התלבטות בין 2 מוסדות לימוד

333OFIR333

New member
התלבטות בין 2 מוסדות לימוד

שלום רב.
שמי הוא אור, אני גר בהרצליה ובתחילת שנת הלימודים הקרובה אתחיל ללמוד משפטים.
עשיתי פסיכומטרי בזמן הצבא, והוצאתי 666. ממוצע הבגרויות הינו 103.66
על פי ציונים אלו, החלטתי כי המקומות הרלוונטים ביותר עבורי הינם אוניברסיטת בר אילן, והמרכז הבינתחומי הרצליה.

אני מעוניין לעסוק במשפטים, ובעתיד אני מכוון להגעה לפוליטיקה.

לבינתחומי יש שלל יתרונות אשר אפרט אותם כאן:
*קרוב מאוד לבית
*מאפשר לימודי ממשל יחד עם משפטים
*מערכת נוחה ומוכנה מראש
*מקום עם "קשרים"
*חוויה לימודית
*מועצת סטודנטים חזקה
*התמחויות ממתינות בסוף התואר

עם זאת. תואר כפול במשפטים וממשל מגיע שם ל180 אלף שח.

מהצד השני יש את בר אילן, שעלות התואר במשפטים מגיעה ל40 אלף שח.
וכמובן לא אשכח לציין שמדובר באוניברסיטה.
לצערי, החל משנה זו לא יהיה ניתן להוסיף מקצוע משני (מדעי המדינה)
במידה וארצה להמשיך ללמוד מקצוע זה, אצטרך לעשות זאת במסגרת תואר שני.

אז זה הסיפור בעיקרון. לא מגיעה לי מלגה מיוחדת, ואני כרגע נמצא בהתלבטות.
אני פשוט לא יודע כמה שווה התוספת הכספית (יותר ממאה אלף שח) עבור לימודים בבינתחומי.
האם יש הבדל בין העדפת סטודנטים מבר אילן בהשוואה לבין תחומי?

האמא אומרת בינתחומי (פינוק) האבא אומר בר אילן (כסף) ואני אומר ???

lol65

New member
עזוב את הטבלה הזאת

איפה אתה רוצה ללמוד? לפעמים החלטות שנראות לנו נורא חשובות הן למעשה הרבה פחות חשובות, ולפעמים במקום לחשוב עם הראש כדאי ללכת עם הבטן.
בגדול, זה נכון שאוניברסיטה בדר"כ עדיפה על מכללה, עם זאת, הבינתחומי כבר מזמן צמצמה את הפער, והיא מכללה מובילה שבוגריה מבוקשים.
אני חושבת שמבחינה חברתית אתה תהנה יותר בבינתחומי. מן הסתם שגם ההגעה נוחה לך יותר לשם. עם זאת, לנוחות וכיף יש מחיר. אני כן יכולה להגיד לך שאם אתה מכוון לפוליטיקה אז תואר במדעי המדינה או בממשל זה לא מה שישפיע אם תגיע לשם או לא. זה תארים לא ממש פרקטיים שסבבה לעשות בשביל העניין האישי ותוספת נחמדה לקו"ח, אך לא מעבר.
אגב, החלטת שאלו המקומות הרלוונטים לך או שגם בדקת את זה?
אגודת סטודנטים חזקה? אין לי מושג מה זה אומר בכלל. קשרים אתה יכול למצוא בכל מקום. גם בבר אילן לומדים סטודנטים שהם הילדים של... וגם בסוף התואר בבר אילן יחכו לך התמחויות אם יהיה לך ממוצע טוב (דבר שהוא נכון גם לבינתחומי).
מכל הדברים שמנית, לבינתחומי יש יתרון מבחינת החוויה הסטודנטיאלית (האווירה החברתית בבר אילן מצוינת, פשוט אין יותר מידי דברים משותפים מחוץ לשעות הלימודים ברמה האוניברסיטאית, אבל גם שם תוכל למצוא קבוצה של חברים לבלות איתם בערב), האפשרות לתואר נוסף (אם ממש בא לך) והקרבה לבית. לבר אילן יש יתרון (קל) כי זו אוניברסיטה ומבחינת המחיר.
אני לא חושבת שאני הייתי מוציאה סכומים כאלה על תואר, אבל אני זה לא אתה, ואתה צריך לעשות את מה שמרגיש לך נכון ומה שתהיה שלם איתו.

333OFIR333

New member
עזרת לי מאוד!

קודם כל לשאלתך,
בדקתי את המקומות הבאים (ללמידת משפטים) ע"ב הציונים שלי:
תל אביב (לא מתקבל)
העברית (המתנה)
בר אילן (מתקבל)
חיפה (מתקבל)
בינתחומי (מתקבל)

לאחר מכן צמצמתי את האפשרויות למרכז (מבחינת נוחות - מעדיף להשאר במרכז)
ומה שנשאר זה בר אילן ובינתחומי.

אני מניח שעדיין לא נסגרתי על ההחלטה, אבל סייעת לי מאוד בקבלה שלה :)

תודה!

lol65

New member
בשמחה

ואגב, לגבי אי הזכאות שלך למלגה, לא כל המלגות הן על בסיס סוציאו אקונומי. יש מלגות על בסיס התנדבות, הישגים בלימודים, שירות צבאי מסוים ואפילו מוצא. תבדוק את זה כשתגיע לגשר.

למעלה