השארת ילד בגן חובה למשך שנה נוספת

א5678

New member
השארת ילד בגן חובה למשך שנה נוספת

בני בגן חובה. הוא יליד מאי. לילד יש קשיים רבים - קשיים גרפו מוטוריים; קשיים רגשיים או קשיי תקשורת (לא ברור מה משניהם), יתכן שיש לו גם בעיות קשב וריכוז (הופנינו על ידי פסיכולוגית הגן ל-TOVA). במהלך שהותו השנה הוא התקדם בצורה מדהימה. ברור לי למעלה מכל ספק שעדיף לו להישאר שנה נוספת בגן. גם הגננות בגן סבורות שיקשה עליו מאוד לתפקד בביה"ס, ושעדיף להשאיר אותו שנה נוספת בגן. א ב ל מכיוון שהוא יליד מאי, הפסיכולוגית של הגן מסרבת להמליץ להשאיר אותו שנה נוספת. לדבריה, רק ילדים שנולדו סמוך לגבול (ילידי נובמבר - דמצבר) יכולים להישאר. בנוסף היא טוענת שלבני יש לקות, ולכן היא תישאר עימו לתמיד (אבחנה פיזיזה במקצת, כי למרות שלל המאבחנים שהיה אצלם, מעולם לא אובחנה לקות, וגם אם כן - האם לא עדיף שהילד יגיע בשל יותר, ועם יכולות גבוהות יותר לפני שיאלץ להתמודד עם לימודים קשים ומאתגרים). טיעון נוסף שלה הוא שבשל היכולות הקוגנטיביות הגבוהות שלו (IQ של מספר שנים מעל לגילו) הוא ישתעמם בגן. אני לא מקבלת אף אחד מנימוקים אלו. ברור לי שהעלתו לכיתה א' כים תהרוס לו לא רק את כיתה א' אלא גם הלאה - את המשך שנות לימודיו. א. מה דעתכם? ב. האם ידוע לכם מה ניתן לעשות כדי להילחם ברוע הגזירה? מי הגורם המחליט? האם קיימים גורמים משפיעים נוספים? לא אכפת לי להפוך את כל השולחנות, או להשאיר את הילד בבית (למרות שזו אופציה גרועה לילד שאולי יש לו בעיית תקשורת). אני לא אשלח את בני לבי"ס כשברור לי שזה יפגע בו.

למעלה