השכר הממוצע כיום הוא כ-8,000 ש"ח

eti911

New member
השכר הממוצע כיום הוא כ-8,000 ש"ח

פלוס מינוס, עד כמה שידוע לי.. לא ברור לי במה אפשר לעסוק היום ולקבל את השכר הממוצע הזה.. תובנות?

שכר ממוצע

כאשר מדברים על שכר ממוצע כוללים את כלל האוכלוסיה העובדת במשק הישראלי. אמנם בהחלט בתחומים רבים ושונים ניתן להרוויח את השכר הזה החל ממכירות ללא אקדמאים וכמובן שאקדמאים מגיעים לזה. במה אתה עוסק כיום? בן כמה אתה? מהי השכלתך? אנסה לעזור

למואל א

New member
כמובן שאקדמאים מגיעים לזה../images/Emo6.gif

אממממ, לאו דווקא. באמת, אני מכיר די הרבה אנשים, גם אם נתעלם מהמורים, שהם בהחלט חלק מהאקדמאים, ומובטלים אקדמאים, ואקדמאים שעוסקים במשהו שלא קשור ללימודים, מגיעים לזה אולי אם מתמידים הרבה שנים באותו מקום, או למשל יש גם הרבה אקדמאים שההורים ממילא מסדרים להם עבודה טובה (כמו חלק מהלומדים במרכז הבינתחומי בהרצליה) או למשל עובדי נמל והם פשוט צריכים תואר. השכר החציוני בארץ הוא בסביבות 5,000 ברוטו!! אין אפשרות להתפרנס בכבוד מכזה דבר

eti911

New member
כיום אני מורה, (בעצם כבר 9 שנים)

יש לי תואר בחינוך, אני בת 30, שוקלת לעשות הסבה מקצועית, כנראה לאחיות... עם כל כמות האופטימיות שאני מנסה לגייס, אני לא חושבת שאגיע לסכום כזה.. (מעולם לא היתה לי קביעות משום שקשה מאוד להכנס למשרד החינוך, כך שכל שנה אני מוצאת אתעצמי מחפשת עבודה מחדש..)

למואל א

New member
אם את טובה בהנדסה ויכולה ללמוד

כמה שנים באונ' או בטכניון מקצוע ריאלי כמו מחשבים או דברים שקשורים לרפואה או תותחית מכירות אז תגיעי לזה, אם לא אז ראי להלן מה שכתבתי למי שהגיב לך בהצלחה

צר לי אך גישתך הפסימית טועה ומטעה

גם חשבות שכר- מנהלי חשבונות- מנהלי משאבי אנוש- בנקאים- ועוד ועוד מגיעים לשכר כזה אגב גם מזכירה בכירה מגיעה לשכר כזה. זה לא איזה משהו מופרך מציאות.

למואל א

New member
סבבה אז זה לא קשור דווקא לאקדמאים

אגב, איך אני מגיע להיות מזכיר בכיר, אני גם אקדמאי (במדעי הרוח) ואני רואה שתמיד במודעות דרושים מבקשים מזכירה, האם לגברים אין דריסת רגל בתחום הזה?

מזכיר

כן ישנם משרות למזכירים בכירים למרות שלוב אכן מדובר בנשים אשמח לקבל את קורות החיים שלך ולראות אם אוכל לסייע

למואל א

New member
מדובר בנשים כי מעדיפים אותן

או שפשוט הן אלו שבאות לזה וגברים לא מחפשים עבודה כזו?

lio909

New member
בהחלט אפשרי

יש צורך להקפיד על הופעה יצוגית וידע מתאים לחברה שאליה אתה פונה .

הטעיית הציבור

היי, ההסבר הוא פשוט - שכר ממוצע לא נמצא בהכרח באמצע (למרות הצליל הדומה...). השכר הממוצע מושפע מערכים קיצוניים ולכן, כשמחשיבים את כל הבנקאים השכירים וכו' שמרווחים המון, הם מעלים את הממוצע גבוה. תנסו תרגיל פשוט : 10,9,8,10,7 ו-20.... מה הממוצע ? הממוצע הוא 10.6 ! כמה מהמספרים שציינתי הם מעל הממוצע ??? מה שיותר מעניין בהקשר הזה, זאת השאלה מהו החציון ? חציון - הנתון שמחלק את המספרים בדיוק באמצע. חצי מרוויחים יותר, חצי מרוויחים פחות. לכן הוא נקרא חציון :) וכמובן, שהרבה יותר מסובך לחפש את הנתון הזה, אז מסתפקים בהטעייתנו עם נתוני הממוצע... מקווה שתרמתי, נועם

למואל א

New member
אמרתי מה החציון, בערך 5,000 ברוטו

אתה יכול לחפש את הנתונים המדויקים בלמ"ס

למעלה