התחקיר של רביב דרוקר על "נתיב"

beatman

Member
איך ברית המועצות יכולה הייתה לדעת מי עזב ומי טס למטרות תיירות? האם אתה מנסה לומר שסובייטי שטס לאוסטריה או איטליה איבד את אזרחותו הסובייטית? איסור תיירות למיטב זכרוני לא היה. שלילת אזרחות סובייטית, לפחות מבחינה רשמית, חלה רק לאחר קבלת אזרחות אחרת ע"י אזרח סובייטי ומשהוכר כאזרח זר נשללה אזרחותו הסובייטית.
שאלה טובה העלת.
אני יודע שבשדה התעופה שאלו את אבי אם הוא בטוח שאנחנו עוזבים ובכך מוותרים על האזרחות הסובייטית, הוא ענה בחיוב ולקחו לנו את התעודות.
אני אשאל את ההורים.

חסר אזרחות הוא אינו פליט. אלה שתי הגדרות שונות. חסר אזרחות הוא חסר אזרחות. לגבי מה שתיארת- זה אכן מה שקרה- עולים שחיו בברה"מ בלי אזרחות (שנשללה כאשר הגישו בקשה לעלייה) ונשללו מהן זכויות עד שעזבו את המדינה.

beatman

Member
חסר אזרחות הוא אינו פליט. אלה שתי הגדרות שונות. חסר אזרחות הוא חסר אזרחות. לגבי מה שתיארת- זה אכן מה שקרה- עולים שחיו בברה"מ בלי אזרחות (שנשללה כאשר הגישו בקשה לעלייה) ונשללו מהן זכויות עד שעזבו את המדינה.
אדם ללא מדינה אינו פליט ?
אז אתה אומר ששללו את האזרחות עוד מרגע הגשת הבקשה ? אילו זכויות נשללו ?

שלילת אזרחותו היחידה של אדם היא אקט בלתי חוקי ומדובר באמנה בינלאומית שקיימת מתחילת המאה ה20.
אפשר קישור לאותה אמנה? אגב, לא זה המצב שביטמן תיאר אלא שהעולים הגיעו לישראל מבלי שהייתה להם אזרחות אחרת.

beatman

Member
אפשר קישור לאותה אמנה? אגב, לא זה המצב שביטמן תיאר אלא שהעולים הגיעו לישראל מבלי שהייתה להם אזרחות אחרת.
זה כן המצב שתיארתי.
אזרח סובייטי שהחזיק באזרחות סובייטית בלבד, ברגע שעזב את בריה"מ, אזרחותו נשללה.

פונדיצ'רי

Active member
ביזיון.
לדעתי צריך להפריד את העולים ל-2 אפשרויות:
1.) עולים שאין להם אזרחות נוספת ואז ברור שהם הגיעו לגור בארץ, כאלה צריכים לקבל אזרכות ודרכון מיד וללא תנאים.
2.) עולים שיש להם אזרחות נוספת, שאלה בעצם רוב העולים, צריכים לקבל דרכון על תנאי ולחדשו בתקופת זמן מסויימת.
למשל פעם בחודש בשנה הראשונה ופעם בחצי שנה בשנים הבאות עד למשל 5 שנים.

אהבתי איך נחשפו קשרי השחיתות של 'ישראל ביתנו', 'נתיב' וגרמן זכרייב.
זה רק קצה חוט מהשחיתות שנפוצה במדינה.
מה שקורה כאן, בעצם ישראל ביתנו מנסה להכניס לישראל כמה שיותר מהגרים ממזרח אירופה, וזה מסתדר כמובן עם אינטרס המנדטים של המפלגה.

כאשר רביב סיפר על אחוז העולים היהודים מתוך כלל העולים מחבר העמים בשנים 201-2019, עשיתי הפסקה וזרקתי ניחוש על 30K, מסתבר שהייתי מאוד קרוב, 27K.
אני יודעת שברוסיה לא מקבלים אזרחות שניה, כלומר שלאזרחים שלהם תהיה אזרחות נוספת. לכן מוזר לי שזה קורה. הרי אין לעולים כוונה לוותר על האזרחות הרוסית שלהם.

SupermanZW

Well-known member
אני יודעת שברוסיה לא מקבלים אזרחות שניה, כלומר שלאזרחים שלהם תהיה אזרחות נוספת. לכן מוזר לי שזה קורה. הרי אין לעולים כוונה לוותר על האזרחות הרוסית שלהם.
רוסיה כבר מאפשרת אזרחות כפולה, את לא מעודכנת.

beatman

Member
זה לא נכון, מי שכבר אזרח רוסי, יכול לקבל אזרחות זרה, לפחות טכנית, אותו אדם פשוט יכול להסתיר זאת מרשויות רוסיה.
בארץ יש הרבה כאלה שמחזיקים באזרחות רוסית.
הפוך זה אפשרי גם, למשל אני מכיר אדם הנשוי לאזרחית רוסיה וגר שם ותוך מספר שנים הוא יקבל אזרחות רוסית, ללא צורך בויתור על אזרחותו הישראלית.

דיברגנט חדש

Well-known member
ביזיון.
לדעתי צריך להפריד את העולים ל-2 אפשרויות:
1.) עולים שאין להם אזרחות נוספת ואז ברור שהם הגיעו לגור בארץ, כאלה צריכים לקבל אזרכות ודרכון מיד וללא תנאים.
2.) עולים שיש להם אזרחות נוספת, שאלה בעצם רוב העולים, צריכים לקבל דרכון על תנאי ולחדשו בתקופת זמן מסויימת.
למשל פעם בחודש בשנה הראשונה ופעם בחצי שנה בשנים הבאות עד למשל 5 שנים.

אהבתי איך נחשפו קשרי השחיתות של 'ישראל ביתנו', 'נתיב' וגרמן זכרייב.
זה רק קצה חוט מהשחיתות שנפוצה במדינה.
מה שקורה כאן, בעצם ישראל ביתנו מנסה להכניס לישראל כמה שיותר מהגרים ממזרח אירופה, וזה מסתדר כמובן עם אינטרס המנדטים של המפלגה.

כאשר רביב סיפר על אחוז העולים היהודים מתוך כלל העולים מחבר העמים בשנים 201-2019, עשיתי הפסקה וזרקתי ניחוש על 30K, מסתבר שהייתי מאוד קרוב, 27K.
יש לך רק טעות אחת שיהא קריטית, שרוב העולים מרוסיה נדרשו לוותר על אזרחותם הסובייטית בכדי לצאת מברה"מ ולהעלות לישראל.

beatman

Member
יש לך רק טעות אחת שיהא קריטית, שרוב העולים מרוסיה נדרשו לוותר על אזרחותם הסובייטית בכדי לצאת מברה"מ ולהעלות לישראל.
התכוונתי לרוב אם לא כל העולים נכון להיום.
לא מה שקרה לפני 1991, לזה מתייחס הסעיף הראשון, זה מה שקרה לי.
תודה על ההארה, ערכתי שיהיה יותר ברור.

למעלה