התיעצות עם עובדת סוציאלית

paula10

New member
התיעצות עם עובדת סוציאלית

אני זקוקה ליעוץ של עו"ס. בזמנו פניתי לרווחה בעירית נתניה אך הם סירבו לתת לי שירות. אני לא מבינה מדוע. יש לי 100% נכות כללית של בטוח לאומי ואני רוצה לפנות לשם למחלקה לשיקום. אני רוצה לברר מה הם זכויותי בשיקום. קשה לי מאוד בחיים כלכלית ופשית ואני רוצה להיות בטוחה שאקבל בביטוח לאומי את מה שמגיע לי. בתודה פולה ישראלי

פולה שלום

לא ברור לי מדוע רווחת נתניה סירבה לקבלך. הייתי מנסה שוב לבדוק איתם. בנוסף יש בידייך 2 אפשרויות: לפנות ישירות למחלקת נכות של ביטוח לאומי לפנות לעו"ס מטעם מרפאת קופ"ח אליה את משתייכת. אם אפשר לשאול, האם הנכות שלך היא רפואית או נפשית? במידה ואחוזי הנכות הם על רקע בעיה נפשית, יתכן והעו"ס המתאים הוא דווקא במרפאה לבריאות הנפש (ואולי זו הסיבה שברווחה לא קיבלו אותך). בהצלחה בכל דרך, אלינור, עו"ס

paula10

New member
עובדת סוציאלית

תודה לך אלינור על תגובתך. קורים דברים בחיים שהם מוזרים ולא ברורים. אין לי תשובות למה שקרה לי בהתמודדות להיעזר בעובדת סוציאלית. פניתי לכל הגורמים אך לא נענתי או ששירות לא היה מספיק טוב. כך נשארתי לבדי עם הבעיות. הנכות שלי כללית, שילוב של כל מיני רכיבים: גם רפואי וגם נפשי. שלא תביני לא נכון. אני לא נכה פיזית ולא נפשית אבל יש לי מחלה פיזית סכרת. מבחינה נפשית אין לי מחלה אלא פגיעה נפשית. עברתי כמה תראומות קשות וזה נחשב לי ע"י ביטוח לאומי. אבל מצב שלי לא קשה וניתן לטפל. הבעיה היא שאין עזרה. פניתי לרווחה, לקופת חולים שלי אך לא קיבלתי שירות. דיברתי עם ביטוח לאומי כבר והייתה לי פגישה שם. עובדת סוצילאית שנפגשתי איתה לא נתנה לי מידע מספיק לגבי תהליך השיקום. ביקשתי להחליף אותה. אני יודעת שיש תוכניות שיקום רבות בביטוח לאומי אבל חשוב לדעת מה אפשר לבקש, לקבל. תודה לך שוב, פולה ישראלי

למעלה