התייעצות

guliver182

New member
התייעצות

ערב טוב חברים.
החלטתי בצעד אמיץ ללכת בפעם הראשונה בחיי למקום המזוהה עם הקהילה, ובחרתי בבר. יש כמה סיבות שבגללן אני חושש מהצעד. קודם כל מהסיבה שאלך לבד לשם, ומה כבר אפשר לעשות בבר לבד? ואין לי כל כך את מי לצרף כמובן... באופן כללי אני די מתלבט בקשר לבחירה ללכת לבר, השאלה אם יש עוד דברים אחרים שאוכל לעשות כדי להשתלב יותר בקהילה, ולהתחבר לאנשים חדשים?

חיא2

New member
אני רק את האמת אומר, האמת שלי, כמובן

אם אתה צעיר ונראה טוב עד מצוין על פי הקריטריונים של הקהילה התלביבית הבועתית עד דמעות - גובה ממוצע, רזה, סימנים לשרירים מפותחים, שעירות חלקית, רצוי ללא קרחת, פנים נאים עד יפים, לבוש כמקובל אצל הומואים - אין לך מה לדאוג. די מהר חיישני הסובבים אותך [ וואווו הנה חדש, אף אחד לא מכיר ] יקלטוך, ונפתרה בעייתך. אין כל קשר לחרדה חברתית, אם יש לך, ללקות דיבור או לקות שמיעה כלשהי. טרוף תטרף הערב, והשאר, נסיך יהיה תלוי ביכלתך להפוך את הסיטואציה הזו לאירוע בעל תוכן חברתי-ממשי, ולמנף אותו לעתיד, קרי - השתלבות בקהילה.
אבל,
אם אתה נמוך או ענק, שמן או שמנמן, מזיע, לא מגולח ולא מריח מאיזה בושם שקנית ב"דיוטי-פריי", [ ונגיד שאתה מעל גיל 30, אם כי גם צעיר יותר יתקל בקשיים, אבל יחסית פחותים], לבוש לא נכון.. לצערי תישאר לבד ליד הבר ב-בר, ותהיה חייב ליזום את ההכרויות בעצמך. צפה להרבה דחיות עד אותו אחד שיסכים לדבר אתך. צפה, שזה שידבר אתך יהיה אף הוא מהדחויים, כלומר לא איזה נרקיס אלא עשב שוטה חסר יחוד. יבוא לך עליו?
אבל ואך -
אם הופעתך ממוצעת, לא לכאן ולא לכאן, ואתה מתלבש ממוצע ללא תובנה או הבנה של "איך להתלבש", אז יש לך סיכוי של 50% לפגוש ללא יוזמה וסיכוי של 50% לפגוש עם יוזמה. ושוב, קח בחשבון שאלה שיגשו אליך יהיו ממוצעים כמוך.
בהצלחה

היי גוליבר, אני לא יודע אם זה עוד רלוונטי אבל אנסה לסייע.

ראשית כל הכבוד על זה שחשבת איך אתה יכול לקדם את עצמך ואתה נכון לעשות צעד ראשון שכזה. אגיד קודם שמהיכרותי האישית לרב בישראל אנשים ההברים של גברים לא יוזמים הרבה. לכן, אם אתה תיזום שיח אם מישהו אולי יתפתח לך ערב מעניין, ואם לא תיזום, יכול להיות שלא יזמו איתך. יחד עם זאת, גם להגיע ולחוות את המקום זו חוויה בפני עצמה. יש בארים שיש בהם ערבי דראג (רצוי לברר מראש) ושם נראה לי נח להשאר לבד ולצפות במופע. בגלל שנשמע שיש לך קושי עם החשיפה הזאת, אולי דווקא בילוי שכזה, כאשר אתה מראש יודע שאולי הוא יהיה קצר, הוא הדבר הנכון עבורך בשלב זה. עם הזמן אולי תרגיש יותר בנח לבא לשם עם חבר/ה.
מעבר לכך, בהחלט יש דברים נוספים שאתה יכול לעשות בכדי להשתלב בקהילה. בערים: ת"א, ב"ש, חיפה וי-ם יש מרכזים גאים עם מגוון פעילויות חברתיות. בהמשך אצרף קישור למרכז שבת"א, אך כמובן שתוכל לחפש את היתר. בנוסף, יש קבוצות וירטואליות חברתיות שלפעמים יוזמות מפגשים (למשל, "חבר מביא חבר" בפייסבוק), במגוון ערים יש לפעמים פעילויות עירוניות (כמו הקרנת סרטים או ערב משחקים). בדרך כלל המידע נמצא בעמודי הפייסבוק. לרב יש לחפש ע"י צירוף המילה "גאווה" ושם העיר (למשל "גאווה בפתח תקווה"). קיימת קבוצה המארגנת טיולים בטבע (ניתן לחפש בפייסבוק "טיולי היכרויות לגייז בלבד בטבע בישראל").
כמובן שיש עוד אפשרויות כמו מקומות התנדבות בקהילה או קבוצות כושר למיניהן לקהילה הגאה. אבל, נראה לי שעבורן צריך קצת יותר מחויבות ואולי יתאימו לשלב אחר בתהליך.
מאוד מקווה שתמצא מקום שיענה על הצורך שלך. באופן אישי, אני יכול ממש להגיד שאני נרגש עבורך כי יש ריגוש בחוויות חדשות. הלוואי ויהיו טובות ועונות על הצרכים.
בהצלחה, מיכאל

יש עם מי לדבר - קשב ומידע לקהילה הגאה
ימים א'-ה' בשעות 19:30-22:30 בטלפון 03-6205591, בוואטסאפ 058-6205591
בדוא"ל: [email protected] במערכת צ'אט מאתר האגודה למען הלהט"ב (בשעות פעילות הקו) https://www.lgbt.org.il/yesh

https://lgbtqcenter.org.il/tag/גברים/

למעלה