השמאלנים אומרים שאין שום בעיה עם שר ערבי

marabo

Well-known member
אם ככה אז מה הבעיה שלהם עם סיפוח יו"ש עם הערבים שש?
אז יהיה לא שר ערבי אחד אלא חמישה או שישה, למה לשיטתם עם שר ערבי אחד אין בעיה ועם חמש או שש יש בעיה?
לי זה נשמע קטע גזעני לגמרי.
כמו שאני תמיד אומר, שמאלנות זה צביעות.

marabo

Well-known member
אני לא שמאלני וגם אני אומר את זה. אז מה? לא מצאתי קשר מיוחד בין זה לסיפוח (ב)איו"ש.
אחת ההפחדות של השמאל נגד הסיפוח זה שתהיה כאן ממשלה עם ערבים.
מצד שני, הם אומרים שאין להם בעיה עם זה שיהיה כאן שר ערבי.
כלומר, הבעיה שלהם זה עם מספר הערבים, ערבי אחד זה בסדר וחמישה ערבים זה לא.
לאוזן שלי זה נשמע מאוד גזעני. ולשמוע את זה משמאלנים שמטיפים ומזהים תהליכים זו כבר צביעות.

Harrington

Well-known member
מנהל
אחת ההפחדות של השמאל נגד הסיפוח זה שתהיה כאן ממשלה עם ערבים.
מצד שני, הם אומרים שאין להם בעיה עם זה שיהיה כאן שר ערבי.
כלומר, הבעיה שלהם זה עם מספר הערבים, ערבי אחד זה בסדר וחמישה ערבים זה לא.
לאוזן שלי זה נשמע מאוד גזעני. ולשמוע את זה משמאלנים שמטיפים ומזהים תהליכים זו כבר צביעות.
בלי להתייחס לעניין הסיפוח, אני לא חושב שהסכמה לשר אחד והתנגדות לעשרה זה בהכרח עניין גזעני. ככל שזאת כן ההגדרה הנכונה, הריני גזען (גאה). הרעיון פשוט (אני מתייחס לדעתי האישית ולא לעמדת השמאל). הערבים הם חלק בלתי נפרד מהמדינה. אני יכול לאהוב את זה, אני יכול שלא לאהוב את זה, אבל תכל'ס זה חסר משמעות מה דעתי בעניין. זאת פשוט המציאות והיא לא תיעלם לשום מקום גם לא אם אסגור את העיניים ואלחץ חזק-חזק. משזה המצב, ומשברור לכו"ע שיש למגזר הזה צרכים ייחודיים וכו', לא רק שאיני רואה מניעה שיהיה למגזר נציג בממשלה, אני אף סבור שזה לטובת הכלל. זה יכול לסייע הן בתקשורת בין השלטון למגזר והן באמת ובתמים לקדם דברים שנחוצים לאזרחי ישראל בין אם הם ערבים ובין אם הם יהודים.

אלא מאי, ברור שבנסיבות הייחודיות של מדינת ישראל, יש כאן מגבלות מסוימות. כך למשל לא ניתן יהיה למנות ערבי לתפקיד שר הבטחון או שר המודיעין (סתם כמה דוגמאות). זה מובן מאליו הרי. הדבר לא נובע מגזענות גם אם יכול להיות לו ניחוח כזה, אלא מהצרכים הבטחוניים הייחודיים של המדינה. באותה מידה לא ניתן להגיע לרוב ערבי בממשלה, קרי לכמות שרים כזאת שיכולה לסכן הצבעות משמעותיות.
אלו רק חלק מההגבלות. אני לא חושב שמישהו, לרבות המגזר הערבי עצמו, יחלוק על ההגיון שבהן.

marabo

Well-known member
בלי להתייחס לעניין הסיפוח, אני לא חושב שהסכמה לשר אחד והתנגדות לעשרה זה בהכרח עניין גזעני. ככל שזאת כן ההגדרה הנכונה, הריני גזען (גאה). הרעיון פשוט (אני מתייחס לדעתי האישית ולא לעמדת השמאל). הערבים הם חלק בלתי נפרד מהמדינה. אני יכול לאהוב את זה, אני יכול שלא לאהוב את זה, אבל תכל'ס זה חסר משמעות מה דעתי בעניין. זאת פשוט המציאות והיא לא תיעלם לשום מקום גם לא אם אסגור את העיניים ואלחץ חזק-חזק. משזה המצב, ומשברור לכו"ע שיש למגזר הזה צרכים ייחודיים וכו', לא רק שאיני רואה מניעה שיהיה למגזר נציג בממשלה, אני אף סבור שזה לטובת הכלל. זה יכול לסייע הן בתקשורת בין השלטון למגזר והן באמת ובתמים לקדם דברים שנחוצים לאזרחי ישראל בין אם הם ערבים ובין אם הם יהודים.

אלא מאי, ברור שבנסיבות הייחודיות של מדינת ישראל, יש כאן מגבלות מסוימות. כך למשל לא ניתן יהיה למנות ערבי לתפקיד שר הבטחון או שר המודיעין (סתם כמה דוגמאות). זה מובן מאליו הרי. הדבר לא נובע מגזענות גם אם יכול להיות לו ניחוח כזה, אלא מהצרכים הבטחוניים הייחודיים של המדינה. באותה מידה לא ניתן להגיע לרוב ערבי בממשלה, קרי לכמות שרים כזאת שיכולה לסכן הצבעות משמעותיות.
אלו רק חלק מההגבלות. אני לא חושב שמישהו, לרבות המגזר הערבי עצמו, יחלוק על ההגיון שבהן.
אתה לא יכול לרמות את עצמך, ממשלת ישראל זה לא בדיחה, שר בממשלת ישראל נחשף לסודות המדינה הכמוסים ביותר, אם אין לך בעיה שערבי יהיה חשוף לכל זה המספר כבר לא משנה, שר אחד או עשר שרים.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה לא יכול לרמות את עצמך
מזל, כי אני לא חושב שאני עושה זאת :).
ממשלת ישראל זה לא בדיחה
הממ... ככלל הייתי מסכים איתך. אך לומר זאת אחרי השנה האחרונה? העלית לי חיוך :).
שר בממשלת ישראל נחשף לסודות המדינה הכמוסים ביותר
ממש לא בהכרח. בשביל זה בדיוק קיים קבינט.

evglev1

Well-known member
מנהל
אתה לא יכול לרמות את עצמך, ממשלת ישראל זה לא בדיחה, שר בממשלת ישראל נחשף לסודות המדינה הכמוסים ביותר, אם אין לך בעיה שערבי יהיה חשוף לכל זה המספר כבר לא משנה, שר אחד או עשר שרים.
דווקא שרים מחוץ למטבחון ובטח מחוץ לקבינט לא מודעים כמעט לשום דבר.

איציק5111

Well-known member
אז יהיה לא שר ערבי אחד אלא חמישה או שישה, למה לשיטתם עם שר ערבי אחד אין בעיה ועם חמש או שש יש בעיה?
ערבים יש מוסלמים אין

evglev1

Well-known member
מנהל
העניין הוא שיהיו חמישה שישה שרים בממשלה של עשרה שרים או תשע עשר שרים ערבים בממשלה של עשרים שרים או חמש שש עשרה שרים ערבים בממשלה של 30 כי הערבים באיו"ש יחד עם הערבים בקו הירוק מהווים בערך 40% מתושבי השטח בין הים לנהר לא כולל רצועת עזה.

evglev1

Well-known member
מנהל
אתה באמת מעונין לספח את השטחים הכבושים ולתת לתושבים הערבים שוויון זכויות מלא?
אתה באמת מעדיף את הנטל הדמוגרפי של ערביי המשולש על הנטל הדמוגרפי של ערביי חברון, שזאת לפחות עיר אבות, עיר שנייה בקדושתה ליהדות, קריית ארבע, מערת המכפלה, הבירה הראשונה של יהודה, בעוד אום אל פחם סתם עוד שטח שאפשר לוותר עליו כמו שטחי ירדן. אז כשאתה כל כך פוחד מהתאזרחות ערביי חברון ובית לחם מדוע חשוב לך כל כך לשמור על העצם בגרון של אזרחות ערביי אום אל פחם.

למעלה