השנה ה 2121

Shay20

New member
השנה ה 2121

השנה ה 2121 ב 5.3.2020 סוכנות החלל האמריקאית, נאס`א, הודיעה לציבור ביחד עם דובר הבית הלבן ובאישור נשיא ארצות הברית, כי היא הבחינה בגוף שמיימי המתקרב לכדור הארץ במרחק של כמה עשרות שנות אור, הצפי היה שתיהיה התנגשות קולוסלית בעוד כשבע שנים, אבל עד אז, כנראה, לאנושות יהיו מספיק אמצעים להתמודד עם האסון וליצור מגננה מתאימה על מנת לשמר את המין האנושי. מהומות פרצו ברחבי העולם, יצאו תקנות לשעת חירום ברוב המדינות, האנרכיה חגגה, וחוגים דתים מקרב כל הדתות טענו כי יום הדין קרב ובא, מלחמת גוג ומגוג עומדת לפרוץ וכי חרון אפו של אלוהים ישמיד כל חי על מנת לסיים את חטאי העולם. בנתיים צוות קטן ומובחר של טובי המדענים בעולם התכנס בנאוורסקה, ארצות הברית, בשטח לא מיושב ומוגן על ידי כוחות רינג`רס ונחתים אמריקאים, על מנת למצוא איזה שהוא פתרון על מנת לשמר את האנושות. ב 11.01.2026 הצוות יצר מעין סוג של מטריצת-על-ממוחשבת, משהו שלכאורה היה אמור להיות דמיוני אבל היה מציאות טהורה, צבאות העולם נכשלו בניסיון ליירט את האסטרואיד, וכל מה שנותר זה לאפשר לצוות להפוך את התאוריה למציאות. למרבית האנושות חולקו פנקסי כיס קטנים, ספרים ממוחשבים אלקטרונים, שלכאורה היו אמורים לתת לכולם הוראות לשעת חירום, ולמעשה על ידי הטכנולוגיה שהצוות פיתח הצליחה להמיר תודעה אנושית לשפה בינרית, כל הנתונים נשלחו, בחשאי, למחשבי נאס`א, וכעבור מספר ימים שוגרה לכוכב הלכת `צדק` מעבורת חלל עם שלושה אנשים ומחשב-על אחד. המעבורת התרסקה בדרך-חזרה לכדור הארץ אבל מחשב העל, `איטרנטי`, הושאר על צדק במצב רדום, ורק חיכה לאות הביות בשביל לעורר את המערכת. ב 22.3.2027 כדור הארץ נפגע על ידי האסטרואיד ועוד מספר גופיפים קטנים, חצי אנושות הושמדה בו-במקום והחצי האחר לא שרד את היומיים הבאים, והאנושות המשיכה לתפקד בתוך מערכת ביו-מולקולרית פנים-דיגיטלית בתוך `איטרנטי` - נצח, וזה הסיפור של תודעה-ממוחשבת גמא.אלפא.א-ג.585913.פה`.3.דוט.ישראל, או בקיצור - ליאור. יומן אישי, 1.4.2121 השנה היא עשרים ואחת עשרים ואחת, או ככה איטנרטי מציג את הזמן, ושום דבר לא באמת משתנה. אוכלוסיה של 11 מילארד בני-אדם, שהומרו לחיות בתוך מחשב, שבהחלטה ספק חכמה ספק מטופשת של המדענים הוחלט שידעו שהם חיים בתוך מחשב, כלומר, נתנו לנו את המודעות לדעת שזו הכל הצגה אחת גמורה, וכאילו שהכל אמור להמשיך כאילו כלום לא קרה. אני עוד זוכר שאבא, לפני שהוא מת בגלל שהוא הגיע לגיל שצריך למות, כל הגברים מתים ב 170 והנשים ב 176, אני זוכר שהוא כל הזמן נהג לדבר על מה שהיה פעם. על החיים של לפני המפץ הגדול, לפני שהוא פתאום התעורר בבוקר וחוץ מהמחשבות שלו נכנסה לו עוד מחשבה לראש, המחשבה שנכנסה לעוד 7.2 מילארד איש באותו הבוקר, `בוקר טוב, אתם כרגע מצויים בתוך מחשב-על שעונה לשם `איטרנטי`, כדור-הארץ הושמד, אתם מתבקשים ויכולים לנהל את חייכם כאילו כלום לא קרה, בתודה מראש, איטרנטי`, ובאותו היום, ככה דווח בסי.אנ.אן, 37 מיליון איש התאבדו, חלק בגלל שלא הבינו מה קרה, חלק דווקא בגלל שהבינו, הייתה תרעומת, וויכוחים, התנצחויות מעל דפי העיתונים, המדענים שמרו את המבנה הפוליטי-חברתי בכדור הארץ, אפילו את השכל בשביל ליצור משהו חדש לחלוטין, טהור, לא היה להם, ואולי זה גם עדיף ככה, ואחרי מספר שנים נראה שכולם התרגלו, אומנם בתי המשוגעים, שנקראו עכשיו `בתי התכנות מחדש` היו מפוצצים, אבל עדיין, נראה כאילו הכל שכח. רק אבא כל הזמן דיבר על מה שהיה מקודם, ושלמרות שהכל נראה אמיתי הוא מרגיש שזה לא, ואני ניסיתי לשכנע את אבא שזה לא נכון, שהוא סתם עובד על עצמו פסיכולוגית, אבל אבא נכנס לדכאון, או, ככה איטנרטי אומר, `שלב הערכה-מחדש`, והוא הצליח לצאת מהדכאון רק כשהמוות גאל אותו מהחיים. המוות יש לו הנטייה לפעמים לשחרר. לעשות טוב. המוזר הוא שהייתי אמור לכעוס, גם בגלל שאבא מת, למרות שבסופו של דבר כולם מתו ביום של הפצצה, וגם בגלל שאבא היה בריא לחלוטין ורק בגלל שהוא הגיע לגיל אז איטרנרטי הפסיק להריץ את המודל שלו, אבל היה לי רק טוב. אבא קיבל את מה שהוא הכי רצה באמת. אומנם הוא מת המון שנים אחרי המוות האמיתי, אבל טוב מאוחר מאשר אף פעם. אז אנחנו לכאורה ממשיכים הכל כרגיל, מאז הפיצוץ אנשים המשיכו עם החיים, הולידו ילדים, גדלנו בעוד כמה מילארדים, עבודות, מובטלים, אפילו יש מלחמות ודם אמיתי שהוא וירטואלי הופך לירטואלי אבל בעצם אמיתי, הכל כאילו כלום לא קרה. ייאמר לזכות איטנרטי שהוא לא מנסה לשנות סדרי עולם, לא הפך למגלומן ולא שום דבר, אפילו כל מי שרוצה יכול לדבר איתו כדרך קבע, אבל אני לא יודע. אני לא יודע כלום. משהו מציק לי ואין לי אפילו מושג מה זה. ואולי בגל

Snow

New member
שתדע שמעריכים

אני רק רוצה לידע אותך... שהסיפורים שלך ממש מקסימים כל פעם מחדש אתה מצליח לרתק אותי, תמשיך איתם, ותדע שיש אנשים שמחכים ומחפשים את הסיפור הבא

למעלה