התיעצות לגבי פרטיות הגוף.

Saray.z

New member
שלום,
רציתי להתייעץ איתכם לגבי ביתי בת האוטוט 9, כיתה ד..
אני מרגישה שמבחינת התפדחות מחשיפת הגוף, היא מתנהגת כמו בת 4.
היא לא מתביישת, לפני או אחרי מקלחת, להגיע חסרת בגדים כביום היוולדה לאזור הסלון והמטבח בבית רק כדי להגיד משהו שעלה בדעתה לספר באותו רגע...
נכון שאנחנו 'בית של בנות'- רק אחיות, ללא אחים (היא בכורה), אבל עדיין.. יש אבא בבית.....
מפליא אותי שפשוט לא מפריע לה להופיע כך בפניי, בפני אחיותיה ובפני אביה!

התגובה שלי היא להגיד לה לחזור לאזורים הפרטיים בבית והיא מבחינתה עונה 'אה, אופס'... אבל זה לא גורם לה להפנים ולחוש מעצמה את העובדה שזה כבר לא מתאים לגילה.

אשמח לעצתכם איך לעורר בה את הרגש הטבעי הזה, או לחילופין לשמוע מתי הוא אמור להגיע.
אני גם דואגת לגבי העתיד, כבר עכשיו היא מעדיפה לשחק יותר עם הבנים סביבתה ומי יודע אם היא באמת תדע להשמר ברגע האמת.

תודה.

פונדיצ'רי

Active member
שלום,
היא לא מתביישת, לפני או אחרי מקלחת, להגיע חסרת בגדים כביום היוולדה לאזור הסלון והמטבח בבית רק כדי להגיד משהו שעלה בדעתה לספר באותו רגע...
נכון שאנחנו 'בית של בנות'- רק אחיות, ללא אחים (היא בכורה), אבל עדיין.. יש אבא בבית.....

התגובה שלי היא להגיד לה לחזור לאזורים הפרטיים בבית והיא מבחינתה עונה 'אה, אופס'... אבל זה לא גורם לה להפנים ולחוש מעצמה את העובדה שזה כבר לא מתאים לגילה.

אשמח לעצתכם איך לעורר בה את הרגש הטבעי הזה, או לחילופין לשמוע מתי הוא אמור להגיע.
אני גם דואגת לגבי העתיד, כבר עכשיו היא מעדיפה לשחק יותר עם הבנים סביבתה ומי יודע אם היא באמת תדע להשמר ברגע האמת.

תודה.
בתי בדיוק בגיל של בתך ועד לפני כמה חודשים, גם לה לא היתה בעיה לרוץ עירומה בבית בדרך חזרה מהמקלחת. זה השתנה בתקופה האחרונה אחרי שהערתי לה. מן הסתם, גם בתך תתרגל בזמן הקרוב.

SupermanZW

Well-known member
שלום,

תודה.
חשוב להסביר לה למה זה בעייתי ולמה מול זרים זה עלול להיות מסוכן ו/או בעייתי. לחשוש מאביה ו/או אחים אם היו היא לא צריכה, ממך ומאחיותיה גם לא, אבל יש סיטואציה שעלולה להתרחש בבית שממנה היא צריכה לחשוש, למשל מה אם הגיעו אורחים בזמן שהתקלחה? היא אמורה להתבייש להיות עירומה בפני אורחים. מה אם שכן/ה נכנס/ה לרגע ועלול/ה לראות אותה עירומה? נסי לדבר איתה על סיטואציות כאלה.

לגבי העתיד, מה שעלול להיות עם בנים, חשוב להבהיר לה, בכל מקרה, אפילו הייתה נוהגת להתלבש מיד אחר מקלחת, שאסור לה לאפשר לאף אחד (וגם לאף אחת) לגעת בה ללא הסכמתה, שלה ורק לה יש אוטונומיה על גופה ושאם מנסים להפעיל עליה מניפולציות רגשיות עליה להימנע מאותו רגע ואילך מקרבתו/ה ומחברתו/ה של אותו אדם ושאם מופעלת כלפיה אלימות היא חייבת להתלונן במשטרה. אם היא מודעת לכל זה אין שום בעיה. הרי כשיהיה לה חבר (במובן הרומנטי של המילה) לא תצפי שהיא תתבייש להיות עירומה מולו, והיא גם לא אמורה, אבל בגלל סיטואציות כפי שתיארתי קודם עליה להבין מדוע בדרך כלל רצוי שהיא תתלבש אחרי מקלחת.

Saray.z

New member
כל אחת מהתגובות עזרה לי:)
גם להבין שיש עוד כאלו ולהמתין עוד קצת בסבלנות.
גם לגבי שיחה אישית, מכל הכיוונים...
תודה רבה!

אם יש לעוד מישהו מה להוסיף- אשמח לשמוע.

וגם- לגבי השיחה על הסיכונים- אני אף פעם לא יודעת עד כמה לפרט... אני אומרת לה שיש אנשים שהם לא טובים, לא רק זרים.. זה יכל להיות שכן או בעל המכולת או אחד הילדים החברים- וצריך לשים לב אם הם אומרים לעשות דברים מוזרים שקשורים לגוף- לא לשתף פעולה.. ממש לברוח ולהגיד לנו כדי שנדע לעזור לה.
אני לא יודעת אם זה מספיק..

SupermanZW

Well-known member
כל אחת מהתגובות עזרה לי:)
גם להבין שיש עוד כאלו ולהמתין עוד קצת בסבלנות.
גם לגבי שיחה אישית, מכל הכיוונים...
תודה רבה!

אם יש לעוד מישהו מה להוסיף- אשמח לשמוע.

וגם- לגבי השיחה על הסיכונים- אני אף פעם לא יודעת עד כמה לפרט... אני אומרת לה שיש אנשים שהם לא טובים, לא רק זרים.. זה יכל להיות שכן או בעל המכולת או אחד הילדים החברים- וצריך לשים לב אם הם אומרים לעשות דברים מוזרים שקשורים לגוף- לא לשתף פעולה.. ממש לברוח ולהגיד לנו כדי שנדע לעזור לה.
אני לא יודעת אם זה מספיק..
בהחלט חשוב לדבר עם הבת על כך שיש אנשים לא טובים שעלולים לפגוע בה ושעליה להיזהר ולא להסכים לשתף פעולה עם מי שמבקש לפגוע בה או לנצל אותה או מבקש ממנה לעשות דברים שאינה מעוניינת. יש פדופילים ופושעים אחרים שהיא עלולה להיתקל בהם וחשוב שתדע להיזהר ואף להזעיק עזרה במידת הצורך. עכשיו הזמן לדבר איתה. אמנם זו לא שיחה נעימה וכולנו היינו מעדיפים שלא יהיו פדופילים ופושעי מין בעולם אבל יש ולכן חשוב ללמד את הילדים להיזהר ולשמור על עצמם. אפשר לפרט וצריך לוודא שהיא מבינה ולהסביר ככל יכולתך.

E330

Member
נראה לי שהבושה והמבוכה הטבעית של ילדים, או כמו של ילדים ,נובעת משיוך ההיחשפות לפגיעה בכבוד העצמי של הילד "שלא יראו לו".

לכן לדעתי כדי לעזור לילדה לפתח תחושה של אי נוחות מהיחשפות כמו שבד"כ מתפתחת בילדות לא כדאי להעיר לה על כך כמו על אי הכנת שיעורי בית, כי אז היא תתלבש רק כי צריך וכי אמרו לה וזה יפריע לה לפתח את ההרגשה הטבעית. מה שכן, אולי אפשר לחייך במבוכה, לשים יד על הראש ולומר "אוייש רואים לך" או לעשות את עצמך עוצרת צחוק. כמובן שלא בצורה משפילה אלא בצורה חברית.

בכל מקרה אם זה לא מגיע באופן טבעי אז מדברים עם הילדה על האופן המכובד שבו צריך להופיע בציבור ועל חשיבות הכבוד הזה בעיני אנשים חכמים, ומה יחשבו עליה אם לא תכבד את עצמה. לא בכיוון המיני אלא בכיוון של כבוד , חשיבות, הערכה.

לדעתי לא נכון לקשר לזה את השיחה על הישמרות מפגיעה מינית, זה עלול לגרום לה לחשוב שאת טוענת שמתלבשים רק כדי שלא יפגעו בנו, ואולי ליד חברים טובים זה יכול להיראות לה מיותר ולא נכון.

למעלה