השימוש בפורום - מורה נבוכים

MuadDib

New member
מקבץ הודעות טכניות

אז ככה, כדי להפוך את הפורום למסודר יותר, מעכשיו כל הודעות הועד/ועדות ישורשרו להודעות ספציפיות (כמו ההודעה "
הודעות ועד"), כדי להקל על ההתמצאות בפורום וכדי שכל מה שבאותו נושא ירוכז במקום אחד. כמו כן, כל הודעה על רשימה (כמו ההודעה על "מי שרוצה צילומים כך וכך...") תהיה מורכבת מ-3 חלקים: ההודעה הראשית - מסבירה במה עוסקת הרשימה, כמה עולה וכו´. רשימת שמות (או: "שרשרו לכאן שמותיכם") - מיועדת לשרשור שמות בלבד. רשימת תגובות (או: "שרשרו לכאן תגובותיכם") - מיועדת לשרשור תגובות בלבד (משהו כמו: "למה זה עולה ככה וככה?" וכו´). ההפרדה נועדה לאפשר מצד אחד לקרוא את הרשימות בקלות, ומצד שני - לאפשר לכם להגיב כמו שצריך. בתודה, MuadDibשי.

MuadDib

New member
שימו לב - סקר חדש!

היכן אתם מעדיפים לאכול את ארוחת הצהריים שלכם (שאתם בעין-כרם)? תוצאות בעוד שבועיים - הצביעו עכשיו!

MuadDib

New member
השימוש בפורום - מורה נבוכים ../images/Emo63.gif

מערכת הפורומים של
מכילה הרבה אפשרויות מעניינות (ופשוטות להפעלה) שכדאי להשתמש בהן. בהודעה זו אני אעבור על אספקטים מרכזיים ובסיסיים של המערכת (מומלץ לכולם לקרוא, גם למי שחושבים שהם יודעים הכל, פשוט כי אתם לא
). ש:"אין לי כוח לקרוא את כל ההודעות. איך אני עושה שהמחשב יסמן לי את ההודעות החדשות בפורום?" העבודה במערכת תפוז נעשית ע"פ שמות משתמש. כדי שתוכלו לראות אילו הודעות חדשות בשביל שם-המשתמש שלכם, תצטרכו להכנס למערכת עם משתמש. הדבר נעשה ב צעדים פשוטים: א. בשער תפוז לכו לקישור "כרטיסים אישיים" (צבוע בכתום, מתחת ל-
) ב. הקישו שם משתמש וסיסמה בשדות המתאימים. ג. עכשיו תראו את הכרטיס האישי שלכם. בכרטיס האישי נמצאים כל מיני פרטים, והוא ניתן לצפייה ע"י כל גולש באינטרנט, כך שאל תשימו בו מספרי טלפון. ד. בשלב זה תוכלו לחזור לפורום בשתי דרכים: - מעל הפס הכחול העליון (זה עם ה
) יש קישור קטן לפורומים. - לחצו על "שער תפוז" (כתוב בתוך הפס האפור שמעל "פרופיל אישי") ומשם בדרך הרגילה: פורומים > לימודים > מקצועות הרפואה י-ם עכשיו ההודעות החדשות יופיעו עם שמש כתומה לידם. כמו כן, כל ההודעות שאתם כתבם לפורום יופיעו עם שמכם מודגש. איפה ההודעות של הועד/ ועדות הודעות הועד תמיד יכנסו לשרשור "
הודעות ועד". תוכלו לזהות שמדובר בהודעת ועד לפי שם המשתמש - עומר אור או MuadDib. הודעות הועדות השונות (ועדת תרבות וכו´) יהיו גם הן בשרשורים נפרדים, עם
. אני מבקש לא לכתוב תגובות לא לעניין בשרשורים של הודעות-ועד/ הודעות ועדים. הודעות כאלה ימחקו לאלתר. שמעתי שיש עוד כל מיני דברים בתוך הפורום שהם לא הודעות. איפה אפשר למצוא אותם? יש שורה באפור-כהה, ממש מעל שם הפורום (מקצועות הרפואה י-ם). זוהי שורת העזרים של הפורום. לפורומים בתפוז יש כמה עזרים מעניינים הנלווים לפורום שכדאי להכיר אותם. השורה מכילה את המילים הבאות: חברים * צ´אט מקצועות הרפואה י-ם * סקר * לוחות * קבצים. א. חברים - רשימה של כל האנשים שכותבים בפורום בקביעות. כדי להיות חבר יש צורך לכתוב לפחות שתי הודעות עם תוכן. באמצעות רשימה זו ניתן להזכר מי זה מי. ב. צ´אט - נכנס לצ´אט של תפוז ופותח חדר "מקצועות הרפואה י-ם". בשביל הפורום שלנו זה לא רלוונטי (סה"כ יותר נוח לדבר ב
), אלה אם כן רוצים לעשות שיחת ועידה בסוף-שבוע... ג. סקר - אופציה נחמדה, המאפשרת לנו לדעת מה אתם חושבים באמת. הסקר הוא בעילום שם. כל מה שצריך זה ללחוץ על סקר, לבחור בתשובה שהכי מתאימה וללחוץ "הצבע". לאחר מכן תוכלו לראות התפלגות של התוצאות (ואולי אפילו לצייר BOX PLOT
). ד. לוחות - מעין לוחות מודעות, שם ההודעות לא נדחקות למטה כל הזמן. הם משמשים למפרסמים שמעוניינים לפרסם לקהל היעד של הפורום ובשבילנו - אם מישהו רוצה לקנות או למכור ספר, זה המקום לעשות זאת, או לחילופין - מעביר שיעורים פרטיים, מחפש עבודה, מחפש שותפים לדירה וכיו"ב. ההודעות שתפרסמו בלוחות נגישות מהפורום שלנו בלבד, כך שאם אתם מתלבטים בין פרסומת ב
לפרסומת בפורום... לאחר שתלחצו על לוחות תופיע מצד ימין רשימת הלוחות הקיימים ומצד שמאל רשימת ההודעות שלוח הנבחר. המעבר בין הלוחות נעשה באמצעות לחיצה על שם הפורום. כדי להוסיף מודעה לפורום מסויים, לחצו על שמו ואז לחצו על "הוסף מודעה". ה. קבצים - כל הקבצים שמשתמשים בעלו לפורום ב-3 החודשים האחרונים. לכל הודעה ניתן לצרף קובץ של עד 250K. מסעיף הקבצים יש גישה לכל ההודעות שאנשים צירפו להם קבצים ולקבצים עצמם. זה שימושי אם אתם מחפשים הרצאה שמישהו העלה כקובץ לפני חודש ואין לכם כוח לסרוק את הפורום. קיימים עוד שני כלים שבינתיים אינם פעילים - מאמרים וגלריות. מאמרים הם מעין ספריות של הודעות מיוחדות שעוסקות בנושא מסויים - (למשל: "איך משתמשים בפורום", "הסבר של האורביטלות", "שיטות לתפיסת מקום באולם ו´" וכו´). היות שהפורום עדיין חדש, אין עדיין מאמרים. אולם, אם מישהו רוצה לכתוב מאמר - הוא יכול לשרשרו להודעה זו (או אפילו לכתוב אותו כהודעה ראשית). המאמר להכיל לכל היותר 7500 תוים, נטול שגיאות כתיב, ובעל עניין לציבור משתמשי הפורום (שזה אנחנו, כמובן...). אם כן, הוא יכנס לאסופת מאמרי הפורום. גלריות - אוספים של תמונות. לא רלוונטי לפורומינו. איך אני שולח הודעה אישית למישהו? הפעולה המתבקשת היא לדבר איתו ב
... אולם אם הוא לא עונה, ניתן לכתוב לו "מסר אישי" באמצעות מערכת המסרים של תפוז, הנקראת גם
חפוז. הגישה אליה נעשית מהשורה הכתומה-כחולה שמתחת לכותרת הפורום. יש שם מן סמל כתום של מכתב. לחצו על השורה שלידו ("אין/יש לך מסרים חדשים"). משם תוכלו להכנס לתיבת הדואר של המסרים האישיים - שם תוכלו לבדוק אם מישהו שלח לכם מסר ולענות לו. כדי לשלוח מסר אישי למישהו יש ללחוץ על שם המשתמש שלו בפורום. כתוצאה מכך יעלה הכרטיס האישי שלו ומצד ימין תוכלו ללחוץ על "שלח מסר". לאחר שתסיימו לכתוב את ההודעה לחצו על שלח. דבר ראשון - סקרים. כלי נחמד מאוד שמאפשר לנו, בועד, לדעת מה אתם חושבים על כל מיני דברים. בשביל להשתתף בסקר כל מה שצריך לעשות זה ללחו

MuadDib

New member
יציאה מסודרת מהמערכת

שימו לב! אם אתם כותבים ממחשב של האוניברסיטה, עליכם לצאת בצורה מסודרת ממערכת תפוז, כדי שמי שישב אחריכם לא יכתוב בשמכם. ולכן יש ללחוץ על המילים "יציאה מהמערכת" שנמצאות מעל שם הפורום שלנו בשורה אפורה-בהירה (כן, ממש מתחת לפרסומת). בתודה, MuadDibשי.

MuadDib

New member
שימו ../images/Emo23.gif - סיכום שבועי

לטובת כל מי שלא יודע על מה כל הבלאגן: רק לפני שבוע קם לנו פורום וכבר הגענו לעמוד השני (=22 הודעות ראשיות SO FAR). וזאת, למרות השרשורים העקשים והבלתי-נלאים של מנהל הפורום (אני כמובן). ולכבוד חג החנוכה, טקס חלוקת סביבונים למשתתפים פעילים במיוחד (טוב, עומר אור ואני לא נחשבים...
). ולדי
איתי לייסר
EFRAT*
עמנואל
אביטל ברק
כמו כן, שימו
: השתדלו לא להכניס הודעות שלא קשורות כתגובות להודעות ועד או לדברים חשובים אחרים (כמו לוח מבחנים). וכמו כן, הודעות שאינן אומרות דבר חוץ מ-"שלום, מה נשמע?", עדיף שישורשרו להודעות אחרות שאומרות אותו דבר, כדי שלא יתפסו מקום של הודעות חשובות באמת. בתודה, ובברכת חג שמח,
, MuadDibשי.

מכתב נזעם../images/Emo129.gif

אני מאוד כועס על מנהל הפורום שי= ילד הפלא על כך שלא חלק לי, לדימיטרי ולהרבה כמונו סביבונים. איפה היא רוח החג? איפה ההומניטריות והאהבה?

ולדי

New member
סחטיין על הסביבונים!!!

כמשתמש פעיל במיוחד ראיתי חובה נעימה להודות לשי עתודאי-הפלא על הסביבונים הוירטואליים המושקעים ביותר. (עכשיו אני נשמע כמו ראש-עיריית פ"ת, ולכן אני מבטיח שעד סוף שנת המס הבאה יורחב רח´ ז´בוטינסקי לאלתר, יוקם גשר, ייבנו מסלולי אוטובוס ורכבת תחתית ועילית, וצואת הכלבים תיאלם כלא הייתה). בכל מקרה, שי, סחטיין על ה-FAQ שכתבת (תנסה לשלב אותו במאמרים, שלא ייאלם לנו בין עמודי הפורום), כל הכבוד על הצעות השרשור המייעלות (למרות שאני לא בטוח שמישהו באמת יקשיב להן), ותרשום עוד הודעות בשביל שאני אוכל להגיב. קצין ודוקטור FOREVER!!!

Efrat*

New member
יאא... קיבלתי ../images/Emo138.gif

תודה, תודה... רוב תודות... וחג חנוכה שמח ונפלא !! ושוב, הידד לפורום החדש !

למעלה