התלבטות.

svety

New member
התלבטות.../images/Emo190.gif

אולי אתם אנשים יקרים תוכלו לעזור לי
העניין הוא כזה. למרות גילי הצעיר [צוציקית בת כמעט 21] אני מתעסקת כבר כמה שנים בפוליטיקה המקומית [חברה במועצת הנוער של מפלגה מסויימת, בין השאר.], ומאוד רוצה להמשיך ולעסוק בזה בתור קריירה, ולא רק בתור עיסוק כביכול צדדי. אני מתלבטת בין מספר מסלולי לימוד, בגדול. לא יודעת מה עדיף, לא יודעת מה יותר יתרום לי. מדעי המדינה, יחסים בין לאומיים, משפטים, אולי דו חוגי כמו משפטים ויחב"ל, או מדעי המדינה ותקשורת... למען האמת, אני אפילו לא יודעת מה ההבדל בין מדעי המדינה ויחב"ל. האם מישהו מכם יכול לשפוך קצת אור על הנושא, להגיד לי מה ההבדל בין מדעי המדינה ליחב"ל [מלבד בתנאי הקבלה
], אולי להמליץ מה לדעתו עדיף בשביל שיהיה יותר קל להתקדם במערכת הפוליטית? תודה מראש

מדע המדינה ויחב"ל

מדע המדינה עוסק כפי שניכר מהשם במדע "המדינה" - כלומר מה שקורה בתוך מדינה - חוקר מערכות פוליטיות, . בין הנושאים שאפשר ללמוד במדע המדינה זה מנהל ציבורי (איך הבירוק) עובדת, פילוסופיה פוליטית (משטרים אידיאלים, רעיונות פוליטיים ומשמעותן וכו'), פוליטיקה השוואתית כלכלה פוליטית וכו'. לעומת זאת יחסים בינלאומיים עוסק, שוב כשמו, ביחסים בין לאומיים. כלומר כל מה שקורה בין מדינות. שם לומדים למשל על תיאוריות של מלחמות, על הגלובליזציה, משפט בינלאומי, דיפלומטיה וכו'. יש מקומות שלומדים לתואר ראשון משותף (כל המקומות מלבד האוניברסיטה העברית) שכן יש קשר ברור בין התחומים. כמובן שלמדע המדינה יש יותר נגיעה לחיים הפוליטיים ויותר מידע על איך עובדות המערכות הפוליטיות בארץ, למרות שעד כמה שאני יודעת, יש באופן מסורתי הכי הרבה חברי כנסת משפטנים...

למעלה