התכווצויות הרחם בהנקות הראשונות אחרי הלידה

לילך 56

New member
התכווצויות הרחם בהנקות הראשונות אחרי הלידה

למי שזו לא לידה ראשונה שלה
אני כבר לא זוכרת

לקחתן משכך כאבים? איזה מותר ואיזה אסור? לקחת מראש לפני ההנקה, או לחכות ולראות אם כואב?

להביא איתי לבית חולים או להסתמך על מה שיתנו לי שם?

מכינה את התיק ולא זוכרת אם ומה לשים

תודה מראש לעונות

חורפן

New member
אני לא השתמשתי

ההתאוששות שלי מהלידה הייתה מאוד קלה וממש לא הרגשתי את ההתכווצויות בזמן הנקה.
לכן בכל מקרה לא הייתי לוקחת מראש לפני הנקה אלא מחכה לראות אם כואב או לא. מצד שני, למרות שלא התנסיתי, נראה לי שאם ההנקה כן תגרום לכאבים של התכווצות הרחם לא יעזור לך לקחת באותו רגע את משכך הכאבים ועדיף קצת לפני. בקיצור - נראה לי שעדיף שתראי בהנקות הראשונות אם כואב ועד כמה ולפי זה תחליטי.
ולגבי אם להביא לבית חולים - רק אם יש משהו ספציפי שאת נוהגת להשתמש בו ויודעת שעוזר לך (למשל - משהו טבעי/הומיאופטי). אחרת, יש בבית החולים משככי כאבים קונבנציונליים בשפע :)

savvysunflower

New member
מותר נורופן ואופטלגין

גם אקמול, אבל הוא פחות אפקטיבי. את יכולה גם לנסות ארניקה (אצלי זה עזר קצת, אבל לא מספיק). כרית חמה על הבטן גם עוזרת.

אני מעדיפה לא לקחת מראש אלא לחכות ולראות מה קורה. אחרי הלידה האחרונה הרגשתי די זוועה בכל הגוף והנורופן ממש עזר לי לחזור לרוגע. (בשילוב טיפול רפלקסולוגי קצר מהדולה. וואי, זה ממש עזר.)

אני חושבת שכדאי להביא, שלא תצטרכי לחכות שמישהו יביא לך אם את מרגישה צורך לקחת.

נננעמה1

New member
הבאתי איתי נורופן (אדוויל) והשתמשתי למיטב

זכרוני פעמים ספורות ביממה הראשונה. העדפתי להביא איתי ולא להיות תלויה באחיות. מה גם שמנסיוני הקודם בבית החולים כל הזמן דחפו אופטלגין ואני מעדיפה לא לקחת (בהמון ארצות בעולם לא מתירים שימוש באופטלגין, ועכשיו יש עם זה סיפור גם בארץ, אז העדפתי להימנע)

לילך 56

New member
תודה בנות, זכור לי שנורופן לא מומלץ בהנקה, טע

היה זכור לי משהו בכיוון של נורופן, (איבופן זה אותו דבר, נכון?) רק שחוץ מזה גם זכור לי שעקרונית נורופון לא מומלץ בהנקה, אני טועה?

וכן תודה על העצה לקחת איתי, נשמע לי יותר הגיוני

מותר נורופן בהנקה

וגם, לי מאד עזר שעשו לי (בעלי בדרך כלל) לחיצות על הרגליים, הוא ממש נשען עליהן ולחץ. לא יודעת למה, אבל זה עזר מאד...

savvysunflower

New member
נורופן מותר, וכן, זה איביפרופן

שתי מיילדות הבית שצא לי ללדת איתן המליצו, ואני מניחה שהן יודעות על מה הן מדברות...

Liron Limonero

New member
הרופא שלי אמר להימנע

מנורופן ואדיות בזמן ההריון, כך שאולי אסור גם בהנקה. בפורום בטיחות תרופות בהריון של תל השומר מציינים כי יש להימנע כשהועבר מעל שבוע 34. לכן הייתי בודקת יותר לעומק.

yoyo10

New member
נכון בהריון אסור לקחת

אבל בהנקה מותר
השליה היא מסנן שונה מהשד
יש תרופות שאסורות בהריון ומותרות בהנקה ולהפך

המיילדות שלי כוללות אדוויל בערכת לידה

שאפשר יהיה לקחת כבר בהנקה הראשונה ברגע שהשלייה יצאה והחבל נותק.

לא לקחתי

אלה התכווצויות כואבות מאוד, אבל לחלוטין נסבלות. אם זכרוני אינו מטעני - זה מרגיש כמו צירים, אבל פחות ארוך.

אצלי דווקא בלידה הראשונה כאב יותר מבשניה (אולי כי השניה היתה קיסרית, ושאבו חלק גדול מהנוזלים בניתוח? אין לי מושג).

Nurit Malachy

New member
בבי"ח בדר"כ נותנים אופטלגין או אלגוליזין

בחוץ - הבנתי שהורידו אלגוליזין מהמדפים, אז השתמשתי באקמול.
עד כמה שהבנתי נורופן לא כ"כ מומלץ בהנקה - עכשיו אתן מחדשות לי...

עופריקה

New member
בבי"ח נותנים רעל!

סליחה, אבל מנהל התרופות האמריקאי לא מאשר כבר בכלל שימוש באופטלגין. בארץ משום מה, שותים אותו כמו מים, ובי"ח אוהבים מאוד את הנוזלי.
עם נורופן כאמור, אין בעיה בהנקה.

Nurit Malachy

New member
גם האלגוליזין לדעתי רעל

כי אחרי הניתוח האחרון, כשהלכתי לרכוש אלגוליזין בבית מרקחת אמרו שזה ירד מהמדפים....

למעלה