התייעצות חשובה בקשר ליהדות

חכם ניר

New member
התייעצות חשובה בקשר ליהדות

אני בחור חילוני (מאמין יש לציין) ואני מתלבט אם להמיר את אורח חיי מחילוני למסורתי ולהתנסות באורח חיים שכזה, אבל אני מוצא את עצמי תוהה אם אני למשל יכול לגדל איזשהן חיות מחמד מחשש שהחיות הללו יכולות להתפרש כטמאות כמו כלבים או חתולים וגם מה בקשר למוזיקה או ספרות לועזית? האם האזנה למוזיקה לועזית כמו "החיפושיות" או הזמר הנודע משנות ה-60' אלביס פרסלי יכולה להתפרש בתור אקט הזדהות עם מוזיקת הגויים? אני מדבר על אורח חיים מסורתי או דתי לאומי ולא חרדי. אני גם חייב להגיד שאני לא מחפש שידוך עם בחורה דתייה, למרות שהיא יכולה ללמד אותי דבר או שניים ואפילו יותר על קיום מצוות ואני מחפש בת זוג מאמינה אבל לא דתייה. האם כל מה שאני מרגיש ומביא לידיעתכם נורמלי? אשמח לתשובות! תודה רבה :)

שלום ניר

מדבריך משמע שאתה מתלבט אם להמיר את אורח חייך מחילוני למסורתי ולהתנסות בצורת התנהלות שונה מהמקובל אצלך בדרך כלל. ראשית, הרשה לי לברכך, לא הרבה אנשים הם בעלי אומץ מספיק כדי לתהות באשר לדרך חייהם, ומשיש כאלו: לא הרבה מתוכם מוכנים לעשות שינויים שלפעמים עשויים להיות מרחיקי לכת. השאלות הנוספות ששאלת, מחילה מכבודך, אינן קשורות כלל להתלבטות. אתה צריך להחליט אם אתה חי לאור מציאות מסוימת. לאחר שהחלטת לחיות לאור ההלכה- תוכל לשאול מה דעת תורה על שאלה זו או אחרת, על מוסיקה לועזית ועל חיות מחמד. יש תשובות, ויש תשובות טובות מאוד, אלא שאני חושב שזה לא הדיון ולכן לא נראה שייך לענות כרגע. ראשית: לקבל החלטה ולא להישען על 'הלכות צדדיות' יחסית לאורח חיים שאתה מקבל על עצמך. עובדת חיות מחמד או מוסיקה, אהובים ככל שיהיו, אסור שיעיבו או ישפיעו במשהו על החלטה לחיות לאור אמונה. היה חשוב לי להדגיש את החשיבות בהפרדה בין שני התחומים, גם כדי שהקוראים לא יבינו שזה לגיטימי למי שמחפש אמת- להיתמך בה על ידי שיקולים שאינם העניין המרכזי מבחינה אוביקטיבית. כל מה שאתה מרגיש נורמאלי לחלוטין, ואין סיבה שלא תרגיש נורמאלי.

למעלה