התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

ilanvag

New member
ועוד משהו קטן -- תתמקחי!

הצעת רילוקיישן ראשונה זה אף פעם לא סוף הסיפור. אם ההצעה מהחברה הייתה 80K, אז את יכולה בשקט לבקש 20-30 אחוז יותר -- תעשי מחקר שוק על רמת משכורות בתחום שלך באותו אזור (גלאסדור וכדומה), ותחזרי אליהם עם קונטרה. בחברות אמריקניות בפירוש מצפים לזה, ועובד שמקבל את ההצעה הראשונית בלי להתמקח -- זה נראה מוזר ויוצא דופן.
&nbsp
אין שום סיבה שלא תוסיפים לפחות עוד 10K למשכורת, לאחר מיקוח (ואני מדבר על משכורת בסיס), וזה עוד 10K שילכו לחיסכון (401K, לדוגמה).
&nbsp
מסכים איתך שלא סופרים את הבונוס בכלל -- אם מקבלים זה נהדר, אבל אי אפשר להסתמך על זה... ולכן תתמקחי על משכורת הבסיס, ועל התנאים מסביב...

NBrownie

New member
רק תיקון קטן

זמן קבלת אישור העבודה כבר לכיוון השישה חודשים.

gidishemer

New member
הערה על עניין המסים

תתקן אותי אם אני טועה- אני פחות בקי בויזת L אבל לא רואה סיבה שזה יהיה שונה מויזות אחרות. ברגע שלא מדובר בגרין קארד אז תושבות לצרכי מס היא לא הגדרה מחייבת ומותנית בזמן השהייה בארה״ב. מי שמגיע לארה״ב עם ויזת עבודה הוא בשלב ראשון non resident for tax purposes ואינו צריך לדווח על הכנסה מחוץ לארה״ב

אני כותב מראש שאני מכיר את זה לגבי J2 וידעתי שזה המצב לגבי H1b. אם אני טועה או אם זה לא רלבנטי ל- L, אז אשמח לתיקון.

miado

New member
תיתכן חבות מס בארה"ב כבר מהשנה הראשונה

גם לבעלי ויזות עבודה כמו L1, H1B, E1 ולא רק לבעלי גרין קארד. זאת בתלות במספר ימי השהייה לפי Substantial Presence Test (חצי שנה או אף פחות בהתחשב בשנים קודמות).

כמו כן, תיתכן חבות מס גם בישראל.

klemiki

New member
לגבי הוראה

בדכ דרוש תואר ספציפי ובחינות מעבר בשביל להיות מורה, זה בדכ משרה מבוקשת כי יש קביעות ופנסיה וכאלה, ככה שזה לא פשוט להשתלב, במיוחד עם אנגלית ישראלית...
&nbsp
לגבי מורה בבית ספר פרטי יהודי:
1. אין הרבה משרות פתוחות
2. בדכ מבקשים/מעדיפים תעודת הוראה מסודרת כמו בציבורי.
&nbsp
בקיצור, בשביל להיות מורה יש לעשות מבחן באנגלית קודם (לא פשוט) ואז תעודת הוראה ואז מבחן (בחלק מהמדינות) תקופת חניכה ואז שנתיים בערך של משרה זמנית ואז משרה קבועה.
&nbsp
בקשר ל80: זה מקביל לבערך 70 (במקרה הטוב) בישראל כי את לא מחשיבה פנסיה פה.
לא פשוט לחיות מזה, אבל אפשרי.
&nbsp
אם מקובל עליך (והרבה עושים את זה) להיות עם רכב אחד, קטן לא אמריקאי ענק, לגור בדירה ולא בבית עם גדר לבנה ודשא ירוק...
אז אפשרי.
&nbsp
רק לתאם ציפיות ולא לרוץ לשכור בית גדוח וגיפ..
&nbsp
בהצלחה

klemiki

New member
רפרנס

Public school teachers in Florida are required to obtain teacher certification before leading a classroom. In order to be eligible for certification, the Sunshine State requires all teachers to hold a bachelor’s degree and complete a state-approved teacher education program. Furthermore, candidates must complete the content examinations appropriate to the subject and grade level to be taught.
&nbsp
https://www.teachercertificationdegrees.com/certification/florida/
&nbsp

vivi241

New member
אני מודעת לקושי למצוא עבודה בהוראה

לכן מראש אנחנו מסתמכים רק על משכורת אחת.

מבחינת בית גדול עם דשא וגדר, זה בלי קשר לשכר לא היה הכיוון. מראש חשבתי על קומפלקס, משהו עם שמירה ויותר מסודר לפחות להתחלה.

תודה רבה!!!!

klemiki

New member
שוב, להוריד צפיות

ההיתי הולך על דירה בלי דורמן ובלי כל הציקצוקים, בלי קומפלקס עם בריכה וכדומה.
&nbsp
ולחסוך כסף, כי שיהיה לכם ילדים תזדקקו לזה.
לגבי הוראה:
&nbsp
הוא יכול לעשות את זה, אישתי עשתה תהליך דומה בקבלת רשיון פסיכולוג.
שיקח את הקורסים, ואם צריך אז תואר אונליין, ושיעשה את הבחינות בסוף הוא יעבור.
אני מעריך שיקח לו בין שנה לשלוש.
&nbsp
אבל ביטוח הבריאות והפנסיה שוות את זה .
אני ממליץ שיבוא במצב רוח קרבי ויתנפל על המשימה.

ron1222

New member
לגבי הוראה

אכן צריך רישיון הוראה מקומי בשביל להיכנס למגזר הציבורי, וזה דורש בחינות ליבה (קריאה, כתיבה ומתמטיקה) ובחינות במקצוע ההוראה הספציפי. מדובר בבחינות לא פשוטות, שוות ערך לפסיכומטרי ומעלה. ואכן קשה למצוא עבודה . אבל זה אפשרי. אני עשיתי את זה בניו ג׳רזי.
אבל מצד שני, בחינוך היהודי ממש לא דורשים רישיון הוראה אמריקאי, למעשה בכל החינוך הפרטי יש דרישה רק לתואר ראשון וניסיון בהוראה, לא לתעודה. זה לא הרבה כסף יחסית למגזר הציבורי, אבל זה עדיין עבודה.

vivi241

New member
זה נשמע מסובך אבל אין דבר העומד בפני הרצון :) תודה רבה!!!

תשובה לעניין מסים

היי וברוך הבא:
1. המיסוי הפדרלי בארה"ב מושפע ראשית משאלת התושבות לצורכי מס -אפשרויות:
1.1 תושב לצורכי מס -מדווח על הכנסתו הנצמחות בכל מקום בעולם
1.2 מי שאינו תושב לצורכי מס -מדווח רק על הכנסתו זו הנצמחת בארה"ב
1.3 dual status -שילוב של השניים -ייתכן ורלוונטי בשנת המעבר-מערכת חוקים נפרדת
&nbsp
מאחר ואתה מציין שאתה על ויזה L1. כלל שתשהו בארה"ב באותה השנה יותר מ-183 ימים (עם אפשרות לקחת בחשבון ימי שהייה בארה"ב גם ב2016 וגם ב2015) -תיחשבו תושבים לצורכי מס.
הערה: בשנה הראשונה ובהנחה שאינכם נחשבים תושבים לצורכי מס בשנה הקודמת, בכללי ברירת המחדל, תיחשבו כבעלי סטטוס DUAL STATUS.
ואז:
1. הכנסות שכירות מישראל לפני מועד המעבר -אינם רלוונטיות
2. הכנסות שכירות לאחר המעבר/ גיבוש התושבות -רלוונטיות -יחד עם זאת -תוכלו לתבוע הוצאות כהפחתה מהכנסת השכירות כך שייתכן וההכנסה נטו תהיה אפס. אחת ההוצאות המשמעותיות היא הוצאות פחת.
&nbsp
הוצאות מעבר -כבר אינן רלוונטיות בניכוי מההכנסה החל בשנת 2018
בהצלחה
&nbsp
אשר טוריאל רו"ח (משפטן) EA
&nbsp

Galyv

New member
EB1B מהארץ בהליך קונסולרי דרך השגרירות

האם אנשים יודעים מנסיון מה הזמנים להגשה-אישור של גרין קארד לפי ספונסר מעסיק מהארץ, כלומר EB1B ? לא מספיקים להגיש זאת מארהב.
מה שמעניין אותי זה התהליך עצמו לאחר קבלת ה PERM ולאחר שמהעסיק מגיש את ה I-140 מארהב.

עד כמה זה מהיר, ריאלי? הבנתי שמבחינת זמנים זה מנצח אבל אין אפשרות לערעור במידה ומתעוררות שאלות בדרך.

Kender00

New member
EB1B לא צריך PERM לפי ידעתי יכול להיות שאתה מתכוון ל EB2?

אם זיכרוני אינו מטעה אותי היה מישהו אחד פה בפורום שקיבל גרין קארד על EB3 בהליך קונסולרי, אבל אצלו כל התהליך היה מהארץ (כולל ה PERM) ואני חושב שהוא רשם שזה לקחת 3 שנים (כל התהליך כולל ה PERM)
&nbsp
אז שווה לבצע חיפוש

Galyv

New member
כן אתה צודק, EB-2

פחות משלוש שנים זה לא לוקח מתוך ארהב, מהארץ לפי הבנתי זה אמור להיות יותר מהיר. שוב השאלה על הזמן אחרי קבלת ה PERM.

guy56782

New member
תראה את השאלה למעלה

(של אלמוג165) - נראה שהוא עושה תהליך דומה (eb3)

למעלה