התלבטות- קידום וכניסה להריון

לולי283

New member
התלבטות- קידום וכניסה להריון

אני יודעת שכבר היו שרשורים כאלו בזמן האחרון, וכן אני יודעת שזה מאוד אינדיבידואלי, אבל אם בא לכן אשמח לשמוע את דעתכן, או לשמוע אם חוויתן משהו דומה.
גם אצלי יש קידום על הפרק. תפקיד מאוד איך לומר...."גברי", לא בטוחה עדיין כמה תובעני מבחינת זמן, אבל לא "משרת אם" זה בטוח, בסביבה נוטפת טסטוסטרון, באווירה לחוצה. הפלוסים- כנראה השכר ישודרג מאוד (והתנאים מסביב), כך גם האתגר שבעבודה- תפקיד מפתח בארגון, הרבה חשיבה, ניהול צוות. בקיצור, קפיצת מדרגה מאוד משמעותית שתוכל לפתוח דלת לקריירה של ממש. מאוד מאוד מעניין אותי, מרגישה שלא יכולה לומר לזה לא. מעבר לזה גם לא יכולה להישאר בתפקיד הנוכחי.
אצלי-תינוקת קטנה בבית (פחות משנה), בעל תומך שאוסף מהמסגרת חצי מהשבוע. הורים גם כן עוזרים מאוד.
ועכשיו לקאטץ'. אתן מוכנות? אני רוצה עוד תינוק. לקח לי זמן להיכנס להריון, התינוקת הפכה אותי למאושרת שבאדם ואני ממש פורחת מאז שהיא נולדה. אני כל כך רוצה עוד...
עכשיו-אני לא מרגישה שאסור לי להיכנס להריון, אבל אולי העיתוי לא מיטבי (עוד כמה חודשים אם אכן אכנס לתפקיד צריכה להתחיל חפיפה ארוכה של כמה חודשים, ואז בהתחלה בטח תהיה תקופה לחוצה של ללמוד את השטח, כמו כן לא בטוחה מה יהיה בקטע של חופשת לידה. אין ממש מחליף לפוזיציה הזו, והיות וגבר אחז בה מאז ומעולם גם לא היה צורך בכך). מצד שני לקח לי הרבה זמן להיכנס להריון, מי מבטיח שכשארצה להיקלט אצליח? ועכשיו לחכות עוד שנה נראה כמו נצח!
בקיצור, אני כל הזמן חושבת על זה...וזה מעיב על השמחה שאני אמורה להרגיש בקשר לקידום. ואני לא יודעת מה לעשות.
עצה?

התנצלות על האיחור בתגובה

אני מקווה שאולי יצטרפו כאן דיעות נוספות, אבל בנתיים אתרום את דעתי:
אני אומרת לכי על זה.
אם היית אומרת: אני כבר בהריון, אני אשקר למעסיק שלי ואז זה יתגלה עוד 3 חודשים, הייתי חושבת שזה מעשה לא ראוי.
ואני מאוד מבינה את קו המחשבה שלוקח את הצעד הזה כמה צעדים קדימה ומניח שגם אם אנחנו רק *מתכוונות* מתישהו להכנס להריון, אז זה כבר פוסל קידום או משהו.
אבל אני חושבת שקו המחשבה הזה הוא מוטעה.

אני מאוד מזדהה עם הרבה ממה שכתבת על מה שהוסיפה התינוקת לחייך (אצלי זה בן, וגם לנו לקח הרבה זמן עד שהוא הגיע).
ובשורה התחתונה, את לא יודעת מה ילד יום, *במיוחד* לאור העובדה שכבר חוויתם קשיים בכניסה להריון (בעצם, לא יודעת אם היו לכם קשיים, אולי פשוט לקח זמן).
החיים ממשיכים. את לא תוכלי לפרוש לפנסיה אחרי שתלדי, לא? אז תצטרכי לחזור לעבוד. ייתכן שהתפקיד הזה יאמר שתצטרכי לשוב מיד אחרי 3 חודשים, ייתכן שאת ובעלך תחליטו להתחלק בחופשת הלידה (להבנתי זה אפשרי כעת בישראל).

אני חיכיתי כשנה וחצי בתפקיד עד שהתחלנו לנסות. שנה אחר כך עוד המשכנו לנסות, ואני לגמרי מיציתי את התפקיד. עזבתי תפקיד, עברתי לאחד חדש, ורק תשעה חודשים אחרי העזיבה בכלל הצלחתי להכנס להריון (ועוד בדיוק כשהסתיים החוזה שלי!
. לא נורא, אחרי 3 חודשים שלא הייתי שם, המעסיק התקשר לשאול אם אהיה מעוניינת לחזור, גם בהריון).
חשבתי שאני אהיה הכי מתוכננת בעולם, אבל במיוחד כשזה לוקח זמן, את לא יכולה לתת לזה לנהל את החיים שלך.

ורק שני סיפורים קטנים:
לפני כמה חודשים נפטר אחד מידידיי. הוא היה די בכיר בחברה בינלאומית מאוד מאוד גדולה. החברה שילמה לו על לימודי MBA.
זוגתו עקרה מפורטוגל לאנגליה כדי לבסס את חייהם המשותפים כאן.
וערב אחד, הוא פשוט קיבל התקף לב ומת.
קולגה לשעבר שלי (מאותה חברה שבה התחלתי לנסות להכנס להריון), עברה בזמנו לתפקיד שיווק נחשק בחברה אחרת. כמה חודשים אחר כך, התגלה אצלה סרטן. בחורה צעירה (פחות מ-30 היא היתה אז), שלא שותה ולא מעשנת ולא כלום. והיא היתה צריכה לעבור הקרנות וטיפולים ולקח לה זמן להתאושש חזרה.
אין מה לעשות, יש דברים שלא מתכננים והם קורים, ויש דברים שגם כשמנסים לתכנן אותם, עדיין אי אפשר לדעת כלום.

שיהיה בהצלחה!

lulyK

New member
אני בעד לחכות.

בלי קשר לקידום. בגלל שיש לך בבית תינוק בן פחות משנה ותמיד קיים הסיכוי שכן תיכנסי מהר להריון.

adias923

New member
הייתי הולכת על זה

אני חושבת שהזדמנויות כאלו לא נופלות בכל יום
וגם אם זה דורש ממך מאמץ מבחינת שעות וכו ..... חבל לפספס את ההזדמנות
עדיף לנסות ואז אולי להבין שזה פחות מתאים לך מאשר לחיות בתחושת החמצה

ולגבי ההריוןמ, אמרת בעצמך שאת לא יודעת כמה זמן זה יכול לקחת לכם
לא הייתי מתחילה באופן אישי מיד לעבוד על הריון אלא מחכה חודשיים שלושה ......
הייתי במצב דומה לשלך והחלטתי לקחת את התפקיד
ואני מאוד מרוצה מההחלטה

בכנות?

אני חושבת שקידום כזה וכניסה להריון לא הולכים יחד,מצטערת.
נכון, אף אחד לא מבטיח לך כלום,יתכן שיהיה לך קשה להקלט כשתרצי ויתכן שתקלטי כבר במחזור הראשון בעוד חודש,כך או כך - החיים מלאים בהחלטות קשות ובבחירות לא אידאליות.
לקבל על עצמך תפקיד כזה ולהכנס להריון אחרי חודש-חודשיים-שלושה זה לא רציני, בעיניי תכנון ילודה הוא חלק בלתי נפרד מניהול קריירה
(ואני אומרת את זה מהמקום של מי שיודעת היטב ועל בשרה כמה הריון שבסופו ילד הוא לא מובן מאליו)

מקווה שזה בסדר להתפרץ ככה...

שמי ענת ואני אימא לשני בנים אחרי צבא. מנניסיון אישי, אף פעם זה לא הזמן המתאים להביא עוד ילד לעולם. פעם זה בגלל לימודים ופעם בגלל עבודה ועוד ועוד...
זה לא אומר שלא צריך לשקול ולתכנן, כמובן! אבל מצד שני, גם לא לדחות יותר מדי.
מאחלת לך בחירה טובה ונכונה,
ענת

אבל זאת לא השאלה

היא שאלה האם סביר לקבל על עצמה קידום משמעותי שמצריך משהו כמו שנה של השקעה בלימוד התפקיד והשטח ובמקביל להתחיל לעבוד על הריון חדש.
והתשובה שלי היא שלא,זה לא רציני לקבל כזה תפקיד ולהתחיל במקביל בנסיונות להכנס להריון. מבחינתי זה היה אומר או לדחות בכמה חודשים טובים את תחילת הנסיונות או לוותר על התפקיד.

לולי283

New member
תודה לכולכן שהקדשתן מזמנכן לענות

היה ממש מעניין לשמוע את הדעות לכאן ולכאן, בכל אופן זה גרם לי לחשוב וזה מה שקיוויתי לקבל מהדיון הזה.
תכלס חשבתי גם כך לחכות כמה חודשים לתוך החפיפה לפחות, אמנם הרצון חזק אבל אני מרגישה שהגוף עוד לא בשל...
תודה לכן ושיהיה שבוע טוב!

בלת"ק - 2 הסנט שלי

אני הייתי הולכת על זה.
בלי להסס.
אני בגישה שכל דבר ניתן לפתרון - חופשת לידה, עבודה תובענית וכו'. אם מתכוננים מראש, מציבים גבולות ומתגמשים כשצריך.
כלמודת אכזבות וקשיים - אי אפשר לתכנן בכל הנוגע להריון. לא את התזמון. לא את העובדה שההריון יהיה תקין. כלום.
אם הייתי מתכננת ככה הייתי מבזבת לפחות 3 שנים שבהן בסוף לא הייתי בהריון.
רק עכשיו כשאני בשבוע 19 (כמדומני, קצת בהדחקה) אני עושה שיקולים שקשורים להריון ולעבודה, כי כנראה שזה כאן כדי להישאר.... עד כה התנהלתי במקביל - הריון (ונסיון להכנס להריון) בציר אחד, ועבודה קריירה וקידום בציר אחר.

בהצלחה בכל שתבחרי....

למעלה