השתנה באמצע הלילה

walme

New member
השתנה באמצע הלילה

שלום. אני בן 58 ולאחרונה אני עייף וזאת בגלל שאני יורד באמצע הלעלה להשתין ואח"כ אני לא מצליח להירדם כך שיוצא שאני ישן כ: 4 שעות באופן רצוף . שמתי לב שאני משתים כל 3-4 שעות וזה גם במשך היום . עברתי בדיקות אצל אורולוג ובדיקות דם ואין בעיה מיוחדת . האם זה סביר תדרי ההשתנה בגיל כזה . מה ניתן לעשות על מנת למנוע השתנה באמצע הלילה מלבד לקיחת תרופות , המלצה . תודה

השתנה לילית

אם מדובר בתופעה חדשה צריך לברר אותה. הסיבה להשתנה תכופה יכולה להיות קשורה לבעיה במערכת השתן, בדרך כלל הגדלה של הערמונית, אבל ישנן גם אפשרויות אחרות. אני מבין שאפשרות זו נשללה ע"י אורולוג. בכל זאת אם לא תמצא כל סיבה אחרת יש מקום להתיעצות נוספת עם אורולוג אחר. אפשרות אחרת יכולה להיות עליה בכמות השתן. הסיבה הפשוטה ביותר היא שתייה מרובה, למשל בגלל יובש בפה או שתיה או אכילה של דברים המריצים את כמות השתן (למשל קפה). כמות השתן עשויה לגדול גם בעקבות סוכרת או בעיה בכליות או בהרכב המלחים בדם. סיבה נוספת יכולה להיות אי ספיקת הלב, אבל אז צפוי לראות גם בצקות ברגליים וההשתנה המרובה היא בעיקר לילית ולא בכל שעות היממה. את כל הסיבות המוזכרות אמור לבדוק רופא המשפחה או רופא פנימי. אם לא ימצא דבר אני ממליץ לשתות פחות לפני השינה.

למעלה