התייעצות לפני רכישת מחשב נייד

• פותח הנושא ל13
  • פורסם בתאריך

ל13

New member
הי חברים,

מקווה שאוכל לקבל כאן את עזרתכם, המומחים...

מתכנן לרכוש מחשב נייד לנער בן 15 בעיקר למטרת למידה (מגמת מדעי המחשב) ואולי גם למשחקים בקטנה. חשוב לי לקנות מחשב איכותי באופן כללי, לא מהבסיסיים ולא מהיקרים (בטח לא מאלה שמיועדים בעיקרם לגיימינג), משהו באמצע. תקציב של סביב ה-3,500 ש"ח.

להבנתי, מעבד i5 יתאם למטרה זו, אבל יש לי מספר תהיות לגבי המפרט האופטימלי לצורך הנ"ל:

1) לא יודע אם כדאי "להתפשר" על דור 10 או שכדאי להשקיע ב- דור 11.

2) לא יודע אם מספיק נפח זיכרון של 256G או שכדאי להשקיע ב- 512G.

3) לא יודע אם אפשר להסתפק במאיץ גרפי מובנה או שכדאי להשקיע במחשב שכולל כרטיס חיצוני (עבור משחקים בקטנה בלבד, לא לצורך עריכה גרפית/וידאו ולא עבור תוכנות תלת מימד).

4) לא יודע אם מספיק זיכרון RAM 8G או שכדאי להשקיע ב-16G (להבנתי מספיק 8G?).

והעדפות נוספות על סמך ניסיון טוב מהמחשב הפרטי שלי בשנתיים-שלוש האחרונות (DELL VOSTRO סדרה 5000):

* עדיפות למחשב עם אחריות לטווח ארוך - 3 שנים, וראיתי שב-DELL וב-HP נותנים אחריות כזו עד בית הלקוח, כך שמותגים אלו כבר בעדיפות ראשונה אצלי.

* עדיפות ל-Dell VOSTRO/INSPIRON סדרה 5000 או לחלופין HP PAVILION שלהבנתי מעטפת המחשב שלהם עשויה מחומרים חזקים יותר (אלומיניום במקום פלסטיק...?). מחשב עמיד יותר.
* עדיפות למסך 15.6" שעשוי לספק בגודל ולא להצריך חיבור למסך חיצוני כמו בגדלים הקטנים יותר (והיתרון הגדול הוא במקשי הספרות מימין שאין בקטנים יותר).

* עדיפות למקלדת מוארת.

מצאתי כמה מחשבים שעונים על העדפות אלו (או על רובן) ואשמח שתעזרו לי לבחור ביניהם או להציע הצעות אחרות רלוונטיות:

מחנות ScopeDigital -י- Dell Inspiron מעבד דור 11:
נראה שמדובר ב"מציאה" אם כל הפרטים שכתובים במפרט נכונים. אבל המחיר הנמוך יחסית לדגם חדש כזה קצת מוזר בעיניי, מה גם כי לא מכיר את החנות הזו...
https://scopedigital.co.il/p/מחשב_נייד__DELL_VOSTRO_5502_SILVER_15_6__FHD_I5-1135G7_8GB_256GB_WIN10HOME?fbclid=IwAR38n-xcl9FpKJGj5WxyejTD63N4960-CNjfuctltxb6-qZNAvJ8lEgAnn4

מרשת KSP –י- HP Pavilion מעבד דור 11:
https://ksp.co.il/?uin=135313&selec...2174..5870..2639..2640..462..859.&txt_search=

מרשת BUG -י- HP Pavilion מעבד דור 10:
https://www.bug.co.il/brand/hp/color/gold/pavilion/15/cs3002nj/i5

אשמח להתייחסותכם ולדעתכם המלומדת.

תודה מראש|תפילה|

נערך לאחרונה ב:

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
הי חברים,

מקווה שאוכל לקבל כאן את עזרתכם, המומחים...

מתכנן לרכוש מחשב נייד לנער בן 15 בעיקר למטרת למידה (מגמת מדעי המחשב) ואולי גם למשחקים בקטנה. חשוב לי לקנות מחשב איכותי באופן כללי, לא מהבסיסיים ולא מהיקרים (בטח לא מאלה שמיועדים בעיקרם לגיימינג), משהו באמצע. תקציב של סביב ה-3,500 ש"ח.

להבנתי, מעבד i5 יתאם למטרה זו, אבל יש לי מספר תהיות לגבי המפרט האופטימלי לצורך הנ"ל:

1) לא יודע אם כדאי "להתפשר" על דור 10 או שכדאי להשקיע ב- דור 11.

2) לא יודע אם מספיק נפח זיכרון של 256G או שכדאי להשקיע ב- 512G.

3) לא יודע אם אפשר להסתפק במאיץ גרפי מובנה או שכדאי להשקיע במחשב שכולל כרטיס חיצוני (עבור משחקים בקטנה בלבד, לא לצורך עריכה גרפית/וידאו ולא עבור תוכנות תלת מימד).

4) לא יודע אם מספיק זיכרון RAM 8G או שכדאי להשקיע ב-16G (להבנתי מספיק 8G?).

והעדפות נוספות על סמך ניסיון טוב מהמחשב הפרטי שלי בשנתיים-שלוש האחרונות (DELL VOSTRO סדרה 5000):

* עדיפות למחשב עם אחריות לטווח ארוך - 3 שנים, וראיתי שב-DELL וב-HP נותנים אחריות כזו עד בית הלקוח, כך שמותגים אלו כבר בעדיפות ראשונה אצלי.

* עדיפות ל-Dell VOSTRO/INSPIRON סדרה 5000 או לחלופין HP PAVILION שלהבנתי מעטפת המחשב שלהם עשויה מחומרים חזקים יותר (אלומיניום במקום פלסטיק...?). מחשב עמיד יותר.
* עדיפות למסך 15.6" שעשוי לספק בגודל ולא להצריך חיבור למסך חיצוני כמו בגדלים הקטנים יותר (והיתרון הגדול הוא במקשי הספרות מימין שאין בקטנים יותר).

* עדיפות למקלדת מוארת.

מצאתי כמה מחשבים שעונים על העדפות אלו (או על רובן) ואשמח שתעזרו לי לבחור ביניהם או להציע הצעות אחרות רלוונטיות:

מחנות ScopeDigital -י- Dell Inspiron מעבד דור 11:
נראה שמדובר ב"מציאה" אם כל הפרטים שכתובים במפרט נכונים. אבל המחיר הנמוך יחסית לדגם חדש כזה קצת מוזר בעיניי, מה גם כי לא מכיר את החנות הזו...
https://scopedigital.co.il/p/מחשב_נייד__DELL_VOSTRO_5502_SILVER_15_6__FHD_I5-1135G7_8GB_256GB_WIN10HOME?fbclid=IwAR38n-xcl9FpKJGj5WxyejTD63N4960-CNjfuctltxb6-qZNAvJ8lEgAnn4

מרשת KSP –י- HP Pavilion מעבד דור 11:
https://ksp.co.il/?uin=135313&selec...2174..5870..2639..2640..462..859.&txt_search=

מרשת BUG -י- HP Pavilion מעבד דור 10:
https://www.bug.co.il/brand/hp/color/gold/pavilion/15/cs3002nj/i5

אשמח להתייחסותכם ולדעתכם המלומדת.

תודה מראש|תפילה|
עברתי על הכל ומה שKSP היה הכי טוב...ברור מעבד דור חדש יתן לך אוויר עוד שנתיים וחצי..8 גיגה לא בטוח מספיק למשחקים..בלי כרטיס מסך גם לא ממש..אי אפשר לחמוק ממה שצריך בעיקר כרטיס מסך וזה בא יחד עם זיכרון ...
מה אני מביא לך זה מחשב "גימיינג" ( כי זה לא באמת ) ..מעבד דווקא AMD שהוא מצויין לריבוי משימות...512 נפח מהיר NVME גם למשחק או שניים מותקנים..16 גיגה זיכרון יכסה אותו שוב גם להיום גם לשלוש שנים הבאות בדרישות...מסך 144 הרץ מהנה יותר פשוט...יש חיבור קווי לאינטרנט חשוב כי מלא פעמים שיש בעיה אז ימציאו לך אלחוטי מוריד..וקשקשת. חבר קווי ..ותוודא..גם למשחקי רשת חיבור קווי עדיף כי בכל זאת יש הפרעות וכל מיני באוויר, מקלדת מוארת ..
זה לא ממש גיימינג..וזה לא ממש מחשב בסיסי..זה איזון טוב לכל מה שאמרת שלוש שנים אחריות כולל מערכת הפעלה כרטיס מסך שיהנה הילד..חבילה שלימה מאוזנת....נשאר המחיר שלדעתי סביר ( בעידן הקורונה בעיקר כן? עלו מחירים...)..4200 ש"ח.., בנחשב שלי איתך אני בעד לשלם היום יותר להנות יותר שלוש שנים לפחות ..
אם יש לך תהיות AMD היום יש לה המון יתרונות על INTEL גם במעבדים לעבודה לימודים גם בגיימינג..אין בעיה של התחממות או יבואן וכדומה ממה שאני מבין ( גם לי יש מחשב AMD ) כאמור ריבוי משימות עבודה פתוחה, דפדפן תוכנה משם מוזיקה פה...ועוד..המעבד AMD מתמודד טוב יותר..ואין כל בעיה בגיימינג
AMD לא פחות טוב מINTEL טוענים שיותר טובה..
המחשב

זו הצעתי :)

ל13

New member
@ירון מקשקש תודה רבה על ההתייחסות המושקעת ועל ההמלצה.

רוצה רק לבחון עוד אופציה, זולה יותר...
אם אוותר על הצורך במחשב עם יכולות גיימינג או אפילו משחקים בקטנה, ובהנחה שהסוני פלייסטיישן שיש בבית מספק את הנער (והאחים שלו), מה תהיה אז המלצתך למחשב אופטימלי בשביל הצרכים האחרים שציינתי, ועדיין איכותי מספיק ולא מהבסיסיים?

תודה מראש :)

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
@ירון מקשקש תודה רבה על ההתייחסות המושקעת ועל ההמלצה.

רוצה רק לבחון עוד אופציה, זולה יותר...
אם אוותר על הצורך במחשב עם יכולות גיימינג או אפילו משחקים בקטנה, ובהנחה שהסוני פלייסטיישן שיש בבית מספק את הנער (והאחים שלו), מה תהיה אז המלצתך למחשב אופטימלי בשביל הצרכים האחרים שציינתי, ועדיין איכותי מספיק ולא מהבסיסיים?

תודה מראש :)
זה שהבאת קישור כבר מחשב נייד HP Pavilion 15-EG0000NJ / 30C40EA - צבע זהב
KSP הלכת לנכון...מעבד דור חדש שישאר לשנים מספיק זיכרון לדברים בסיסיים נפח וכו'..מעבד גרפי מהדור המשופר של אינטל ..מתאים גם לגיימינג סביר...למשל ניד פור ספיד רייבלס קצת ישן אבל טוב אותו אני משחק על מעבד דרפי פחות חזק . הייתי קונה גם מתאם לרשת קווית יחד עם המחשב צריך את זה הרבה פעמים..ואין במחשב זה ( כמו ברבים מאוד אחרים לדאבוני)...בחרת טוב אני הייתי הולך על זה בהחלט..

ל13

New member
תודה @ירון מקשקש
ולמה לא ללכת על האופציה הראשונה Dell inspiron? דגם חדש, דור 11, 256g, 8g ram, windows 10, 3 שנים אחריות, וגם יש לו חיבור לרשת קווית... והמחיר 3,179 ₪...
?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה @ירון מקשקש
ולמה לא ללכת על האופציה הראשונה Dell inspiron? דגם חדש, דור 11, 256g, 8g ram, windows 10, 3 שנים אחריות, וגם יש לו חיבור לרשת קווית... והמחיר 3,179 ₪...
?
נו כי יש לו גם רק 256 גיגה בשני 512 זה כפול....מתאם עולה 30 ש"ח גג הכפלת נפח בעתיד מאות ש"ח ..ואם כבר להשקיע בעתיד זה אם אפשר לשדרג זיכרון ..( תוודא מול החנות שאפשר ואין זיכרון מולחם קבוע או עם HP יש להם תמיכה בישראל )..אני מסתכל איתך 3-5 שנים קדימה ולא על כמה ש"ח עכשיו...
גם לך תדע באתר הזה מה עשו באתר של DELL נותנים 512 נפח איחסון במינימום במה שהבאת 256 ...מחליפים דיסק לרווח? אולי. אני לא יודע אבל הנתונים לא מתאימים ליצרן.. וגם לא מצאתי בארץ את הדגם אלא סינגפור בכלל..ראה בעצמך..מה שחשוד וגם אתה אמרת חנות עלומה לא כדאי להכנס לזה...( יש גם הברחות וכל מיני שלך תנסה לתקן יגידו לך לא מכירים במחשב)

סופו של דבר זה לא משמעותי לאורך זמן עוד כמה מאות ..כי הסיכוי גדול שתצטרך נפח, 256 לא משאיר יותר מידי אחרי התקנת ווינדוס תוכנות..ומשחקים תופסים לא מעט נפח...גיבויים של פון אם הם עושים וכדאי..תמונות סרטונים וכו'...אז ממילא תשלם יותר על הרכישה והתקנה אם אתה לא יודע לבד...( וגם צריך ציוד חיצוני לזה שיש לו עלות ) לך על הכי מראש זה הכי טוב ...

ל13

New member
תודה @ירון מקשקש על הטיפים החשובים.
אז אם אני יורד מה-DELL ה"חשוד" ומשווה את ה-HP Pavilion דור 11 ב-KSP ב-3,690 ש"ח (המומלץ שלך) מול ה-HP Pavilion דור 10 בבאג ב-3,199 ש"ח (הקישור השלישי שצירפתי בהודעה שלי), שהמפרטים שלהם להבנתי כמעט זהים, פרט להפרש דור המעבד, אתה עדיין חושב ששווה להוסיף את ה-500 ש"ח בשביל להתקדם לדור החדש?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אז אם אני יורד מה-DELL ה"חשוד" ומשווה את ה-HP Pavilion דור 11 ב-KSP ב-3,690 ש"ח (המומלץ שלך) מול ה-HP Pavilion דור 10 בבאג ב-3,199 ש"ח (הקישור השלישי שצירפתי בהודעה שלי), שהמפרטים שלהם להבנתי כמעט זהים, פרט להפרש דור המעבד, אתה עדיין חושב ששווה להוסיף את ה-500 ש"ח בשביל להתקדם לדור החדש?
עדיין כן...כי זה לא רק מעבד חדש יותר זה בא עם ליבה גרפית הרבה יותר טובה לכל מטרה מיוטויב ועד משחקים....בלוטות' יותר טוב גם..אלה דברים שמשנים בהחלט את החוויה והשימוש...ותאימות לאוזניות אלחוטיות יותר טוב וכדומה...ושוב לאורך שנים ההבדל הזה שעוד שלוש שנים המחשב ירוץ יותר טוב על הדרישות שיהיו אז יותר גבוהות מהיום ללא ספק....יתן אורך חיים טוב ומהנה יותר....באמת חבל לחסוך פה...שאתה מחלק את הסכום על 3-5 שנים או יותר שהמחשב יהיה בבית וישרת כך או אחרת...זה סכום פעוט לשנה..בעיקר שאתה לא יכול לשדרג מעבד..מה שקנית זה מה יהיה..אני מציע אל תחסוך ותרוויח שנים מהנות

ל13

New member
עדיין כן...כי זה לא רק מעבד חדש יותר זה בא עם ליבה גרפית הרבה יותר טובה לכל מטרה מיוטויב ועד משחקים....בלוטות' יותר טוב גם..אלה דברים שמשנים בהחלט את החוויה והשימוש...ותאימות לאוזניות אלחוטיות יותר טוב וכדומה...ושוב לאורך שנים ההבדל הזה שעוד שלוש שנים המחשב ירוץ יותר טוב על הדרישות שיהיו אז יותר גבוהות מהיום ללא ספק....יתן אורך חיים טוב ומהנה יותר....באמת חבל לחסוך פה...שאתה מחלק את הסכום על 3-5 שנים או יותר שהמחשב יהיה בבית וישרת כך או אחרת...זה סכום פעוט לשנה..בעיקר שאתה לא יכול לשדרג מעבד..מה שקנית זה מה יהיה..אני מציע אל תחסוך ותרוויח שנים מהנות
זה שוב אני הנודניק... מתנצל מראש. מקווה שזו שאלה אחרונה לפני קניה :)

אז ככה, ממש שניה לפני שהלכתי היום לקנות בהמלצתך החמה @ירון מקשקש את ה- HP Pavilion 15-eg-0000-nj מ-KSP
(שבינתיים גם הורידו לו את המחיר ל-3,549 ש"ח):
https://ksp.co.il/web/item/135313

מצאתי את ה-Dell Vostro 15 5000 V5502 VM-RD09-12514 שלהבנתי הוא מתחרה משמעותי ב-HP, אמנם ב-KSP קצת יותר יקר ממנו ב-KSP י, 3,740 ש"ח, אבל ב-Hitech Zone ראיתי במקרה שפרסמו אותו ממש לאחרונה ב-3,499 ש"ח:
https://ksp.co.il/web/item/134021

הפער במחירים כאן הוא לא קריטי, והמחיר הוא ממש לא העניין כאן, אבל להתרשמותי (השטחית...), מחשבי ה-Dell טובים יותר מה-HP, באופן כללי כמותג.
איכות, אמינות, שירות... זה נכון?
האם בהשוואת המפרטים של 2 הדגמים, והמותגים בכלל, היית משנה את המלצתך לכיוון ה-Dell?
אשמח לתובנות.

תודה.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אוקיי אחלק לשני חלקים את התשובה

1 מפרט דומה תקבל אותם ביצועים וכו'..בDELL יש תקן יותר טוב לעמידות..מהכיוון הזה זה מושך אותי יותר..שמע מחשב נייד זה טריקי ...כי יש מפרט ויש איך רואים בעין את המסך איך המקלדת מרגישה וכו'..ולמחשבים במחירים האלה אין ממש סקירות מקצועיות...לגבש משהו מוצק יותר..אישית בתחושה שלי הDELL יותר איכותי ..בהרכבה בניה..DELL גם יצרנית מסכים טובים מאוד אז סביר שבמחשב נייד שלה יהיה מסך טוב ..

2 לגבי אמינות ושירות, אני לא ממש יודע אין לי נסיון של פניות אליהם, אין לי מחשב נייד כלל ולא היה לי אני רק על נייח תמיד ..פעם אחת פניתי לHP לגבי מחשב של שכנה היו בסדר, DELL שיש לי מסך שלהם..גם הם נתנו שירות טוב..מעבר לכך 0 ניסיון. כנראה אחרים שיותר מתעסקים עם החברות יענו יותר טוב ממני...

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אוקיי אחלק לשני חלקים את התשובה

1 מפרט דומה תקבל אותם ביצועים וכו'..בDELL יש תקן יותר טוב לעמידות..מהכיוון הזה זה מושך אותי יותר..שמע מחשב נייד זה טריקי ...כי יש מפרט ויש איך רואים בעין את המסך איך המקלדת מרגישה וכו'..ולמחשבים במחירים האלה אין ממש סקירות מקצועיות...לגבש משהו מוצק יותר..אישית בתחושה שלי הDELL יותר איכותי ..בהרכבה בניה..DELL גם יצרנית מסכים טובים מאוד אז סביר שבמחשב נייד שלה יהיה מסך טוב ..

2 לגבי אמינות ושירות, אני לא ממש יודע אין לי נסיון של פניות אליהם, אין לי מחשב נייד כלל ולא היה לי אני רק על נייח תמיד ..פעם אחת פניתי לHP לגבי מחשב של שכנה היו בסדר, DELL שיש לי מסך שלהם..גם הם נתנו שירות טוב..מעבר לכך 0 ניסיון. כנראה אחרים שיותר מתעסקים עם החברות יענו יותר טוב ממני...

למעלה