השמנה

הדס1231

New member
השמנה

שלום, לאחרונה שמתי לב שאני משמינה - וזה בעיקר מתבטא בכך שאזור האדן-הישבן התרחב. ולא בבטן זה נורמלי? ואיך מורידים את השומן באזור הזה??מלבד שמפסיקים לאכול הרבה...תודה: )

השמנה

שלום הדס, עלייה במשקל מושפעת ממספר גורמים בינהם: צריכה עודפת של קלוריות, מיעוט פעילות גופנית וגנטיקה. כאשר עולים במשקל השומן מצטבר בגוף באיזורים מסויימים לפי גנטיקה ומבנה גוף. סוגי השמנה: השמנת אגס שהיא השמנה בעיקר באיזור האגן והישבן- כפי שאת מתארת וישנה השמנה בטנית- הצטברות השומן בעיקר באיזור הבטן. כאשר יורדים במשקל יורדים בכל האיזורים בגוף בהתאמה לפי מבנה הגוף ולא במקום ספציפי אחד כמו אגן, ישבן, ירכיים או בטן. כדי לשפר את הרכב הגוף ולשמור על משקל גוף תקין יש לשמור על אורח חיים בריא, אי אפשר להימנע מזה אלא להנות מזה :) הכולל תזונה נכונה ופעילות גפנית. אביטל

השמנה

כן. זה נורמאלי לחלוטין, לכל אדם יש הנטייה להשמין באיזורים אחרים... אני מחזק את הדברים שנאמרו בכך שאין פעילות או צורת התנהגות שתוביל לצמצום % השומן באופן נקודתי. התשובה טמונה בשינוי הרגלי תזונה אך כמובן יחד עם פעילות גופנית בעיקר אירובית. לגבי איזורי האגן - חשוב להבין כי כל תרגיל לשרירי הירכיים/אגן/בטן/ישבן (או כל שריר אחר) יחזקו ויעצבו את אותם השרירים אך כדי להסיר את השומן יש לנקוט בצעדים תזונתיים ובעיקר סבלנות ו ה ת מ ד ה... בהצלחה רונן ד.

הדס1231

New member
תודה רבה! : ) ועוד שאלה..

לאחרונה קורה לי משהו מוזר- אם אני אוכלת אוכל ושותה אחרי זה מים, או משקה אחר - אבל עם מים זה קורה הכי הרבה..,אני מרגישה שכל מה שאכלתי 'ירד'. 'נעלם'.לא משנה מה אכלתי - אם זה ארוחה שלמה או סתם נשנוש - השתייה כאילו העלימה את זה. ואני מרגישה רעב,כאילו לא אכלתי כלום. אני מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי... - האם זה יכול להיות? או שזה רק משהו פסיכולוגי? אשמח לתגובה..: )

SHIRY SPINNING

New member
השמנה ושאר ירקות

שלום הדס, אענה לך קודם על שאלתך הראשונה, השמנת אגן הנקראת גם השמנת אגס- (בגלל צורתה) לעומת השמנת תפוח (המאייפנת השמנה יותר באזור הבטן) פחות מזיקה ואפילו עדיפה שכן השמנה באזור זה לא תגרום לצרות ולמחלות. השמנה ביטנית מאפיינת בעיקר גברים ואם נשים לוקות בה זה אומר דרשני. זהו כמובן לא מצבך. מה שכן, חסרים נתונים כמו משקל, גבוהה (גיל כבר יש הבנתי שאת בת 17) כדיי לחשב את ה BMI שלך (זהו מדד שדרכו ניתן לאמוד את מצבך מבחינת השמנה וכו..). את בגיל בו מבנה גופך מתהווה ומשתנה ויכול להיות שאזורים מסויימים יתמלאו ואחרים לא, אל לך לדאוג כל עוד את נשארת צרה באזור המותנים, אם בכול זאת את מודאגת ומרגישה שינוי דרסטי את צריכה להיווץ באיש מקצוע- נטורופת או דיאטתן קליני. לגביי השאלה השניה שוב אדגיש שאת צריכה לקבל יעוץ תזונתי מתי ואיך לאכול במיוחד בגילך הצעיר, אבל אם לענות לגופו של עיניין, נסי לא לשתות יחד עם האוכל וגם לא אחרי כי יכול להיות שהנוזלים תופסים לך נפח שהמזון אמור לתפוס ואז את מתפנה (עושה פיפי) והקיבה נשארת חלולה ואת מרגישה רעב מהר מאוד. נוזלים מתפנים מהר יותר ממזון. מקווה שעזרתי שירי

הדס1231

New member
אבל למה זה קורה?

ששתיית מים אצלי גורמת להרגשת רעב מיידית,והאוכל שאכלתי לפני - כאילו לא אכלתי אותו?... והאם זה נורמלי? תודה : )

SHIRY SPINNING

New member
הסבר

אפשט את אשר טענתי בהודעה הקודמת: בגלל שאת שותה מיים יחד עם האוכל את כנראה- לא אוכלת את הכמות שהיית צריכה כדיי לרגיש תחושת שובע, המיים תפסו מקום שהאוכל היה אמור לתפןס, ואז את עושה פיפי ונפח הקיבה מתרוקן, לא מאוכל, אלא מנוזלים ואז את מרגישה רעב. זו כמובן סברה שיתכן כי נכונה אך צריך לאמת את הדברים ולבדוק אותם בצורה יותר רצינית מתשובה בפורום. נסי לא לשתות עם האוכל, לאכול קצת יותר כדיי שתחושת השובע תלווה אותך למס שעות (לפחות שעתיים שלש) אם יש לך עוד שאלות אז בכיף

למעלה