התלבטות סייעת

התלבטות סייעת

מרגע האבחון, קיבלנו סייעת מדהימה.
אבל עכשיו, אחרי שנה וחצי, התחילו בעיות: היא עדיין מקסימה כשהיא נמצאת. אבל היא נעדרת הרבה.
כל פעם יש לה סידור אחר עם ילד אחר, כך היא טוענת. לא מדובר בימים בודדים פה ושם. לדוגמה, בשבוע שעבר היא נעדרה כל השבוע.
כמובן שהילד לא קיבל סייעת מחליפה. לא יודעת בכלל האם מגיעה לו סייעת מחליפה (אם יש בכלל דבר כזה).
אני גם לא יודעת האם בעריה בכלל ידעו שהיא לא הייתה.
אני תוהה האם לעשות משהו בנידון.
שאלתי אותה לפני חודש האם היא ממשיכה בשנה הבאה, והיא אמרה שהיא עוד לא יודעת מה תעשה.

TikvaBonneh

New member
העדרות סייעת

זו אחריות העירייה לשלוח סייעת מחליפה, לפי החוק, בדיוק כמו ששולחים מורה מחליפה. בית הספר מדווח על השעות בהן היא נמצאת לעירייה, כך העירייה יודעת מתי היא נמצאת ומתי לא. את צריכה לדרוש מהעירייה שתשלח סייעת מחליפה.
מה ההתלבטות שלך?

שני דברים

1. לא רוצה שישלחו סתם מישהי, שלא מכירה את הילד. במיוחד שהוא לא יודע על האבחון, והיא אמורה להיות סמויה.
2. לא רוצה להכעיס את הסייעת ולגרום לה לעזוב. כי היא באמת מאד מוצלחת, ורק לאחרונה התחילו ההעדרויות. היא גם תמיד מעדכנת כשהיא לא נמצאת, גם אם זה יום אחד.

TikvaBonneh

New member
פיתרון בעיית סייעת

אני חושבת שהפיתרון הוא שיהיו שתי סייעות שיחלקו ביניהן את השבוע, כל אחת שלושה ימים, וכך יהיה לכל אחת מהן זמן לסידורים עם הילד או כל דבר אחר. בכל אופן, זה מה שאני עשיתי. זו עבודה מאוד שוחקת ומעייפת, זה לא מתאים למשרה מלאה.

גם ככה זה רק 24 שעות

זה מספיק בקושי ל- 5 ימים לא מלאים.
גם ככה יוצאת משכורת די נמוכה, זה חצי משרה.
ובכל מקרה, זה לא תלוי בי, הרי אני לא המעסיקה של הסייעת.
&nbsp

TikvaBonneh

New member
סייעת

אני מבינה שבזמן האחרון בפועל היא לא מצליחה לעבוד 24 שעות בשבוע, והילד שלך לא מקבל 24 שעות, והסייעת לא מקבלת משכורת על 24 שעות, כך שהתקציב שמשרד החינוך נותן סתם הולך לאיבוד.
את לא המעסיקה של הסייעת אבל את יכולה להביע דיעה.
הרי זה מה שאת מנסה לעשות פה, לגבש דיעה בנושא העסקת הסייעת.

קחי אותה לשיחה...

אני לא מבין מה ההתלבטות... קחי אותה לשיחה ותסברי לה שאת לא מרוצה מכל העניים אם חולה או עניינים אישיים אני מבין אבל אם היא הולכת לסידורים אחרים יותר ריווחיים אז כנראה שכמה שהיא טובה אז טובת הילד פחות מעניינת אותה מההכנסה.
אני אומר שאם היא צריכה ללכת היא תלך בשנה הבאה בין אם תכעיסי אותה או לא... מה יש לך לפחד ממנה.... מנסיון שלנו תמיד אמרנו איזה סייעת מדהימה ובסוף שהיא עזבה באה טובה יותר... הכל יחסי בחיים.... גם הסייעות המחליפות תמיד היו נפלאות ולילד זה היה מרענן... ושתתן לך תשובה לגבי שנה הבאה... תני לה מועד.... וגם את תוכלי לחפש מחליפה....
בהצלחה...

למעלה