השושנה העניקה כלים ליצירת קהיליה חדשה

השושנה העניקה כלים ליצירת קהיליה חדשה

אני מוקירת תודה לשושנה שהעניקה לנו את הכלים ליצירת קהיליה. לא היה לי מושג איך עושים זאת, ובאמצעות שיטת הניסוי והטעייה יחד בנינו במשך 18 שנים קהילה חמה אוהבת, קשובה ויצירתית. ועם הנסיון הזה שרכשנו והכלים שפיתחנו ביום שבת האחרונה זרענו את הגרעין הראשוני ליצירת קהילה חמה אוהבת ויצירתית כאן בחוקוק שאני מתפללת שתהווה את המעגל החובק כאן במקום המרכז שאנחנו מתעתדים להקים - מרכז מרחבי האור- מרכז בינלאומי ובין עולמי -מודל חדש שעדיין איננו קיים בפועל כאן על פני כדור ארץ. והשושנה, למי שאינו יודע, אמנם הוקמה ב-1990 - אך ארבע השנים הראשונות הוקדשו למגעים עם הממסד כדי שהשושנה לא תיחשב לכת, כי באותם ימים - למי שזוכר - רדפו כתות כמו האימנים במעלי צבייה ועוד ועוד. כך שמאד חשוב היה לי שהשושנה תופיע בתודעת הממשלה והכנסת כציונות נאורה, המדרגה הנאורה של הציונות. כתרבות השמינית של עם ישראל ולא סתם עידן חדש. ואילו מ-1994 התחלנו פרק חדש כקבוצה קטנה בת 10 אנשים שנפגשה אחת לחודש והיא הוותה את הגרעין הראשוני של הקהילה הנפלאה שלנו. ומכיוון שהדרך הזאת נראתה לי נכונה, יזמנו כאן בחוקוק בשבת האחרונה מפגש של נציגים מגבעת החלומות - ההרחבה הקהילתית של חוקוק ששם אני בונה את ביתי - ואיזה שם הולם זה גבעת החלומות - וגם נציגים של הקבוצה הצעירה של האקולוגים שיהוו את הרחבה ב' של גבעת החלומות. כדי שנכיר זה את זה ונראה אם אפשר ליצור יחד קהילה עם חזון משותף. כך שהתחלנו את הבוקר במצפור הקסום בחוקוק המשקיף אל נחל עמוד, אותו יזמה והקימה חברת מקורות, קבלנו הסבר מצויין על המקום מאליהו, ופשוט טבלנו והתבשמנו בנוף הקדומים שלפנינו והעין לא שבעה מראות והנשמה יונקת וסופגת את האנרגיה הנקיה והנפלאה הזורמת מהכנרת והסובב אותה. הגיעו גם אנשים שבעתיד יהיו חשובים לנו, אורחים של זוג מדהים מגבעת החלומות עודד ואלה גרא. אלה עמדה בראש שדולת הנשים בישראל והשקיעה שנים רבות בקידום זכויות האשה, ועודד שהיה חקלאי - וסלב בארץ כמעצב אופנה ותכשיטים והיום הוא איש עסקים בקנה מידה עולמי. והאורחים שהביאו עימם היו שגריר דנמרק - שחוזר עכשיו לדנמרק כדי להיות שר החוץ חברת הכנסת לשעבר אתי לבני משינוי וחברת כנסת בהווה - זהבה גלאון. הם כולם מאד אהבו את רעיון המרכז ואמרו שישמחו לסייע לנו. משם פנינו למעין ועל מחצלות שנפרשו אכלנו שתינו והכרנו זה את זו אנשי גבעת החלומות והאקולוגים ולמרות פער הדורות מבחינת הגיל הם - הרחבה ב' - כבני שלושים וגבעת החלומות - הרחבה א' - מארבעים ומעלה מעלה מעלה - בפועל לא היה פער דורות וחווינו רקמה אנושית מופלאה אחת עם חזון מאד דומה ומשותף. זה היה שיח ראשוני והחלטנו כמובן על מפגשים עתידיים. טלאור וארוסתו יהלי גם הם הם היו עמנו ומאד שמחתי על כך. ואני מודה לאל הטוב והמיטיב שליקט אנשים נפלאים מכול הארץ והביא אותם אלינו כשאנו יוצאים יחד להרפתקאה חדשה, שתפארתה מי ישורנה? מי יודע מה מצפה בדרך? אך ההרגשה היא נפלאה. ואנא זכרו יקרים שאנחנו השושנים הכשרנו את הקרקע לפרק השני שאנחנו כותבים עכשיו יחד בתולדות היצירה הרוחנית שכולנו שותפים לה. ולכם יקרים התודה והברכה על כל מה שהנכם נותנים מלמדים מפארים ומעניקים בנפש כה רחבה ועתירת אהבה. האנרגיה הנהדרת שלכם הייתה לראש פינה.

למעלה