התייעצות

השלולה

New member
התייעצות

טוב אז קודם כל לספר שבדיוק חזרתי לחקור איזה משפט שבזמנו המלצתם לי לחקור "יש לי בעיות תקשורת עם בן זוגי"...והפלא ופלא.מאז אין לי בעיות תקשורת עם בן זוגי....
עכשיו רציתי להתיעץ.
גיליתי שאני יושבת בכסא שלי בעבודה מכווצת (ואוכלת....) מדאגה שמא אני לא מספיק בסדר ושמא המנהלים שלי לא מרוצים ממני, וישנה שם איזה אוירה כזאת שלי..של כמעט חרדה ואיזו אי שביעות רצון גדולה. תחושה חזקה מאוד של לא בסדר (שמאוד אופיינית לי...). אני כאילו מצפה ממני (ויש באמת איזו ציפייה כזאת ממני) להיות מהממת ומופלאה (חקרתי לעצמי פעם את המחשבה שאני צריכה להיות מהממת...זה לא מספיק עבד בכיוון הזה ). וכל יום חופש שאני מבקשת אני מרגישה..עם נקיפות מצפון תת קרקעיות. כאילו אני איזה עצלנית. כמובן שכל המתח הזה רק גורם לי להיות בדיוק זה, כי אני חולה המון ומותשת המון ורוצה ימי חופש המון...
בקיצור אני קצת לא יודעת איך לנסח את זה בצורת משפט טוב לחקירה.
תודה!!!

GM1988

Well-known member
מהממת ומופלאה

עצלנות היא בדיוק משם - העסק להיות בראש זר.
העייפות שאת חשה, זה המקום האידיאלי שלך לחוות אותו, כי אז באות המחשבות הטורדניות. תאהבי את הרגעים האלה, זה מחזיר אותך לעבוד על הנקודות החשובות שלא חקרת עוד.

השלולה

New member
לא הבנתי את עניין העצלנות

לא כל כך הבנתי את עניין העצלנות למה זה מעיד על להיות בעסק של מישהו אחר?
וגם את עניין העייפות..אני מבינה ככה בערך. אשמח לפירוט כי יש לי עם זה בפירוש "קטע" !!
תודה!!!

GM1988

Well-known member
היי

עצלנות בעיני היא כאשר אנחנו עסוקים לטפל במה שאחרים אמורים וחייבים לעשות, במקום להישאר ולטפל במה שאנחנו עושים.
ההתעסקות הזו גורמת בסופו של דבר לעייפות מנטלית ופיזית, כי אנחנו חיים מחוץ לעצמנו, וזה אכן גם לעתים כואב.

Nia11

New member
ניסית למלא דף עבודה שלם על הסיטואציה?

כי כשאני קוראת את מה שאת כותבת ממש נשמע לי מתבקש למלא דף עבודה מסודר על הסיטואציה, וממנו לבחור מה לחקור. הדף יביא לך את המחשבות בצורה מסודרת.
בהצלחה...

Nia11

New member
אוקיי

אז את יכולה לשתף במשפטים ש'נשפכו' לך אל הדף, ואוכל / נוכל לעזור לך להפוך אותם למשפטים לחקירה.

השלולה

New member
משפטים נשפכים

אני בחרדות שמא לא מרוצים ממני, אני כל הזמן דואגת שמא אני לא בסדר, אני רוצה שהמנהלים שלי יחשבו שאני מהממת ומופלאה, יש לי נקיפות מצפון כל פעם שאני חולה או שאני רוצה יום חופש, אני דואגת שמא העבודה שאני עושה לא חשובה או לא טובה מספיק, אני צריכה לדעת שהמנהלים שלי מעריכים אותי מאוד כל הזמן, אני מרגישה שהמנהלים שלי "מחפשים אותי"/מוצצים לי את הדם/אף פעם לא מספיק מרוצים. אני כל הזמן מודאגת ומצפה להערה הבאה שיעירו לי, אני מרגישה "ילדה לא טובה" כי אני הרבה מרגישה לא טוב וכי אני לא עושה שעות נוספות. אני יושבת מכווצת בכיסא ועובדת בטירוף ובחרדה מרוב רצון לעשות עבודה נהדרת.
ושני משפטים מאוד משמעותיים - אני חרדה שאהיה עייפה. אני חרדה שארגיש לא טוב.
בבבבבב.. איזו אימה.......

Nia11

New member
משפטים לחקירה מתוך מה שכתבת:

לא מרוצים ממני
אני לא בסדר
אני רוצה שהמנהלים שלי יחשבו שאני מהממת ומופלאה
העבודה שאני עושה לא חשובה
העבודה שאני עושה לא טובה מספיק
אני צריכה לדעת שהמנהלים שלי מעריכים אותי מאוד (לא חובה להשאיר את "כל הזמן")
המנהלים שלי "מחפשים אותי"
המנהלים שלי מוצצים לי את הדם
המנהלים שלי אף פעם לא מספיק מרוצים.
את המשפט "אני ילדה לא טובה" את יכולה לחקור מהמקום שלך כילדה, מסיטואציה שהייתה כאשר היית ילדה.
אני הרבה מרגישה לא טוב
אני רוצה לעשות עבודה נהדרת.
אני אהיה עייפה.
אני ארגיש לא טוב.
על שני המשפטים שלמעלה, את יכולה לעשות חקירה רציפה מרובעת בלשון הווה, עבר, עתיד, גוף שלישי.
למשל: אני מרגישה לא טוב, הרגשתי לא טוב, אני ארגיש לא טוב, (השם שלך) מרגישה לא טוב.
זה תהליך מאד חזק, ואני ממליצה להשקיע בכך.
לגבי מחלות וחופשות, שאלי את עצמך - אם אני חולה זה אומר ש.... / אם אני רוצה יום חופש, זה אומר ש.... כך תקבלי משפטים לחקירה.

האימה מגיעה כאשר לא חוקרים. תני לעצמך לשהות בשאלה הרביעית כמה שאת צריכה...

השלולה

New member
תודה רבה! אני אנסה את עניין העבר הווה עתיד...

מעולם לא שמעתי על התרגיל הזה.....

Nia11

New member
בהצלחה

יש הרבה דרכים לבצע חקירות. כמובן שהדבר המרכזי הוא לעשות את החקירה באופן הפשוט ביותר. אבל במקרים מסוימים בהחלט עוזר לעשות משהו קצת אחר...

OrlyAum

New member
שלום

משהו לא בסדר-האם זו אמת?

אם לא אהיה מהממת ומופלאה מה הדבר הכי נורא שיכול לקרות?

שאהיה משעממת? רגילה? שגרתית?

ואז מה?

לא יראו אותי?

לא אקבל הערכה?

מי אני ללא הערכה של אחרים?

אני צריכה הערכה מאחרים-האם זו אמת?

מכיע לי חופש?-האם זו אמת-ומה אומרות נקיפות המצפון? שלא מגיע לי...ז"א שהלחץ הוא מתוך עצמי כי אני מבקשת משהו שמשהו בתוכי מאמין שלא ממש מגיע לי--אז

לא מגיע לי-האם זו אמת

אני תלוייה בעבודה הזו-האם זו אמת

יש פה עוד המון כי כתבת קטע נהדר והוא כמו פתיחה של דף שיפוט.

אם תרצי תוכלי למלא אחד בצורה מסודרת מכאן:

http://www.thework.com/ivrit/downloads/JYN_Worksheet.pdf

כתבי הכל ואז סמני בעיגול את המחשבות העיקריות ומהן נמשיך הלאה הלאה

לא לוותר לעצמך ולא להתפשר על פחות מתחושת שחרור מוחלטת מהמועקה ומהלחץ-זו העצה שלי

אורלי
ו

למעלה