השוואה בין האוניברסיטאות

gNaash

New member
השוואה בין האוניברסיטאות

שלום לכולם, אני בן 22, לאחרונה השתחררתי משירות קבע וברצוני להתחיל ללמוד הנדסת חשמל ומחשבים באחד מן המוסדות. אין לי, ב"ה, בעיות להתקבל לאף מוסד אבל... הבעיה היא שאני פשוט לא מבין מה ההבדלים בין המוסדות. מה שאני יודע הוא שהטכניון נחשב לטוב ביותר, ב"ש לחברתית יותר ות"א כסנובית יותר.. הייתי רוצה לשמוע יותר מסטודנטים שבאמת לומדים באותם מקומות. אם תוכלו לפרט לי יותר על רמת הלימודים, רמת המרצים, האווירה במוסד וכו' ממש אשמח תודה מראש

rotemfn

New member
המלצה שלי... מניסיון

היי, במקרה יש לי נסיון גם מבן גוריון וגם מהטכניון, וכיום שאני באמת יכולה להשוות בין השניים, אז אם נוריד רגע את ת"א מההתלבטות, אני יכולה להגיד לך שלא יהיה לך טיפה של ספק ולך לטכניון!!! אני לא אשקר לך, בב"ש תפגוש אנשים יותר כפיים ללמוד איתם ויש יותר חיי חברה. כיף שם להישאר בשבתות, יש מלא מסיבות פאבים שכונתיים, ארוחות שישי משותפות. אבל.... רמת ההוראה שם שואפת לאפס ואין שם אירגון וסדר בכלל. המרצים בשנתיים הראשונות בעיקר מקורסי מתמטיקה ופיזיקה מזעזעים- חלקם לא דוברי עברית ובטח שלא יודעים ללמד. אז כן... יותר כיף שם חברתית, אבל אחרי הכל אתה מגיע לאוניברסיטה כדי ללמוד וכשיש לך מרצים ממש גרועים זה מוריד לך את המוטיבציה והופך את הלימודים לאפילו יותר קשים מהטכניון. אמנם בטכניון הרמה יותר גבוהה אבל לפחות רמת ההוראה שם תואמת את הציפיות שלהם ממך. אז כשאתה מתוסכל מהלימודים... אני לא בטוחה שבאמת תצליח להנות מהחיי חברה שיש שם. בבן גוריון אין אתרי קורסים מסודרים, אין מחברות בחינות מסודרות ובצורה כזאת מאורגנת כמו שיש בטכניון ובכלל כל הארגון שם ממש מזעזע. אין לאוניברסיטה אתר מרוכז כמו ה moodle בטכניון שמרכז את כל הקורסים בצורה כזאת יעילה וטובה. עקב מחסור באתר שכזה יש כמה סטודנטים שהתארגנו והקימו אתר כזה, ויש את הפורום ועוד איזה מאגר ידע והכל בצורה כל כך מפוזרת ולא נוחה... ותאמין לי שהדברים האלו ממש חשובים. כשאתה רוצה מידע או להתעדכן בהודעות אתה צריך להיכנס ל-4 אתרים שונים... ושום אתר הוא לא אתר מאורגן של האוניברסיטה. אני אתן לך דוגמא... אתה מוזמן להיכנס בפייס בוק לקבוצה של הנדסת חשמל ומחשבים בבן גוריון ולראות שאנשים שם מתכתבים על ענייני לימודים. לעומת זאת תכנס לקבוצה של הנדסת חשמל בת"א או בטכניון ותראה שזה לא קורה שם, וזה מפני שאין להם צורך בפייס בוק בשביל לקבל מידע אקדמי, יש להם פורומים הרבה יותר יעילים ומסודרים של האוניברסיטה. אני יכולה להגיד לך... שממה שאני התנסיתי בטכניון יש מרצים מעולים. מרצים שכיף לבוא לשיעורים שלהם, ולא מרצים שאתה מתלבט בבוקר אם שווה לך לבזבז את הזמן ולבוא להרצאה שלהם כי במילא אתה לא מבין מהם כלום... הלימודים גם ככה קשים, ועדיף שתהיה במקום שיענה לך על כל הצרכים הלימודיים שלך. אוניברסיטת בן גוריון היא מצויינת אבל לא להנדסה! הפקולטה להנדסה שם ענייה ביותר, ובעיקר הנדסת חשמל. לך לבן גוריון אם בא לך ללמוד כלכלה.. עבודה סוציאלית, ביולוגיה... אבל הנדסת חשמל- שלא תחשוב פעמיים- ת"א או טכניון. אני אישית לא מכירה את ת"א אבל מהשוואות שעשיתי וידידים שלי שלומדים שם זו אוניברסיטה טובה להנדסה שמכבדת את עצמה. מקווה שעזרתי לך...

gNaash

New member
תודה רבה אבל

רק להיות בטוח - למדת בשניהם? מאיפה הידע הרב על שני המוסדות?

אחוול

New member
היא הספיקה ללמוד בשניהם בחודשיים כנראה

כך לפחות עולה מההודעות שלה: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1863&MessageId=122630996 http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1863&MessageId=122664749 http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1863&MessageId=122679223 וכל זה היה רק לפני חודשיים בתאריך 15/10/08 . הסיבה שכתבתי לך את זה היא שנדלקו לי מספר נורות אדומות כשהיא (או הוא כי בהודעות זה משתנה) התחילה לתאר את אוניברסיטת בן גוריון ומהיכרות אישית חצי מהדברים שהיא אמרה לא נכונים והחצי השני ממש עיוות של הדברים . אני לא מתיימר לערוך השוואות בין המוסדות כי אין לי היכרות איתם אך כן אני יכול להעיד שהרבה ממה שהיא רשמה זה הטעיה לשמה : "בבן גוריון אין אתרי קורסים מסודרים" - קישקוש יש ויש. אולי לא בהיקף כמו בטכניון (שוב אין לי איך להשוות) אך עדיין קיימים . "ויש את הפורום ועוד איזה מאגר ידע והכל בצורה כל כך מפוזרת ולא נוחה..." - מערכת הפורומים של אתר הסטודנטים של אב"ג מהרציניות שפגשתי יש שם פורום לכל מחלקה בפקולטה ולכל שנת לימודים במחלקה תת פורום נוסף . מאגר הידע מקיף ומלא בחומר בכל הנושאים להתרשמותך . "אוניברסיטת בן גוריון היא מצויינת אבל לא להנדסה! הפקולטה להנדסה שם ענייה ביותר" - מעניין מאיפה היא שאבה את התובנה הזאת.... בקיצור אל תסתמך על כל מיני "יועצים" שטוענים כי חוו את הכל והכל ידוע להם, תערוך השוואה משל עצמך תתייעץ אם אנשים הלומדים במוסד עצמו ,אפילו תיכנס לפורומים של המוסדות הספציפיים ותשאל,קרא סקרי הוראה או דוחות הערכת איכות של המל"ג בתחום שלך ותחליט .

gNaash

New member
באמת נראה קצת מוזר

לא ברור באמת איך היא הצליחה להבין את כל זה כ"כ מהר.. בכל איפה אני יכול להשיג את הפורום של כל מוסד? ניסיתי להכנס לבן גוריון והבנתי שאני לא יכול לפרסם שם הודעה אז אני יכול להתייעץ איתם?

אחוול

New member
בקלות

בפורום של אב"ג אתה יכול לפרסם הודעות כמשתמש אורח או להירשם בהרשמה קלילה ולשלוח הודעות כמשתמש רשום.

S h a r k 1 8

New member
אני באמת לא מבין מאיפה החוצפה שלך לזלזל ככה

בתגובה של בן-אדם שאתה בכלל לא מכיר. אני לומד חשמל כרגע בבן-גוריון, ואת rotemfn אני מכיר אישית. היא למדה בטכניון ועברה לב"ג. ועכשיו אני אתייחס לתגובה שלך. לגבי נושא אתרי הקורסים בבן גוריון. הנה, למשל, אתר קורס בטכניון לחדו"א 1/ת. הנה, אתר של אוניברסיטת בן גוריון בקורס חדו"א להנדסת חשמל 2. במאמר מוסגר, אני חייב לציין שלצערי, לא הצלחתי למצוא בכלל את אתר הקורס חדו"א להנדסת חשמל 1 (גם לא כקישור מתוך אתרי מאגרי הידע של הסטודנטים). יכול להיות שיש, והוא מוחבא טוב-טוב, שזה רק מחזק את הטענה של הכותבת. עכשיו - מצאו את ההבדלים. הכוונה של rotemfn לא הייתה שאין בכלל, אלא שאין אתרים מסודרים כמו בטכניון. לגבי מאגרי הידע שאתה דיברת עליהם - נכון, אלה מאגרים של הסטודנטים (אפילו לא של אגודת הסטודנטים)! ולא של האונ'. להזכירך, סטודנט משלם את שכר הלימוד שלו לאונ', וממנה הוא צריך לקבל שירות (ובכלל זה גם מאגרי מידע). שים לב שהרבה מאד קישורים באותם אתרים של הסטודנטים באב"ג מפנים .... נכון! למקורות מידע של הטכניון. לגבי מאגרי הידע של האונ' - כבר ראיתם דוגמא לאתר קורסים של אב"ג (רוב האתרים נראים בדיוק כמו זה שראיתם). מבחינת תשתיות - בטכניון כמעט לכל קורסי החובה יש הרצאות מוקלטות. באב"ג.... הממ... לא בדיוק. בטכניון - כל קורס חובה פעמיים בשנה. באב"ג - רוב הקורסים פעם אחת בשנה, ורק אלה שמיועדים לכשלונות המוניים נפתחים פעמיים. בטכניון - אתה יכול לקחת כל קורס כמה פעמים שתרצה בלי לשלם. באב"ג -חזרת פעם נוספת על קורס - שילמת פעם נוספת. קורס קיץ, דרך אגב, עולה 3000 ש"ח. עכשיו, אני חייב קצת לאזן את התמונה לטובת אב"ג. למרות הכל, לפקולטה להנדסה של אב"ג יש שם טוב מאד בארץ, ובוגרי הפקולטה להנדסה שם מוערכים מאד. האווירה החברתית ממש טובה והאנשים מאד נחמדים.בשלב מסויים ממש מרגישים שם בבית.
יש אפילו לא מעט בנות שוות בהנדסת חשמל שם
. ההבדלים בין שני המקומות נובעים מיוקרת המוסד. לטכניון יש שם עולמי, מה שאומר כסף.... מרצים... מעבדות. לאב"ג אין את כל המשאבים האלה, ולכן, אין מה לעשות, פחות מסודר שם ורמת ההוראה פחות טובה מאשר בטכניון. היתרון היחיד של אב"ג (והוא דבר חשוב מאד) הוא האווירה החברתית.

אחוול

New member
אם זה נכון

אז איך היא שאלה לפני חודשיים לגבי לימודים ? ובינתיים לפי מה שאתה טוען גם אתה וגם היא לומדים באב"ג ולא בטכניון כנראה שמסיבה טובה ...

למעלה