התייעצות

Flight or Fight

מזדהה עם רוב העצות שלך.
פרט לאחרונה.
בהחלט לא חושב שכל מכשול בחיינו מחייב בחירה ב- Fight
אבל זה אחד שכן. חד משמעית בעיני וללא היסוס

מזדהה

עם רוב העצות שניתנו לך מעלי.
אם הייתי בנעליך, הייתי מתגבש על דרך, ומתחיל לצעוד בה.
למרות הקושי

בהצלחה

דף חדש4

New member
להיות צודק להיות חכם

בעלך לשעבר מאיים עליך. זה לא מצב טוב וזה לא הוגן. הוא אשם- בלי ספק. אני לא אזוז. למה שאגרום לילדים שלי עגמת נפש ואזיז אותם בית ספר ומהחברים שלהם כשהוא אשם? אני אלחם. אני אפנה למשטרה. היא תוציא צו ריחוק. הוא יגיע. יהרוג אותי ביציאה שלי לעבודה בבוקר. כל הכבוד לעצות שניתנו פה שלא כדאי לברוח.
ועכשיו- בואו נחזור למציאות. הילד שלך סובל. העולם הזה לא צודק ומלא בנסיבות לא נעימות. מה נעשה? בואו ניתן לילדה קטנה בכיתה א ללמוד שהיא צריכה לסבול אלימות כל בוקר מול אזלת ידם של המבוגרים. או- בואו נראה לה שיש למבוגר האחראי עליה- האמא שלה- כח לעשות ה-כל כדי להפסיק את האלימות נגדה. גם לעבור בית ספר. חבל לי שלא כולם מבינים מה שאני מבינה אבל.... יותר מלהביע את דעתי- קצרה ידי. רק חבל לי על הילדה הקטנה. ולכל היתר- החיים ילמדו אתכם בבוא הזמן את מה שהם כבר לימדו אותי. בהצלחה.

בדד1

New member
אפשר לראות את זה ככה, את צודקת

אבל מזל שלי שאת הילדים שלי לא גידלתי ככה

שבכל פעם שקצת קשה - לברוח

להקיש מריב של שתי ילדות בנות 6
לאיומים של מבוגר - נראה לי שקצת נסחפת

אולי בעצם אפשר להחזיר את הילדה לגן
שם היא תהיה הכי בוגרת ולא נראה שיהיו לה בעיות מהסוג הזה

דף חדש4

New member
זה לא קצת קשה

זו ילדה בת 6 שנחשפת לאלימות. מי אתה שתחליט שזה קצת קשה או הרבה קשה? ולמי יש את הזכות להכריח אותה להתמודד? אתה רוצה להתמודד- סבבה. תבחר על עצמך אבל מי נתן להורים את הזכות להחליט שהילד שלהם צריך להתמודד עם משהו שמעל לכוחותיו להתמודד איתו ועם משהו שהוא בכלל לא אמור להתמודד איתו. זה לא כשלון במבחן. זה אלימות. וזה לא צריך להיות. חבל בדד. אבל אתה באמת באמת לא מבין את החיים לדעתי. אני תוהה אם זה משתקף בחייך.

בדד1

New member
בסופו של דבר

את במילא תעשי רק מה שתואם את דעתך ואמונתך מבלי להתחשב במה שאנחנו מקשקשים כן

אבל לצורך הויכוח
רמת האלימות, לא לי להחליט, מה שלי נראה כריב של ילדות בנות שש יכול להראות לך כמו הצונאמי שהיה ביפן
הזכות להתמודד - עכשיו תחשבי הפוך למה להכריח אותה להתמודד (או שכן)
או שאולי בעצם את מטמיעה בה את הפחדים שלך וזה מה שילווה אותה כל חייה
מהיכן לך לדעת אם יש בה את הכוחות להתמודד או שלא?! (מעבר לזה שלך כנראה בעצם אין את הכוחות להתמודד ואת משליכה את זה על הילדה)
אם תתמכי בה ותחזקי אותה אז היא תתחזק - ואם לא היא תברח מהתמודדות (אולי כל חייה)

ובכלל, מה מבטיח לך שבבית ספר אחר לא יהיו לה בעיות דומות, מה תעשי אז? - תברחי שוב?

דף חדש4

New member
ברוך השם- אלימות זה לא משהו שקיים בכל מקום

ושצריך להשלים איתו. אתה פסיבי ואתה פוגע באפשרות להגיע לעולם טוב יותר כי אתה לא מאמין שעולם טוב יותר אפשרי.

XמXלה

New member

כשמישהי הציקה לבת שלי בגיל הזה

שלחתי את אחותה הגדולה ממנה בכמה שנים לשמור עליה, יחד עם כמה חברות שלה. רק להפגין נוכחות.
במקביל התקשרתי להורים של הילדה.
עבד יופי.
מי שטוען שילד צריך לדעת לעמוד על שלו בגיל הזה, אשריו. כנראה שהוא מעולם לא עמד בנעליו של ילד בן 6 חסר אונים...

דף חדש4

New member
מסכימה ומזדהה

מזדהה עם כל מה שאתה כותב. אתה לא סתם כוס רגיל! מאד מוצא חן בעיני ההבנה שילדה בת 6 לא צריכה להתמודד לבד, או בכלל, נגד אלימות. כמו כן- לשלוח את האחות הגדולה שתשמור- או שאחד ההורים יעשו את זה- זה נפלא. צופית גרנט ספרה פעם שהצמידה לקיר ילד בגן שהציק לילד שלה ואיימה עליו שלא יעשה את זה שוב. גם זו דרך. אפשר גם לשלוח אח גדול שיחטיף או יאיים- זה בטוח ישים לזה סוף, אבל זה לא חוקי. הרעיון- של אח שישמור- מוצא חן בעיני. אצלנו- הקטנה התלוננה על ילדה שמציקה לה- אחותה הגדולה פלוס שתי חברות, פנו אל אותה ילדה אחרי בית ספר ושאלו אותה בקול ספק שואל ספק מתעניין- "מיכל, למה את מציקה לשנית?" ההיא התחילה לגמגם והפסיקה להציק. אבל מה עושים כשאין אח, אחות גדולים?
הנקודה היא- זה הילד שלנו אחריות שלנו ואם המערכת (הדפוקה בעיני ) לא מתפקדת כראוי- עלינו לדאוג לדברים בעצמינו. כולל להעביר בית ספר.

דף חדש4

New member
תעדכני אותנו, תמרית?

רק אל תספרי שזה "בטפול בית הספר", שדברתם עם הורי הילדה, שהיא בטפול פסיכולוגית ושהיועצת דואגת לזה- כי זה לא יעזור בכלל.

tamarit2013

New member
הי לכולם

מצטערת על העדכון המאוחר, נכנסת לפה פעם ב....
היינו בפגישה אצל היועצת, כל המורים המקצועיים קיבלו עדכון.
בהמלצת היועצת עשינו סימולציות , והבת שלי אכן עונה יותר בתקיפות וחוזק מול הילדה ההיא, וזה עוזר.
לא היו עוד מקרים של אלימות.

תודה לכולם!!!!

למעלה