השוואה עדכנית בין רכישת רכב לליסינג פרטי

Fellowship

New member
אנו צריכים רכב משפחתי ממוצע, בפעם הראשונה חשבתי על ליסינג פרטי במקום רכישה,
בדקתי את הנושא בעבר, ולפי החישובים (למיטב זכרוני), הנוחות של הליסינג הפרטי (תלוי איזה בדיוק כמובן) עולה כ 10%,
כלומר, תמורת החסכון בכאב הראש ברכישת רכב, ובעיקר במכירתו (במיוחד בשוק שמוצף ברכבי ליסינג יד שנייה),
משלמים כ 10% תוספת על פני העלות שאשלם ברכישת רכב.

נתקלתי בכתבה הבאה, עדכנית יחסית: https://cars.walla.co.il/item/3347066

1. אם אני מבין נכון, אז ההבדל הוא הרבה יותר מ 10%, בסביבות 30%,
האם באופן כללי 30% הוא מספר הגיוני יותר להשוואה בין רכישת רכב משפחתי לבין ליסינג פרטי?
(ההשוואה היא כמובן בין רכבים חדשים בין כל אופציה)

2. ליסינג פרטי זה בעקרון עוד סוג של מסלול מימון, בהנחה ויש לי את היכולת הכלכלית לרכוש רכב במזומן,
האם יש סיבה לבדוק את מסלול הליסינג הפרטי?
קרץ לי היתרון של לא להתעסק עם רכישה ומכירת רכב, אם מדובר היה ב 10% אז מילא, אבל נראה שזה הרבה יותר.

חן 1111

Active member
כמו שכתבת, ליסינג פרטי זה סוג של מימון, כלומר הלוואה, וכך צריך להתייחס אליו. בכתבה שכחו נתון אחד, והוא הריבית שאתה יכול לקבל על הכסף שלך במשך 3 שנים (ואתה מפסיד אם קנית במזומן).
אתה צריך להשוות עיסקה קונקרטית. כלומר קודם תחליט איזה רכב אתה רוצה, ואז תבדוק איזה עסקאות מציעים לך. אם אתה יכול לקנות במזומן, אז תשווה את ההבדל בעלויות, וקח בחשבון גם את הריבית שתוכל לקבל על הכסף שלך אם הוא נשאר אצלך 3 שנים.
שים לב שליסינג פרטי זה לא באמת ליסינג. למעשה בסוף התקופה אתה כביכול מוכר את הרכב לחברה. והם יחייבו אותך על כל שריטה וכל פגם שיהיו ברכב. כך שמחיר המכירה לא תמיד מובטח.
למעשה כדאי גם לבדוק את העלות של ליסינג תפעולי מלא, או במלים אחרות פשוט שכירת רכב לשלוש שנים. כאן באמת כל הכאב ראש הוא על חברת הליסינג.

Fellowship

New member
1. אני יכול לרכוש את הרכב במזומן, אני רק מנסה להבין כמה יעלה לי לחסוך כאב ראש של רכישה ובעיקר מכירה בעתיד,
אם זה כ 10%, נראה לי שווה, אם זה הרבה יותר, כנראה שלא.
הריבית האלטרנטיבית על חסכון/השקעה של הכסף במסלול סולידי היא אפסית, בטלה בשישים.
אתה צודק שזה תלוי ברכב הספציפי, אבל ככלל אצבע, באופן כללי, אם משווים רכב משפחתי ממוצע,
ליסינג פרטי יעלה כ 10% יותר? 20% יותר? 30% יותר?

2. אחד החששות מליסינג פרטי הוא אכן שהם יחייב אותי בתעריפים מדומיינים על כל שריטה ופגם, בעת החזרת הרכב,
אבל הבנתי שאפשר לרכוש ביטוח/תוספת שמאפשר להחזיר את הרכב As Is (מבחינה חיצונית, לא מכאנית), יש אכן תוספת כזו?

3. בנוגע לליסינג תפעולי, זה באמת הרבה יותר נוח, אבל אם ליסינג רגיל עולה 20%-30% יותר מאשר רכישת רכב,
אני מניח שליסינג תפעולי יעלה עוד יותר, לא?

כוכבית מצויה

Well-known member
קניית רכב תיתן לך יותר חופש בקביעת מועד ההחלפה הבא.
אם ההפרש הוא של 200 שח בחודש, זה אומר שבשלוש שנים הוא יהיה 7200.
אתה כותב ששווה לך לשלם יותר כדי לחסוך בכאב הראש במכירה, אפשר לחסוך חלק גדול מכאב הראש ע"י הורדה במחיר. יש לך מרווח די גדול שאתה מוכן לספוג.

Fellowship

New member
תודה, אבל אנסה לנסח שוב:
ברור שזה תלוי ברכב הספציפי, אבל ככלל אצבע, באופן כללי, אם משווים רכישת רכב משפחתי ממוצע לעומת ליסינג פרטי,
כמה ליסינג פרטי יעלה יותר? כ 10% יותר? 20% יותר? 30% יותר? אחר?

mkr

Member
כלל אצבע הוא שאם יש לך כסף, אל תיקח הלוואה.
אגב, כלל שני, שאם אין לך כסף, תיקח הלוואה בבנק .

לשאלתך, נצל את העובדה שיש לך כסף. הרכב שתקבל בסוכנות הרכב יהיה בד"כ מאובזר יותר וגם הנחה תוכל לקבל בימים אלה.
ולגבי המכירה, כל הרכבים נמכרים בסוף. רק שאלה של מחיר וכולנו רוצים למכור "ברווח". תזכור את זה במכירה ותשים מחיר ריאלי.

Fellowship

New member
כלל אצבע הוא שאם יש לך כסף, אל תיקח הלוואה.
אגב, כלל שני, שאם אין לך כסף, תיקח הלוואה בבנק .

לשאלתך, נצל את העובדה שיש לך כסף. הרכב שתקבל בסוכנות הרכב יהיה בד"כ מאובזר יותר וגם הנחה תוכל לקבל בימים אלה.
ולגבי המכירה, כל הרכבים נמכרים בסוף. רק שאלה של מחיר וכולנו רוצים למכור "ברווח". תזכור את זה במכירה ותשים מחיר ריאלי.

אתה צודק, אבל זה פשוט לא מה ששאלתי.
השאלה היא:
ברור שזה תלוי ברכב הספציפי, אבל ככלל אצבע, באופן כללי, אם משווים רכישת רכב משפחתי ממוצע לעומת ליסינג פרטי,

mkr

Member
זה בדיוק מה ששאלת בשאלה 2.
לגבי השאלה הראשונה, להערכתי זה 30% 35% כשמדובר ברכב פופולרי בציי רכב (שבו ההנחות לחב' ליסינג גדולות, וכך גם לפרטי)

חן 1111

Active member
אתה צודק, אבל זה פשוט לא מה ששאלתי.
השאלה היא:
אי אפשר לענות על זה. תבקש הצעת מחיר על רכב שאתה חושב עליו, ותשווה את העלויות לרכישת אותו רכב.

חן 1111

Active member
1. אני יכול לרכוש את הרכב במזומן, אני רק מנסה להבין כמה יעלה לי לחסוך כאב ראש של רכישה ובעיקר מכירה בעתיד,
אם זה כ 10%, נראה לי שווה, אם זה הרבה יותר, כנראה שלא.
הריבית האלטרנטיבית על חסכון/השקעה של הכסף במסלול סולידי היא אפסית, בטלה בשישים.
אתה צודק שזה תלוי ברכב הספציפי, אבל ככלל אצבע, באופן כללי, אם משווים רכב משפחתי ממוצע,
ליסינג פרטי יעלה כ 10% יותר? 20% יותר? 30% יותר?

2. אחד החששות מליסינג פרטי הוא אכן שהם יחייב אותי בתעריפים מדומיינים על כל שריטה ופגם, בעת החזרת הרכב,
אבל הבנתי שאפשר לרכוש ביטוח/תוספת שמאפשר להחזיר את הרכב As Is (מבחינה חיצונית, לא מכאנית), יש אכן תוספת כזו?

3. בנוגע לליסינג תפעולי, זה באמת הרבה יותר נוח, אבל אם ליסינג רגיל עולה 20%-30% יותר מאשר רכישת רכב,
אני מניח שליסינג תפעולי יעלה עוד יותר, לא?
ממה שבדקתי פעם, מזמן, בהשוואה בין ליסינג תפעולי לבין רכישת רכב חדש והחלפה אחרי 3 שנים, יצא לי עלות די דומה. שוב, צריך לבדוק מעשית לרכב ספציפי. תבקש הצעות מחיר ותראה.

Fellowship

New member
זה בדיוק מה ששאלת בשאלה 2.
לגבי השאלה הראשונה, להערכתי זה 30% 35% כשמדובר ברכב פופולרי בציי רכב (שבו ההנחות לחב' ליסינג גדולות, וכך גם לפרטי)

כמו שחשבתי, 30% נשמע הגיוני יותר מאשר 10%, תודה רבה.

Kiapicanto1000

Active member
אי אפשר לענות על זה. תבקש הצעת מחיר על רכב שאתה חושב עליו, ותשווה את העלויות לרכישת אותו רכב.

זאת הדרך המדוייקת.
צריך להביא בחשבון האם האיבזור של הרכבים זהה כי לעיתים איבזור שווה כסף

yosiperez

New member
ממה שבדקתי פעם, מזמן, בהשוואה בין ליסינג תפעולי לבין רכישת רכב חדש והחלפה אחרי 3 שנים, יצא לי עלות די דומה. שוב, צריך לבדוק מעשית לרכב ספציפי. תבקש הצעות מחיר ותראה.
תקנה רכב בעל סחירות גבוהה , כמו טויוטה קורולה שעפה תוך יומיים באם הכל בסדר איתה .
דבר שני היום זה כבר לא נכון לומר שעדיף לקנוץ רכב במזומן , אפשר לקחת אשראי תמורת שיעבוד הרכב לבנק
הריבית ממש נמוכה .

boriska1

Member
חישבתי כל סוגי הליסינגים, לפחות 10 פעמים בהזדמנויות שונות. תמיד חישבתי לעומת אלטרנטיבה של הלוואה בנקאית. אם יש מזומן אז קל וחומר.
אף פעם לא יצאה כדאי.בחישוב אתה גם צריך להתחשב בהנחה שאתה מקבל, בעוד שבליסינג אתה לא מקבל שום הנחה. לפני כשנתיים, בפורום מכובד זה
היה דיון בנושא. היה איש שהתעקש,נקב בריבית דומה מאוד לבנקאית. בסוף יצא , לזכרוני, כ25 אחוז הפרש.
פעם,לפני הרבה זמן, רכבים שקנית מליסינג 0 קילומטר, היו מכוניות פחות מאובזרות. היום זה לא כך, אבל ההפרש משמעותי. אפשר גם להתמקח. מזומן חסר
היום בשוק.

למעלה