התייעצות

סיוון 6

New member
התייעצות

שלום
אני יודעת שחפרו בנושא הזה, אך יש לי שאלה יותר ספציפית
אני מתכננת ללמוד קורס QA בקרוב (תואר לא באופק) ואני מתלבטת בין טכניון לג'ון ברייס. עשיתי השוואה בין שני הסילבוסים, ואשמח לשמוע איפה לדעתכם יותר כדאי ללמוד את הקורס:
ג'ון ברייס, קורס של 9 חודשים, 470 שעות לימוד
טכניון, קורס של 5 חודשים, 200 שעות לימוד (סילבוסים מצורפים בפוסט )
בג'ון ברייס הקורס יותר מורחב וכולל יותר נושאים: מבוא למערכות הפעלה, מבוא לתקשורת וארכיטקטורת מחשבים, וכו..
בתור אנשים שעובדים בתחום, עד כמה הנושאים הנלמדים בקורס המורחב של ג'ון ברייס משמעותיים לעבודה אחר כך, או שמספיק לעשות קורס עם חומר ישר ולעניין כמו בתוכנית של הטכניון?
ומה לדעתכם נראה יותר טוב בקו"ח, קורס שנלמד בטכניון, או במכללת ג'ון ברייס, או שזה כלל לא משנה והעיקר הוא הניסיון בתחום?

עמית ו

New member
זה אכן נושא חפור לעומק

התשובה הסטנדרטית נמצאת כאן: https://www.facebook.com/notes/פורו...מוד-בדיקות-איזו-מכללה-מומלצת/953634478035813/
&nbsp
בקיצור - אי אפשר באמת לדעת, כי איכות הקורס בעיקר תלוייה במדריך.
מעבר לכך, קחי בחשבון שאת לא הולכת לקורס הזה כדי לרכוש ידע, כי לא לומדים בו שום דבר רלוונטי ברמה ששווה לדבר עליה (רוב מה שלומדים ואינו מיותר או מזיק הוא משהו שאפשר ללמד תוך כדי עבודה בקלות), המטרה שלך היא לקבל תעודה (סיום קורס\הסמכת ISTQB) כדי לעבור סינון אוטומטי של קורות חיים למשרות בדיקות במקומות הפחות טובים (למזלך, יש לא מעט כאלה). כיוון שכך, וכיוון שממילא לעבור את הראיון לא באמת מושפע מתוכן הקורס, את כנראה רוצה את הקורס הזול יותר או זה שלוקח פחות זמן - אלא אם שיקולים כמו "האם הלו"ז של הקורס מסתדר עם מה שאני עושה בשאר הזמן שלי" דוחפים לכיוון אחר.

למעלה