התלבטות האם להחזיר עובר אחד או שניים

שושה669

New member
התלבטות האם להחזיר עובר אחד או שניים

תמיד רציתי תאומים זה היה חלום ילדות שלי
מפני שיש לנו תאומים במשפחה מגיל מאוד קטן
אמא שלי תמיד אמרה לי שיכולים להיות לי תאומים ומאז אני בחלומות....:)

אלה מה משמגיע הרגע עולות לי פתאום חששות.
אייך אסתדר לבד עם תאומים/ות???
זה יכול להיות שנים ראשונות קשות ומטישות
וגם עולים פחדים שהריון מרובה עוברים הוא מסוכן יותר
יש אפשרות שעובר אחד לא יתפתח כמו שצריך וכל מיני חרדות אחרות.
הרופאה שלי ממש לא ממליצה להחזיר שני עוברים
אי אפשר לדעת אייך הרחם יגיב בגיל כזה
ושעדיף ילד אחד בריא
משנים שאין לדעת מה יקרה...(כאילו שאם מחזירים אחד יודעים מה יקרה)

ההתלבטות היא כי אני אכן יודעת שהשנים הראשונות הן לא קלות
במיוחד שזו תרומה כפולה...
אם יהיה ילד אחד יהיה כמעט בלתי אפשרי לקבל את אותה תורמת
אלה במקרה שלי אם מייד אחדי הלידה אלך שוב לתרומה...מה שניראה לי הזוי!!!
והמחשבה היא שלא יהיה לי הכוח לעבור את זה שוב
היום אני סוגרת את גיל 44 ולהיכנס שוב להריון בגיל 47 -48 מי יודע עם יהיה לי כוח

מרגישה שעכשיו אני צריכה להחליט
ומבינה שההחלטה הזו תקבע האם אהיה אם לילד אחד או שניים

אשמח לשמוע מנסיון שלכן
מאלו שהרו לתאומים/ות וילדו
ואלו שעוברות את אותן הלבטים
לא מחפשת תשובה
רוצה לשמוע את שיש לכן לחלוק בנושא

תודה לכן נשים יקרות
מעריכה את כל מי שכותבת.
פורום זה נותן לי המון בתקופה כה רגישה בחיי

מחזירים יותר מאחד

אחרי שנים של טיפולים אני יכול לומר שמעל גיל ארבעים סביר שהרופא ימליץ על החזרה של שניים ואפילו שלושה עוברים, זו ממש לא ערובה להצלחה ולא אומר שיהיו תאומים, זה פשוט כדי להגדיל את הסיכוי שמשהו ייקלט.
בכל מקרה - בתרומה את מקבלת יותר מעובר אחד ואם יתמזל מזלך ותקלטי בניסיון ראשון - סביר שיהיו לך עוברים מוקפאים מאותה התורמת לפחות לניסיון אחד נוסף.
בהצלחה!

אמא לתאומות

אני מבינה את החשש שלך מהריון תאומים ומהגידול שלהם.
תאומים זה ברכה, ברכה כפולה. בהריון אחד ולידה אחת את מביאה שני ילדים לעולם וגמרת עם הסיפור.
יש להם אחד את השני , הם לא לבד והם מגיל מסויים משחקים ביחד ומעסיקים אחד את השני ולך יהיה יותר קל.
אבל, ההתחלה קשה.
אני אמא לתאומות בנות 5 חודשים , נשואה וגם כשאנחנו שניים קשה לנו.
ה 4 חודשים הראשונים היו קשים!! ברוב המקרים בגילאים שלנו (אני בת 40) ועם הריון כה יקר עושים ניתוח קיסרי. למרות שאפשר גם לידה רגילה.
ואז גם צריך להחלים מהניתוח, גם הגוף מתאושש מההריון וגם צריך לטפל בשני יצורים קטנטנים ומתוקים שאת כל עולמם.
זה לא קל, ואף אחד לא הכין אותי לזה באמת.
אי אפשר לטפל בשניהם לבד כי הם יכולים להיות רעבים באותו זמן או לבכות מגזים באותו זמן.אין זמן לאכול, לעשות קניות.
אבל!! אם תהיה לך עזרה תוכלי להתמודד.
לי לא היתה עזרה מהמשפחה ובעלי חזר לעבודה אחרי 3 שבועות אז לקחתי עזרה בתשלום מ 08:00 עד 16:00 ובעלי היה חוזר ב 17:00.
אני מכירה יחידנית עם תאומים מתרומה שפשוט לקחת אופר , מישהי שגרה איתה ועוזרת לה.
היום אני כבר מסתדרת לבד איתם בלי עזרה, גם בגלל שהם גדלו והם פחות תובעניות וגם למדתי להכיר אותם ולדעת איך לתמרן בין שתיהן.
ככל שהם גדלים נהיה יותר קל.
צריך פשוט להתכונן נפשית לזה שהשנה הראשונה קשה ושכל הזמן מוקדש להם ולהבין שזה זמני.
לגבי ההריון, לי אישית היה הריון מאוד קשה. הכל אמנם היה תקין בהריון אבל סבלתי מתופעות פיזיות קשות שעברו עם הלידה.
שוב, ברגע שמבינים שזה זמני קל להתמודד עם זה.

ממליצה לך להחזיר שניים

אני יחידנית מתרומה כפולה ומעל גיל 40 וגם לי יש תאומים בני חמישה חודשים, זה המתנה הכי גדולה שיש בחיים, גם אני כמוך מעל 40 תרומה כפולה, אני ממליצה לך להחזיר שניים, גם את מגדילה את הסיכויים להריון בהחזרה הזו, וגם אם זה תאומים זה יחסוך לך לעשות את הטיפול הבא עם כל המשמע, חוץ מזה את אפילו לא יכולה לדמיין איזה יופי זה בשבילהם לגדול יחד, הם יגדלו יחד ואת לא תצטרכי לעבור עוד טיפול ועוד הריון ועוד לידה והיתרון העצום שזה שהם גדלים וחוויים הכל יחד, לדעתי יותר קל תאומים מאשר לגדל ילד ואז אחרי כמה שנים לעשות עוד ילד, למשל יש הצגה את לוקחת את שנהם לאותו הצגה כאשר יש לך שני ילדים בגילאים שונים את צריכה לקחת את זה למה שמתאים לגיל שלו ואת זה למה שמתאים לגיל שלו, זו העיצה שלי, אני שמחה מאד שזה תאומים, נכון קשה בהתחלה אבל מאד מאד כיף וממלא

מיה2013

New member
שניים לדעתי

זה מעלה את הסיכוי .
מצד שני רק את יודעת במה תוכלי לעמוד, אני לפני שנתיים ייחלתי לתאומים... מאז נולדה רומי שתהייה בריאה והמשכתי בטיפולים , החזרתי שניים ונקלטו שניים ברוך השם - אני יודעת שאצטרך הערכות מיוחדת ואחרי שבוע שלקח לבעלי להשלים עם הבשורה אנחנו מאוד שמחים אבל ברור לנו שזה לא יהיה פשוט, ההורים מבוגרים ולא יכולים לעזור כך שאצטרך עזרה בכסף.

לירנת

New member
כאמא לתאומים יכולה להעיד מניסיוני

שאמנם זה לא קל, אבל בהחלט מאתגר.

הייתי בגילך כשעברתי את ההחזרה והחזרתי שני עוברים. לא חשבתי לרגע להחזיר אחד מהחשש שכל הטיפול
יירד לטימיון.

התאומים שלי, בן ובת, כבר בני שנה וחודשיים והם מדהימים. מה שכן, גוזלים המון אנרגיות השובבים האלה

מצד שני, יש לי עזרה לא מעטה מההורים ואני לא יחידנית (בעלי עוזר המון), אז קשה לי לומר מה נכון ומה לא מבחינתך.

שיהיה לך בהצלחה בכל אשר תחליטי

בר חוה חד משמעית ממליץ על אחד ראי את שאלתי בנושא, באירוח שלו לפני זמן מה.
לדבריו הסיכוי להריון רב עוברי עולה ככל שגיל הביצית צעירה ובגילאים מבוגרים בריון רב עוברי הוא הריון עם יותר סיכון.
אני החזרתי רק אחד בכל פעם....ולשמחתי הרבה נקלטתי עם עובר אחד.
איילת

פאריס6

New member
תאומים

לאח שלי ואשתו נולדו לפני 4 חודשים תאומים זהים מהפרייה , מהפרייה של ביצית וזרע אחד שנקלטו נוצר עוד עובר ,זה דבר נדיר, ואני יכולה לספר לך שהם זוג נשוי ואנחנו משפחה מאוד מאוד תומכת
הורים ו3 אחיות עוזרים להם המון החלפות האכלות רחצות השכבה לישון בנוסף ויש להם מטפלת לשעות היום , הם באפיסת כוחות אין לילה ואין יום אין דקה מנוחה כשזה ישן זה ער כשזה אוכל לשני צריך להחליף חיתול ,אחד בוכה השני רעב, את חייבת להכין לך מעגל של עזרה פיזית של בני משפחה חברים , וגם תמיכה כלכלית רחבה תאומים זה לא צחוק הרבה כסף , האוכל החיתולים ,מטפלת, אנחנו כל הזמן סביבם ועדיין הם מותשים בכל הזדמנות הם קוראים למשפחה אנחנו שומרים עליהם והם פשוט נכנסים לישון לכמה שעות .
אני חייבת לציין שאנחנו חולים על התינוקות האלו ו,תאומים זה דבר מדהים אני בכל הזדמנות הולכת אליהם לראות את הפלא ולעזור אבל זה לא קל בכלל!!!!!!
זה עבודה 24/7
אבל זה גם כיף גדול

שושה669

New member
איזנ סיפורים מרגשים תודה לכולן

מודה לכן על השיתופים
מעורר השראה
קראתי אותם שוב ושוב
תודה רבה
זה לא שהסתימה הדילמה :)
ואשמח לשמוע עוד סיפורים

נס פסח

New member
אני בחרתי לעבור דילול

החזרתי 3 עוברים נקלטו שניים ולבסוף החלטתי יחד עם בעלי לעבור דילול. וכיום כשביתי בת שנה איני מצטערת על ההחלטה. לנו אין עזרה וגם עם אחת זה מאוד קשה.
תאומים דורשים הערכות ועזרה רבה ואני ידעתי שאין לי אפשרות.אז מה עדיף לקרוס או לסיים הריון כעבור תשעה חודשים(מאוד פחדתי ללדת פג) מאחר וגם אני נולדתי פגית.

ממרומי 3 שנות הורות לתאומים בנים (ארוך...)

כששואלים אותי איך זה לגדל תאומים אני אומרת "אני לא מכירה משהו אחר, אבל ברור לי שאם יוולד לי היום ילד שלישי יחיד - אדע לגדל אותו עם יד אחת קשורה מאחורי הגב". כששואלים אותי אם לא עדיף שיגיעו אחד אחד אני עונה שלדעתי - כן.
הייתי מעדיפה שיוולדו לי שני המלאכים שלי אבל אחד אחרי השני. אם הייתי יודעת מראש שאקבל בדיוק את אותם ילדים - זה מה שהייתי מאחלת לעצמי.
אני מאלה שעטופות בהמון עזרה - בעלי ואני די שוויוניים בגידול שלהם - אני משאירה אותם איתו בעיניים עצומות - הוא יודע לעשות הכל. בעבר זה כלל החלפות חיתול, האכלות, הרדמה ממש "כמו אימא". אנחנו עברנו לגור קרוב להוריי כדי לזכות בעזרה שלהם. בנוסף אליהם שתי האחיות שלי, דודה שלי וסבתא שלי גרות עם המשפחות שלהם קרוב אלינו ובשנים הראשונות קיבלנו המון עזרה מכולם, כולל מטפלת שהיתה איתי ב-9 החודשים הראשונים לחייהם בין השעות 8 בבוקר ל-4 אחה"צ.

תראי - זה קשה. ולנו יש ילדים מאוד נוחים וטובים (מבחינת ההסתגלות שלהם). הם היו מסונכרנים כמעט תמיד (שזה אומר שישנו יחד, אכלו יחד...) ועדיין היה לי קשה.
אני לא מדמיינת מה עוברת חד הורית או אימא ללא עזרה משמעותית ל-2 תינוקות.
השנה הראשונה היא הישרדות נטו. את לא יודעת מתי יום, מתי לילה, איזה חודש עכשיו ומתי אכלת בפעם האחרונה.
השנה השנייה מתחילה להיות שפויה יותר ובשנה הנוכחית - השנה השלישית לחייהם - רק עכשיו אנחנו מתחילים להרים את הראש מבחינת כסף בחשבון, לילות עם שינה והנאה מהגידול שלהם, כי הם מדברים, מתקשרים ויודעים להעסיק את עצמם ולשחק ביחד. רק לאחרונה אני מוצאת את עצמי יותר ויותר מצליחה לשתות את הקפה שלי כשהוא עוד חם כשהם ערים.

אני יכולה לשתף אותך שלמרות שאני צעירה, בת 33, השנה הזאת הרגשתי את הגוף שלי משלם בפיזיולוגיה שלו - קשה לי לזכור הרבה דברים, אני פחות חדה במחשבה שלי, הברכיים כואבות לי, מפרקי הידיים שלי רגישים - כל אלה עם תוספת סידן, ויטמינים ואקטיביות כללית מתוקף מי שאני - אני היפר-אקטיבית מטבעי ולא יושבת הרבה זמן על התחת. חזרתי לעבוד כשהיו בני שנה ובשנה שעברה גם התחלתי תואר שני. ועוד לא דיברתי על הזוגיות שלנו, שעומדת כל יום במבחן מאוד מאתגר. היו תקופות שהיינו בטוחים שאנחנו מפרקים את החבילה. בקושי ישבנו לדבר, שלא לדבר על סקס...

אז לסיכום - זה אושר גדול, באמת. אני בטוחה שככל שיגדלו זה יהיה יותר קל, אבל צריך לצלוח את השנים האלה. השאלה היא האם יש לך כוחות, מעבר לפנטזיה של אידיליית התאומים, להיכנס במודע למספר שנים קשות במיוחד מכל הבחינות. לדעתי, אין לך יכולת לדעת מראש היום אם במידה ותלדי ילד אחד היום - יהיה לך כוח לעבור את זה שוב.
יכול להיות שתלדי תאומים ופתאום יהיה לך מומנטום לילד שלישי! אין לדעת. אני בעד ילד-ילד. בעיקר בגלל הגיל שלך והסיכונים בהיריון של תאומים (אני, אגב, ילדתי בשבוע 31 בגלל ירידות דופק של אחד מהם, חודשיים בפגייה הורידו לי כמה שנים מהחיים שלי. מזל גדול שיצאנו בלי נזק).
את מוזמנת להתכתב איתי בפרטי אם רוצה. אשמח להמשיך את "השיחה".

בהצלחה בכל אופן!
משי.

ענת 68

New member
אני באותה דילמה

לאחר טיפול ראשון שלא הצליח, החזרת עובר אחד, אני מאוד מתלבטת מה לעשות בטיפול הקרוב.

אצלי זה קצת שונה, כיוון שיש לי ילד בן 6 (מתרומת זרע).

מצד אחד אכן זה מעלה את האפשרות שזה יקלט, מצד שני הריון תאומים בגיל כזה (45) זה לא דבר קל, ויש גם את הפן הכלכלי.

בטיפול הראשון שאמרתי שאני רוצה להחזיר רק אחד, הרופא וגם במעבדה מאוד יתפלאו.

מאוד מוזר שהם התפלאו.... הרי אם הכל בסדר אצלך עדיין הולכים על גיל הביצית שהוא צעיר יחסית ובגילאים צעירים יחסית לא מחזירים יותר מעובר אחד גג שניים.
אצלי אחרי הכישלון השני שאלתי את ד"ר בר-חוה אם זה הזמן להעלות את מס' העוברים להחזרה ועדיין המלצתו היתה להחזיר אחד, מאחר ושני כישלונות זה עדיין בסטטיסטיקה. באותו הסבב (השלישי) נקלטתי להריון, לשמחתי עם עובר אחד.

שושה669

New member
אני כבר הגעתי להחלטה

היה לי רגע שפתאום התחלתי לחשוב אולי לא אסתדר עם תאומים
ופחדתי שבלחץ של הרופאה שהיא ממש לא בעד שניים אני אמצע את עצמי עם עובר אחד. היא מודעת לכך שהריון תאומים הוא הריון בסיכון ומעוניינת למנוע זאת.
לי ברור היום בעקבות כל מה שנאמר פה ובעקבות זה שדיברתי עם כמה חברות
שהן אמהות לתאמים ברור לי שאני הולכת על שני עוברים במטרה שהיו תאומים.
אני מבחינתי סוגרת את "הבסטה" ומאושרת בתאומים.
חברה שלי שיש לה 5 ילדים שלושה בנים ותאומות אמרה לי אתמול
שאין לי מה להקשיב לבכיות הקשה.
מי שקשה לו עם תאומים וסובלת קשה לה גם מאוד עם ילד אחד.
היא אומרת כמו שרבות פה כתבו שזו ברכה מאין כמוה תאומים.
היא גידלה אותם "לבד" (בן זוגה עבד מהבוקר עד הערב)
היא לא נזקקה לעזרה על מנת להתמודד עם שניים ורק הביא בייבי סיטר שתשמור על שלושת הגדולים ותעזור לה עם ההסעות לחוגים וכאלה.
וכשאת רגועה היא אומרת אז גם התאומים מסתכרנים אחד עם השני
ישנים בוכים ואוכלים ביחד.
שלראות את הזוגיות שלהם מגיל אפס זה כייף אדיר!!!!
אין לי ספק שתאומים זו ברכה וזה מה שאני רוצה.
רק צריכה להגיע חזקה מול הרופאה ולהתעקש על החזרה של שניים.
מה שבטוח אני צריכה לקיים את השיחה הזאת לפני ההחזרה!
בהצלחה!!!

שושה669

New member
אני מודה לכל המשתפות

אני מאוד שלמה בזכות הסיפורים שלכן שאני רוצה להגשים חלום ילדות
ת א ו מ י ם / ו ת !!!! בריאות ושלמות :)
אמן תתגשם הברכה הזאת

למעלה