התלבטות לגבי נושא לימוד שלישי

GAL22N

New member
התלבטות לגבי נושא לימוד שלישי

בימים אלה אני לומדת לבד ל 3 יח' ההרחבה בהיסטוריה. הנושאים שכבר למדתי הם: קרקוב וסין המודרנית. עכשיו אני מתלבטת האם הנושא השלישי יהיה ארה"ב או יפן, מצד אחד יהיה נחמד ללמוד את יפן בגלל הקרבה לנושא סין (שכבר למדתי) ובזכות הספר שנחשב יחסית ידידותי והסיכומים של הערוץ מצד שני האם למידת נושאים חופפים לא תעשה לי סלט בראש מבחינת החומר?? לגבי ארה"ב יש את הספר של פלורסהיים ואת הסיכומים של ערוץ ההיסטוריה שעליהם אני מתכוונת להתבסס. השאלה היא האם שני אלה מספיקים על מנת לכסות את החומר? הבנתי שהספר הוא יותר אינפורמטיבי ומציג קטעי מקור ופחות מנתח לעומק גורמים, סיבות, השלכות וכו'. איתמר, אשמח לקבל את דעתך מהתבססות על נסיון העבר. אשמח גם לדעתם של אלה שכבר למדו את שני הנושאים ויש בידם איזשהי המלצה תודה מראש ובהצלחה לכולנו

הנושא השלישי

בעיקרון, אם לומדים היטב, ומתמצאים בחומר אין סיבה להתבלבל בין סין לארה"ב. ע"פ ההגיון הזה, הייתי אומר לך גם לא ללמוד יפן, יש נקודות השקה מסויומות. אבל לא. אם מבינים את הנושא של סין, אז גם מבינים שיפן היא אופרה אחרת באותה תקופה ולימוד שתי המדינות האסיאתיות יכולה להיות מעניינת ומעשירה ולאור העובדה שהספר של בן עמי שילוני הוא פשוט ספר קריא ומרתק ויש כמו שאמרת סיכום - יפן זו אופציה שלא אמורה, לדעתי, להדאיג אותך. לגבי ארה"ב, ברור שהשילוב בין פלורסהיים לסיכום מספיק. נושא ארה"ב הוא נושא מרתק , שלימדתי מספר פעמים ותמיד יצר עניין. מבחינת הספרים, אני מעדיף את הספר של בן עמי שילוני על פני הספר של יונינה פלורסהיים - אבל גם הספר של פלורסהיים בהחלט ספר טוב. כמו שאת, רואה, אני לא שולל אף אחד מהנושאים. בשני המקרים את מכוס מבחינת חומרי למידה, ואם יש אי בהירויות לגבי שני הנושאים, אני מאמין שאוכל לענות. הייתי אומר שהדבר היחיד שצריך להנחות אותך הוא החיבור שיש לך לנושאים וע"פ החיבור החזק יותר לבחור.

למעלה