התאומים כבר בני 16 (יום) :)...

התאומים כבר בני 16 (יום) :)...

שלום,תודה שאת כאן.

אז כמו שכתבתי אנחנו כבר בני 16 יום. כרגע בהנקה מלאה משתדלת בו זמנית אבל זה לא תלוי רק בי אלא גם בשותפים ליניקה...

נולדו בשבוע 37.1 ניתוח אלקטיבי. משקלים 2490/2440 הנקתי מההתחלה אבל כבר ביום הראשון היועצת בבית חולים אחרה שייתכן שיהיה לי עיכוב בהגעת החלב אינני זוכרת מדוע האם בגלל הניתוח או בגלל הסכרת חברתי הנאמנה...
בכל מקרה באמת אחרי שלושה ימים הירידה במשקל שלהם הגיעה כבר ל 10%אצל הבן ול11% אצל הבת ורופא הילדים בביה"ח אמר שזה כבר רפואי ואחרי כל הנקה לתת 40 cc תוספת. בעצת היועצת קניתי בקבוק אוונט וגם התחלתי בשאיבות אחרי ההנקה ע"מ להגביר את הייצור. ב"ה הם לא רצו הרבה תוספות והעליה התחילה אחרי כ 4 ימים.

הגעתי הביתה אחרי 10 ימים עם הנחיות לשאוב אחרי כל ארוחה ולשקול אותם פעמיים בשבוע.
והנה מטר השאלות:
1. שאיבות - כרגע יונקים מלא תרתי משמע. מניקה אותם לא לפי שעון אלא לפי דרישה. האם עדיין לשאוב? יש לי עוד 5 חוץ מהם בבית ופשוט לא מגיעה לזה...
2. עד איזה משקל אני צריכה להעיר אותם להאכלה אם עברו 3.5 שעות? זה לא קורה הרבה בד"כ יונקים כל איזה שעתיים וחצי.
3. ב"ה עולים יפה במשקל הם עלו כבר על משקל הלידה שלהם. מה העליה שאני צריכה לצפות לה ליום?
4. שילוב בקבוק -כשאני אצא מהבית לטיולים וסידורים אני לא אוכל לקחת איתי את הכרית. כמה cc הם צריכים לאכול. מין הסתם אניק אחד והשני יקבל בקבוק.

תודה על התשובות

מזל טוב! תשובות על הנקת תאומים

הי מזל וטוב וברוכה הבאה לפורום
אין ספק שאת סופר אימא אמיתית עם תאומים מספר שש ושבע במשפחה, יישר כוח!
כמה טוב שהנקת כבר מן ההתחלה, על אף הסכרת והעיכובים, נשמע שהדברים הסתדרו מבחינת ייצור החלב - נכון?
1. שאיבות - לאיזו מטרה? האם את מרגישה שאין מספיק חלב? לא הבנתי אם את עדיין נותנת תוספת שאוב בבקבוק אחרי הנקות....
את מניקה אותם לפי דרישה וזה מצויין, ----- אם הם כבר מספר ימים על הנקה בלבד ללא תוספות ויש לך מספיק יציאות ביום ( לפחות 6 פיפי לפוות 3-4 קקי צהוב חרדלי),
זה אומר שההנקה טובה ויעילה. בבקשה גשי לשקול אותם כדי שנדע שאפשר להסתמך על הנקה בלבד ובמקרה כזה לא צריך שאיבות לתגבור אלא רק לצורך שלך.

אם את רוצה לשאוב כדי לצורך איסוף חלב כדי שיהיה לך אם את יוצאת: מציעה לך למצוא שעה מסויימת ביום, למשל על הבוקר עם השד מלא או בלילה כשיש לך שקט
מן ההמולה של הבית ולשאוב מנה. ואת המנה תשמרי במקרר עד שבוע ומי שעוזר לך יוכל לתת את זה כשאת יוצאת.
את גם יכולה פשוט לשאוב אחרי הנקות מדי פעם לאורך היום או אם יש לך תחושה שהם לא רוקנו מספיק את השד, ואז לאורך היום תאספי מנות קטנות
שאותן תוכלי לאחד אחר כך.
בבקשה תדריכי את מי שנשאר עם התאומים ונותן בקבוק לתת מנות קטונת של 50-60 מל מקסימום. אין צורך ביותר (בדכ מחשבים לפי משקל התינוקות)
מכיוון שהם בעיקר יונקים המנות לא צריכות להיות גדולות כמו מנות של תמל אלא מנות קטנות מותאמות להנקה. ותדריכי אותם להאכיל לאט לאט עם המון הפסקות.
אם את רוצה לשאוב לצורך הגברת חלב, תצטרכי לשאוב אחרי הנקות בצורה מסודרת.

2. עד 3 ק"ג צריך להעיר להנקות. כמה הם שוקלים עכשיו? מתי נשקלו בפעם האחרונה?
אם עברו משקל לידה את צריכה לצפות למנימום עליה של 20 גר ליום.
4. שילוב בקבוק - עניתי לך לגבי זה למעלה עקרונית זה תלוי משקל שלהם אך תינוקות יונקים שבעיקר ניזונים מהנקה ישירה לא צריכיכים יותר מ 50-60 CC בארוחה.
בהאכלה איטיית ועם המון הפסקות באמצע.
5. כל העצות שנתתי לך מבוססות על כך שההנקה אצל התאומים שלך מבוססת - כלומר, הם יונקים באופן יעיל, נצמדים נכון, בולעים, עושים הרבה קקי ופיפי מרוקנים את השד.
חשוב שתשימי לב שבעקבות מתן בקבוקים באופן קבוע (כשאת יוצאת או נותנת להם מחוץ לבית) שאין מצב שבו הם מתחילים להתרשל מבחינת התפיסה שלהם, מוצצים את הפטמה
כאילו היא בקבוק וכו... שימי לב לזה.
כל הכבוד לך את ממש אלופה, יש לך המון נסיון ואני חושבת שאת בדרך הנכונה.
אם יש בעיה, אני כאן בפורום או במסר/מייל/טלפון פרטי.

יעל

למעלה