשה לך. ללכת באלכסון זה גם אסור. ולקפוץ במקום זה ממש חטא. זה אסור לך בשום פנים באופן!". נכון שתרצו דווקא לקפוץ במקום? דווקא בגלל שאמרו לכם לא. כמו כן סביר שתרגישו לא נעים או לא אהובים לנוכח כל החוקים והאיסורים האלו. דבר נוסף שיגרום לכם לתחושת אי נעימות זה שכל בוקר ייקחו אתכם וישקלו אתכם. אם הורדתם במשקל זה בסדר, ואם לא אז יכעסו עליכם או יגיבו בתחושת "לא בסדר". האוכל שאותו אנו אוכלים בונה את הגוף. הגוף משתמש באוכל הזה. תנו לגוף את החומרים שהוא רוצה. אל תעמיסו עליו דברים שהוא לא רוצה בהם אלא שהשכל חושק בהם. רווחים משניים רוב האנשים לא מצליחים לרזות בגלל רווחים משניים. לרוב בכל בעיה שיש לנו, יש לנו רווחים משנים מהבעיה הזאת. רווח משנה נפוץ אצל שמנים הוא הגנה. השומן מהווה הגנה עבור מי שבחר להיות שמן (אני לא מדברת על שומן מתוך מחלה כלשהי, אלא על שומן בגלל אכילה). ההגנה יכולה להיות ממוסד בירוקרטי, או מאדם מסוים, ממין שלם (מגברים או מנשים), ממצב מסוים, וכדומה. האלמנט החוזר הוא רצון להיות מוגנים. השומן בעצם מהווה באופן תת מודע הגנה מהדבר שאנו פוחדים ממנו. משיחות שלי עם נשים שרצו לרזות גיליתי כמה פחדים נפוצים שהיו בתוכן: פחד להיות רזה ומושכת, כי אז כל הבנים יימשכו אליה. פחד להיות רזה ומושכת, כי אז עלולים לאנוס אותה. פחד להיות רזה ומושכת, כי אז לא יהיה לה על מה להתלונן והיא תהיה פתאום מאד מוצלחת וזה תפקיד שהיא לא יודעת איך להתנהג בו. פחד להיות רזה ומושכת כי אז מלא בנים ירצו לשכב איתה, והיא לא תוכל להגיד להם לא. אם למישהי יש את הפחד הזה למשל, אזי הרווח המשני מכך שהיא שמנה הוא שהיא לא תצטרף להתעסק באמירת "לא" למלא בנים. כמובן שלא באמת מלא בנים ירצו לשכב איתה אם היא תהיה רזה, אבל מערכת האמונות שלה אומרת שאם היא תהיה רזה אז יש סיכוי שזה מה שיקרה. אם מישהי מחזיקה באמונה זו אז לא אמור להיות לזה צידוק הגיוני, והיא מאמינה שמשקל היתר באמת מגן עליה מפני המצב שהמון בנים ירצו לשכב איתה. אז במקרה זה הדרך לרזות תהיה לטפל באמונה הזאת, ולא לעשות דיאטה כי זה לא יועיל. פיצוי רגשי דבר נוסף אצל אנשים שמנים זה שהאוכל משמש להם פיצוי רגשי. אם ישנה בעיה, או כאב רגשי אז האוכל כביכול מפצה על כך. בדיעבד ישנו מעגל חוזר של כאב נוסף בגלל האכילה הלא רצויה. דרך לטפל בזה הוא לעבוד על עצמנו. לעבוד על הכאבים הרגשיים שלנו.

dyona

New member
שאלה

האם מדובר על קבוצה בפורום? אם כן אני מעוניינת.

kung fu

New member
את שואלת על מה שכתוב בחתימה שלי?

אז מדובר על קבוצה שנפגשת באופן פיסי. לא על גבי האינטרנט.

את מוכנה להסביר את השאלה?

רוצה לארגן בפורום הזה קבוצת תמיכה לדיאטה ביחד? אם כן, גם אני בעד!!!!

dyona

New member
תשובה

תודה על התגובה המהירה. אני די חדשה בנושא הפורומים ולא יודעת מה צריך לעשות בשביל לארגן קבוצה. אני מעוניינת להיות בקבוצה כזו.

אז יאללה,

עלייך לארגן כזו קבוצה. תכתבי מודעה, אני אדאג שהיא תישאר הראשונה בפורום ב - 24 שעות הקרובות, ונראה איזו קבוצה אנחנו יכולות לארגן. אני כבר מודיעה לך שאני בפנים. איך את רוצה שנעשה את זה? כל ערב נעשה סיכום יום? כל אחת תכתוב אם היא אכלה בסדר, עשתה ספורט, וכו'?

dyona

New member
מתארגנת קבוצה

מתארגנת קבוצת תמיכה להרזיה, כאן בפורום. כל ערב נעשה סיכום מצב. נדווח על האכילה היומית ועל הפעילות הספורטיבית ונתן טיפים וחיזוקים אחד לרעהו. אתם מוזמנים להצטרף!

יודעת מה? יש לי רעיון כביר!

בואי נייסד קבוצת חלומות. כל אחד יכריז מראש מה האתגר שלו, וכולנו נתמוך בכל אחד והאתגר שלו. אולי יש כאלה שמנסים להפסיק לעשן? לוותר על קפה? וכו' וכו' וכו'? כל שינוי הרגלים שהוא... מה את אומרת?

קריאה לפעולה

dyona, בגלל שז היה רעיון שלך - תכתבי הודעה חדשה, לא תגובה, כי אחרת אני לא יכולה לגרום לה להופיע כל הזמן בתחילת העמוד. אני בעד קבוצת חלומות שכל אחד יקבל בה תמיכה בנושא שמדבר אליו, למרות שגם אני, כמוך, החלום שלי זה להוריד במשקל. אבל כל אחד - והאתגר שלו! בקיצור, תעשי הודעה, אני אנעץ אותה בתחילת הפורום, ונתחיל לפעול! איזה רעיון מעולה, אני ממש אוהבת אותו! כל הכבוד לך! אני ממש מרוצה מהרעיון. הלוואי שנוכל לייסד קבוצה כזו וניתן אחת לשניה כוח...

למעלה