התאמת עדשות מגע

יעל גגג

New member
התאמת עדשות מגע

ֿשלושת ילדי מרכיבים עדשות מגע
הבוגרות כבר מזה 6 שנים
והצעיר כ 5 שנים
מאז ומתמיד השתמשו בעדשות רכות חודשיות (ולעיתים יומיות) שנרכשו - בתחילה אצל האופטיקאי ובשנתיים האחרונות בחנות סופרפארם.
מבחינת המספרים שניים מהם על מספרים גבוהים יחסית 4.5-4.75. ואחת במספר 3.

אנחנו חברים במכבי, והבנתי שיש לחברי הקופה הנחה מסויימת ברכישה של עדשות מגע. פניתי לאחד מסניפי האופטיקה שעובד עם הקופה ומהם למדתי שלפני התאמת עדשות מגע יש לעשות בדיקה מקיפה שעולה 150 ש״ח לילד, ובסניף אחר שביררתי 250(!) שח. ורק אז יחליטו איזה סוג עדשות וכדומה.

עד היום, גם בביקורים שנתיים אצל רופא העיניים מעולם לא שמעתי על בדיקה מסוג זה, קבלנו מספר ולפיו רכשנו את העדשות.

האם באמת יש צורך לקחת את שלושתם לבדיקה מסוג זה וכתוצאה מהבדיקה גם, כנראה להיקשר לסוג מסויים של עדשות שכפי הנראה גם יעלה את המחיר החודשי (מדובר בשלושה ילדים).

תודה

התאמת עדשות מגע

שלום יעל,
התאמת עדשות מגע מחייבת בדיקה ולווי צמוד לאורך ההרכבה.
אני ממליצה לך ללכת לאופטומטריסט מוסמך להתאים עדשות מגע,, והוא יקבע את הסוג המתאים לילדייך.
קניית עדשות מגע ללא מרשם, ופיקוח מסוכנת!!!. הנזק יכול להיות בלתי י הפיך עד עיוורון
ראי באתר שלי מאמר חדש שכתבתי בנושא
הנקרא איך להימנע מסיבוכים עם עדשות מגע
http://www.arzavision.co.il/כיצד-נימנע-מסיבוכים-הקשורים-להרכבת-עד/

יעל גגג

New member
בהמשך לשאלתי. אחת מבנותי הגיעה לבדיקה אצל האופטומטריסט

להתאמת עדשות מגע.
לפני כחודש היא ביקרה לבדיקה מקיפה אצל רופא עיניים.
האופטומטריסט קבע שיש איזור בו יש מעבר (חור או דקיקות, לא הבנתי), באיזור הקרנית ולכן אם יהיה זיהום בעדשה לא יהיה לו את המחסום של הקרנית. נתן טיפות עיניים וביקש לא להרכיב עדשות מגע במשך מספר ימים.
שאלתי אלייך - האם רופא העיניים, בבדיקת עיניים אמור לזהות את העניין הזה בקרנית, או שזה משהו שרק אופטיקאי מומחה רואה?

בהמשך לשאלתך הדקקות הקרנית

שלום
לגבי עובי קרנית עליך ללכת לרופא עיניים המתמחה בקרנית , הרופא בודק את בריאות העין ומטפל בעין ,או על ידי תרופות או על ידי ניתוח
האופטומטריסט מתאים משקפים או עדשות מגע , וכן יודע לבדוק את שכבות הקרנית.

יעל גגג

New member
אפשר עוד שאלה?...

שלום,
כפי שכבר כתבתי קודם, ביתי, בת 21, מרכיבה עדשות מגע חודשיות מזה שנים (ומשתמשת בנוזלים של אופטיפרי).
לאחר הבדיקה אצל האופטומטריסט, הומלץ לה על סוג מסויים של עדשות חודשיות ותמיסה אחרת.
ניתן לה זוג עדשות לנסיון
המספר שלה הוא -2.75 ו-3.25
העדשות שניתנו לה הן עם קימור 8.6 וקוטר 14.
אם היא תתמיד עם העדשות החודשיות שניתנו לה והנוזל החדש בו היא אמורה להשתמש - יושלשו הוצאותינו השנתיות על עדשות מגע.

שאלתי:
העדשות החודשיות אותן אני קונה עבורה כל השנים נמכרות בסופרפארם, היו טובות ולא היו בעיות לאורך השנים. הקוטר שלהן 14.2 והקימור 8.6
1 האם יש איזה שהיא סיבה - עוד פרט שאולי אני מפספסת - שמבדיל את העדשות שניתנו לה מאלו שנמצאות ברשתות השונות - דיליס, חניתה, ג׳ונסון, לייף וכו׳?
2 מה כתוב על קופסת העדשות במידה והעדשה היא עם צילנדר?
סליחה על האורך ותודה רבה!

תשובה לשאלתך......

שלום יעל,
אני מציעה לך להיות בפיקוח אצל האופטומטריסט , שיפקח על בריאות העייניים של ביתך.,
הוא גם ינחה אותכן.

יעל גגג

New member
תודה. אבל זו יותר עצה, ולא תשובה לשאלתי

שאלתי 2 שאלות מאד ספציפיות
האחת אם יש הבדל שאולי איני רואה בין העדשה שהציעו לנו לבין העדשות הנמכרות בפארמים, עוד איזה פרמטר שאולי רשום באותיות קטנות או בסמליל כלשהו.
והשניה כיצד מסומן על העדשות אם הן עם צילינדר או בלי.
כמובן שאמשיך לשמור על בריאות העינים של ילדי.

המשך

שלום יעל,
אני חושבת שעדיף ללכת לאופטומטריסט שיתאים לך עדשות יפקח על בריאות העיניים,
ויהיה אחרי על המוצרים אותם את קונה,
ישנם הרבה עדשות שנמכרות תחת שמות שונים , אבל אי אפשר לקנות אותם ללא פיקוח!!!
התחום שאת שואלת עדין שייך למקצועיות של האופטומטריסט.

למעלה