התאמות ללימודים אקדמיים

Barr1e

New member
התאמות ללימודים אקדמיים

שלום, אני מעט חוששת מלימודים אקדמיים, אני יודעת שיש לי יכולות (כי התקבלתי ללא פסיכו' על סמך בגרות גבוהה לאחד המוסדות הנחשבים) אבל תמיד קיבלתי הארכת זמן וסיימתי בין האחרונים מבחנים... עשיתי אבחון בעבר לפני הבגרויות וקיבלתי הארכת זמן (לפני זה, זה היה רצון טוב של מורים) בלבד, עכשיו חברים אמרו לי שכל מי שניגש לאבחון מקבל הארכת זמן והסיבה הייתה "קשיי התארגנות ואיטיות בעיבוד המידע" (והמלצה לגשת לאבחון קשב וריכוז) ובצבא לא קיבלו את האבחון, יש טעם לגשת לאבחון?
תמיד הייתה לי בעיה לסכם וגם האבחון מעלה בעיה בלהבחין בין עיקר לתפל, יש דרך "לעבוד על זה" ולהרגיע את עצמי לפני הלימודים? כי תיקון אסטרטגיות למידה בדרך כלל עושים לתלמידי יסודי...

lolly87

New member
שלום

ישנן התאמות של הארכת זמן וכו' על בסיס קשיי התארגנות ואיטיות, ובשל חשד לקשיי קשב וריכוז.
השאלה אם שווה לך להשקיע 1,500 שקל (נראה לי שזאת העלות) לאבחון מת"ל על מנת לבחון אם יתנו לך או לא.
אישית במקומך, אני כן הייתי מנסה אם זו הדרך שעזרה לך להצליח בבגרויות.
ולגבי אסטרטגיות להבחנה בין עיקר לתפל, ואסטרטגיות למידה באופן כללי. אני בגישה שאף פעם לא מאוחר מדי, למרות שזה נכון ולרוב עובדים על אסטרטגיות למידה בגיל צעיר יותר. אבל בכל גיל יש מורים להוראה מתקנת שיכולים לסייע לך, אם יש לך רצון, מוטיבציה ותתמידי אני לא חושבת שמאוחר מדי לרכוש אסטרטגיות למידה.
אני למדתי למבחנים באוניברסיטה באופן שונה ממה שלמדתי לבגרויות, והצלחתי באותה מידה.
בהצלחה!

למעלה