התיעצות- הילד במתח

אמאדו2

New member
התיעצות- הילד במתח ../images/Emo10.gif

שלום לכולם, אני אורחת מפורום יחידניות מבחירה אני פונה אליכן, כי אולי למישהי יש רעיון מה לעשות, איך להתיחס ואם אפשר לעזור לילד. אחד התאומים שלי (4.5) חווה לאחרונה ממש מצוקה /מתח/קושי מאז המעבר לגן החדש. העניין מתבטא בכל מיני התנהגויות שלא היו קודם או שהיו אך הוקצנו לאחרונה. כגון: קיטורים על כל דבר ועניין, חוסר שביעות רצון, קינאה בכל דבר מול אחיו התאום (זה היה גם קודם אבל עכשיו זה החמיר) חוסר שיתוף פעולה, כל דבר צריך לבקש 1000 פעמים, עושה דברים דווקא, חסר שקט, כעסן. זה יכול להתחיל ממש מהרגע שהוא מתעורר, כאילו מחפש על מה לילל ולקטר. בנוסף, הוא מפגין סמפטום של חוסר אויר, נושם נשימות עמוקות מאוד כמו אנחה של זקנים.- בעניין הזה, שהיה כבר בעבר לפני כמה חודשים ,שוחחתי בזמנו עם הרופאה והיא אמרה שזו תופעה שמתרחשת אצל ילדים בשלבים של קפיצה בגדילה. זה אכן נפסק לאחר כמה זמן אך חזר שוב ונראה לי שעכשיו יש גם קשר לעניין הנפשי של ההתמודדות בגן החדש. גם ההתנהגות שלו בגן אינה אופיינית. אני מקבלת לא מעט הערות מהגננת וגם מאחראית הצהרון על ההתנהגות שלו שאינה נאותה, הוא לא ממושמע, עושה כל מיני דברים שלא מתאים לעשות בזמנים שלא מתאימים, בקיצור- קורא תיגר או שאולי זו פרשנות שלי. שוחחתי איתו בנעימים על העניין אבל לא נראה זה מחזיק מעמד יותר מיום אחד. אני משתדלת לא לכעוס עליו יתר על המידה כי אני מרגישה את הקושי שלו, לאחיו קצת יותר קל נראה לי, אבל עדיין נראה לי שהוא חווה קושי רב ורציתי לשמוע אולי מי מכן כבר עברה דבר כזה עם ילדים יותר גדולים ויכול הלייעץ לי מה לעשות כדי לעזור לו. תודה לכולכן

למעלה