התייעצות לגבי ספות וריחות

מיצלי2

New member
התייעצות לגבי ספות וריחות

שלום לפורום
,

אימצנו כלבה בת כשנתיים מצער בעלי חיים. מעורבת, מתוקה וכעקרון ממושמעת. אבל לא מבינה שאסור לעלות על הספות (מבד) גם כאשר אנחנו לא בבית.
חוץ מהשיער שנדבק לספות, 2 כריות עכשו מריחות מריח חריף של שתן (נדבק לה לשיער כי היא משתינה בעמידה, משבר זהות
).
אשמח לכל עיצה לגבי:
* איך למנוע ממנה לעלות על הספות גם שאיננו בבית? האם יש אביזרים שיכולים לעזור אולי?
* מה אפשר לעשות לגבי ריח השתן שנדבק לה לשיער?
* איך אני מוציאה את ריח השתן מהכריות?
תודה מראש

שירן ל11

New member
נייר כסף- לא מנסיון

זה לא מנסיון, כי הכלב שלי הוא כלב ספות. אבל שמעתי מאנשים שעוזר לפרוש נייר כסף על הספה שאתם לא בבית בבית. הם לא אוהבים את המגע והצליל (משהו כזה) של נייר הכסף ואחרי כמה ניסיונות יפסיקו לעלות על הספה. אני לא יודעת עם זה עוזר לכולם, אבל זה פתרון די זול שנראה לי לא מזיק להתחיל איתו.

xfwind

New member
כשכלבתנו היתה צעירה ולועסת כל דבר -

קיבלתי עיצה שעבדה לא רע - מרחתי על כבלי חשמל וכ' משחת "נמר" ו/או "בן גיי" - כנראה שארומת המנטה לא באה להם טוב.

נסי בשטח קטן לשים סמרטוט או כרית עם אלמנט מנטולי חריף ותראי את התגובה.

הכלבה שלנו יודעת שאסור לה לעלות על ספות/מיטות. ועל הספות בסלון היא עולה כשאנחנו יוצאים מהבית.
לעיתים כשזוכרים - אז בונים כל מיני כריות הפוכות שהשטח יהיה לא אטרקטיבי למרבץ.

מיצלי2

New member
גם אני בונה מסלול מכשולים על הספה

אבל אני לא רואה את זה כפתרון לטווח הארוך.

אהבתי את הרעיון של ריח שידחה אותה.

תודה!

be_roo

New member
אין סיבה שהכלב ילכלך את עצמו בעת השתנה, שווה להתייעץ עם

וטרינר. יתכן ויש לה כאבי פרקים המקשים עליהם לכרוע.
אם נשללת בעיה רפואית אפשר להפנות ליעות התנהגותי.

מיצלי2

New member
היא גם כורעת להשתנה, לא תמיד מרימה רגל

אולי היא לא עושה את זה במומחיות כמו הזכרים
.
&nbsp
היא נבדקה בדיקה יסודית אצל וטרינר רק לאחרונה כחלק מחבילת האימוץ. היא גם רצה וקופצת בחופשיות ואין סימן שכואב לה משהו.
&nbsp
תודה

&nbsp

daniela113

New member
יש ניקוי ספות

בזמנו שילמתי 250 שח עבור 2 כריות. מנקה בבית ואחכ שמים בצד שיתייבש.

קודם כל תנו לה זמן הסתגלות !

היא צריכה ללמוד הרבה בזמן קצר :) ...
כשאתם לא בבית אתם יכולים להרים את הכריות של הספות,
ואם אין אפשרות לשים כיסוי.

במקביל תכינו לה מקום שלה, עם מצע נעים, רצוי מוגבה (ספה משלה,
למשל).
כשאתם בבית תרגילו אותה ללכת למקום שלה, וכשהיא עולה על הספה
תתנו לה הנחייה "למקום" כדי שהיא תלך למקום שלה, שהכנתם עבורה.
(בליווי חטיפים, צעצועים שלה וכו' שיהיו במקום זה).

לא יודעת כמה זמן היא כבר אצלכם, אבל כאמור תנו לדברים זמן, כדי
שתתרגל ותלמד את חוקי הבית.

וכל הכבוד על האימוץ של כלבה בוגרת !

מיצלי2

New member
תודה על שלל העיצות

את כולן אנחנו אכן מיישמים, פרט למקום מוגבה עבורה.
&nbsp
היא אצלנו קרוב לחודש, מאד חכמה ולומדת מהר. מתוקה כל כך ורק רוצה להבין מה אנחנו רוצים כדי לרצות אותנו. פשוט שמח וטוב לנו איתה
.
&nbsp
צריך להגיד לה, לא לנו, כל הכבוד שהיא אימצה אותנו בכל כך הרבה אהבה
.
(אגב, הבוקר התברר לי שהיא בת פחות משנה, ולא כפי שאמרו לנו באגודה).

לא יודע כל כך איך לעזור לגבי החינוך של הכלבה. אבל יודע שהייתה לי בעיה דומה בספות אצלי, ויכול להמליץ מניסיון אישי שלי על חברה לניקוי ספות שהם לא פחות ממצויינים.

בהצלחה עם הספות ועם הכלבה!

דגלמנגל

Well-known member
את בעיית ריח-השתן על הפרווה צריך לפתור, בלי קשר לספות. כל מה שהוצע כאן; וטרינר, מאלף, מומחה להתנהגות - הולך. בנושא הריח, טיפות אחדות של שמן אתרי אקליפטוס (לא יקר) על מטליות בין הכריות, אמורות להרחיק אותה. למה מטליות? כי ישירות על הבד הוא עלול לפגוע בצבע.

עכשו חורף, ומחוץ לעובדה שעל הרצפה תמיד יותר קר מאשר בגובה כסא, למשל, יכול להיות שעל הרצפה "מטיילת" רוח קרה. קחו מצית של אח עצים, או תנור גז, (עם ידית וצינורית שבקציה יוצא הגז) ועברו בבית עם הלהבה סמוך לריצפה. אם הלהבה מרצדת, אז יש רוח מטיילת. מכאן הדרישה למצע מוגבה מהריצפה. לא צריך בגובה הספה, אבל כן צריך משטח עץ או פלסטיק על גבי רגליות ועליו המצע שלה. שלא יהיה מונח על הרצפה. המהדרים דואגים למעקה סביב המצע ואפילו מעין מאורה. אפשר סוג של ארונית, פתוחה מלפנים ועליה כל ארון שתרצו, לשימושכם.

חשוב, לא פחות ממבנה המצע, המיקום שלו בבית. עקבו אחריה, וראו איפה היא מעדיפה לשכב. בד"כ זו תהיה פינה (גב מוגן), שממנה אפשר לראות את הסביבה, אבל לא להיות במרכז המהומה. אם אתם מבלים בסלון (ולא רק כשבאים אורחים) אז הפינה תהיה באזור הספות ובתצפית עליהן.
כדי שתכיר את המצע שלה, "נגבו" אותה בו, שיימרח עליו השומן שהיא מפרישה ושמרוח על הפרווה שלה. זה שלב חשוב, לפני שאתם מתחילים לאלף אותה לציית לפקודה ללכת למקום. את הספות שלכם היא כבר מרחה לבד, אז ניקוי ריח השתן, לבדו, מהכריות, לא עוזר להרחיק אותה מהמקום המוכר לה.

בקיצור, אתם צריכים להתחיל ללמוד איך כלב חושב ולמה הוא מגיב.

ויוי 25

Well-known member
אם הספה עשויה בד ,אפשר לפזר אבקת סודה -לשתייה על כל המקום המוכתם,
ולהשאיר כל לשעתיים ,ולאחר מכן לשאוב את כל האבקה בשואב .

רחלידהן

New member
נפתחה קבוצה לכל אוהבי כלבים וחתולים 🐱🐶💚 עם כל המוצרים שהם אוהבים! הצטרפו.. 👇

למעלה