התנהלותו של סמוטריץ' מזכירה את ענוונותו של זכריה בן אובקלוס

marabo

Well-known member
למי שלא הבין.

אותו זכריה בן אובקלוס ניסה להיות צדיק גדול ולא הבין שעם הצדיקות שלו שלא הייתה מחויבת המציאות הוא ממיט אסון על כולם.

שחר 676

Well-known member
מנהל
למי שלא הבין.

אותו זכריה בן אובקלוס ניסה להיות צדיק גדול ולא הבין שעם הצדיקות שלו שלא הייתה מחויבת המציאות הוא ממיט אסון על כולם.
אתה מדבר על התעקשות סמוטריץ שלא להסתמך על עבאס מנסור בכינון ממשלת ימין ?

שחר 676

Well-known member
מנהל
אתה מדבר על התעקשות סמוטריץ שלא להסתמך על עבאס מנסור בכינון ממשלת ימין ?
סמוטריץ צודק לחלוטין - אוי ואבוי לנו אם נסתמך על מנסור עבאס ודומיו בהקמת ממשלה ציונית.

האם נפלנו על הראש ? האם הפכנו להיות שמאלנים ?

רק שמאלנים מסוגלים להקים ממשלה הנסחטת מבחוץ או מבפנים על ידי המשותפת/מנסור עבאס - אם נלך על צעד כזה המדינה הלכה לאבדון.

בחייאת אבוק , אני שואל אתכם ברצינות , האם הפכנו להיות דומים לגוי ואבוי/גולדשטיין/ג'קי/ספי ודומיהם ?

evglev1

Well-known member
מנהל
סמוטריץ צודק לחלוטין - אוי ואבוי לנו אם נסתמך על מנסור עבאס ודומיו בהקמת ממשלה ציונית.

רק שמאלנים מסוגלים להקים ממשלה הנסחטת מבחוץ או מבפנים על ידי המשותפת/מנסור עבאס - אם נלך על צעד כזה המדינה הלכה לאבדון.

בחייאת אבוק , אני שואל אתכם ברצינות , האם הפכנו להיות דומים לגוי ואבוי/גולדשטיין/ג'קי/ספי ודומיהם ?
קודם אפילו רבין ז"ל לא נמנע מלגרש את החמאסניקים ללבנון בגלל ההישענות על חד"ש ומד"ע ואף ניסה להפקיע אדמות במזרח ירושלים תוך סיכון אובדן הקואליציה כשש"ס כבר לא היו איתו, והאדמה לא הופקעו כי הימין היה מוכן לחבור לערבים להצעת אי אמון. אז הלקח נלמד ואני מקווה שסער לא יעיז להצביע עם הערבים בעד אי אמון על פעולות צה"ל ובעצם על פולות צה"ל גם גנץ ולפיד לא ממש יכולים להצביע עם הערבים נגד רק מאינטרס פוליטי, אז זה להשבעת הממשלה ואחר כך אם יהיו בעיות עם רע"מ אפשר יהיה להיעזר בנושאים המסוימים עם סער, גנץ ולפיד ולא לאפשר קואליציה נגד צה"ל שסער חובר אליה.

רק שמלאנים מסוגלים לבקש עזרה מטיבי ועודה שגם בהסכם עודפים עם מר"צ שלא יצא לפועל הזמינו את אבו מאזן לשכנע את רע"מ ובל"ד וגם אנשי הרשות קראו להם להצביע לברק כדי לא לאפשר לשרון לנצח. אבל כשמנסור עבאס מחליט לזנוח את אש"ף וחמאס ולדאוג אך ורק לבוחריו בעלי התעודות הכחולות אין סיבה להתייחס אליו שונה מאשר לדגל התורה שמדגישה את אי הציונות שלה ומסרבת לקבל אפילו סגני שרים, אלא רק ראשי וועדות, אבל מוכנה לשחק לפי כללי המשחק. מה גם שמנסור עבאס לא צריך לבקש לבוחריו פטור מצה"ל כי אנחנו ממילא לא סומכים עליהם ולא רוצים אותם בצה"ל, אז זה רק תקציבים שביבי ממילא נותן למגזר.

marabo

Well-known member

אנחנו כעת נלחמים על ארץ ישראל, על יהדותה של המדינה ועל הדברים הגדולים. פוליטיקה זה האמצעי להשיג את המטרות, פוליטיקה זו לא מטרה.
אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שתקום ממשלת שמאל עם נציגות סמלית של ימין-לייט-רל"בי. השמאלנים ידעו איך לסובב את הדברים לכיוון שלהם.
לעומת זאת נתניהו לא צריך יותר מאשר לקבל רוב בכנסת לממשלת ה 59 שיקים, מספיק שרע"מ ימנעו.
מרגע זה הוא יכול להתנהל כממשלת ימין לכל דבר ולהוביל מהלכים ימניים לחלוטין גם אם רע"מ יתנגדו תוך הסתמכות על סער, כל נסיון להכשיל את המהלכים מצד סער ישרוף אותו את סער. ואם סער יהיה בעל זאת טיפש ושינאתו לביבי יוביל מהלך של אי אמון בממשלת ביבי הרי שאין יותר הטלת ממשלה על גוש השמאל אלא הליכה לבחירות, זה החוק.
בבחירות כאלו סער יהיה שרוף אחרי שהכשיל מהלכים ימניים, אולי גם ליברמן, בעוד גוש הימין יהיה חזק ומגובש מתמיד ויוכל אולי לנצח.

evglev1

Well-known member
מנהל
אנחנו כעת נלחמים על ארץ ישראל, על יהדותה של המדינה ועל הדברים הגדולים. פוליטיקה זה האמצעי להשיג את המטרות, פוליטיקה זו לא מטרה.
אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שתקום ממשלת שמאל עם נציגות סמלית של ימין-לייט-רל"בי. השמאלנים ידעו איך לסובב את הדברים לכיוון שלהם.
לעומת זאת נתניהו לא צריך יותר מאשר לקבל רוב בכנסת לממשלת ה 59 שיקים, מספיק שרע"מ ימנעו.
מרגע זה הוא יכול להתנהל כממשלת ימין לכל דבר ולהוביל מהלכים ימניים לחלוטין גם אם רע"מ יתנגדו תוך הסתמכות על סער, כל נסיון להכשיל את המהלכים מצד סער ישרוף אותו את סער. ואם סער יהיה בעל זאת טיפש ושינאתו לביבי יוביל מהלך של אי אמון בממשלת ביבי הרי שאין יותר הטלת ממשלה על גוש השמאל אלא הליכה לבחירות, זה החוק.
בבחירות כאלו סער יהיה שרוף אחרי שהכשיל מהלכים ימניים, אולי גם ליברמן, בעוד גוש הימין יהיה חזק ומגובש מתמיד ויוכל אולי לנצח.
דווקא הצעת אי אמון לא רק שלא מביאה לבחירות, אלא כדי להגיש אי אמון צריך להציע ראש ממשלה חלופי, כך שבשביל שהצעת אי אמון תעבור גם סער, גם לפיד, גם גנץ, גם רע"מ וגם הרשימה המשותפת וכמובן מר"צ והעבודה כולם צריכים להצביע על אותו מועמד לראשות הממשלה. כך שלמעשה סער צריך להצביע עם רע"מ והרשימה המשותפת בעד המועמדות של יאיר לפיד או גנץ, ואז לפיד או גנץ מקבל את המנדט ואם הוא לא מגייס לא את בנט ולא את החרדים הוא צריך להתמודד עם הקואליציה שהכתירה אותו כלומר עם זאב אלקין ואחמד טיבי, גם אם ממשלה כזאת תקום, היא תיפול ביריה הראשונה מעזה. ואם סער יקים ממשלה שלא רק בקולות רע"מ אלא גם בקול של הח"כ מבל"ד היחיד מבל"ד זה כבר הסוף הפוליטי שלו.

ערני31

Well-known member
אבל חשוב לראות את תחילת הסיפור על השנאת חינם שהייתה שאפילו בעד סכום כסף גדול לא נעלמה והתיקון שלה שהוא אהבת חינם להתאחד כל היהודים ולא לתת לכסף להפריד ביננו גלות אדום זה הדמים הכסף שבשבילו אנשים רומסים אחד את השני אם רק נדע להתעלות על העניין הזה אנחנו יוצאים מייד מגלות לגאולה

ai27

Well-known member
הוא תמיד היה חמור, ולא ממש הלך לו. כל הזמן אמר שטויות ובנט נאלץ לנזוף בו, והוא היה צריך להתנצל.
ואז הוא רב עם בנט והתחבר עם חמור אחר,
ופתאום משהו הלך לו, והוא נכנס לכנסת בלי מבוגר אחראי שישמור עליו
אז עכשיו הוא הפך לחמור גדול יותר.

marabo

Well-known member
בן גביר לא חמור,
הוא תמיד היה חמור, ולא ממש הלך לו. כל הזמן אמר שטויות ובנט נאלץ לנזוף בו, והוא היה צריך להתנצל.
בן גביר לא חמור, בן גביר בחור פיקח שיודע טוב מאוד מה הוא עושה.

evglev1

Well-known member
מנהל
בן גביר לא חמור,

בן גביר לא חמור, בן גביר בחור פיקח שיודע טוב מאוד מה הוא עושה.
אם הוא היה יודע מה הוא עושה הוא לא היה מתבכיין על שלא נותנים לו ליהנות מהחוק הנורבגי בכנסת מפוזרת ובממשלת מעבר ונדחף לכנסת שהתפזרה ומפרק את איחוד מפלגות הימין מה שהוביל אחר כך שלא הצליחו להתחבר מחדש והוא רץ לבד ושרף 2 מנדטים לימין. וגם בבחירות מועד ג' הוא אמר שזה או עוצמה יהודית או בחירות בפעם הרביעית, אז הנה נתנו לו להיכנס, מפלגות הימין חברו אליו, אפילו ביבי שריין מקום לסופר בליכוד כדי שסמוטריץ' יוותר על אנשים למפלגתו בשביל בן גביר ובן גביר בכל זאת גורר את המדינה לבחירות חמישיות כשהוא נבחר בכנסת לראשונה בחייו.

evglev1

Well-known member
מנהל
הנזיפות של בנט לא ממש עזרו, הוא נשאר בדעתו ובנט נשאר בדעתו ולכן הפילוג ביניהם הפך 6 מנדטים ל-13 מנדטים כי האלקטורט שלהם שונה, והוא איבד קולות בגלל בנט ושקד והם איבדו קולות בגללו. אבל סמוטריץ' מעולם לא התנצל, בנט תמיד אמר שהוא לא מסכים לדעה הזאת, עד שלבסוף לבנט נמאס והוא הקים מפלגה משלו שעלתה לימין בארבע מנדטים שרופים וחוסר אפשרות להקים ממשלת ימין עד היום. ויש לציין שגם אורי אריאל לא הציב גבולות לסמוטריץ' וגם לא מחה נגד השטויות שלו עד שהוא הוא הדיח את אורי אריאל מראשות תקומה האיחוד הלאומי.

evglev1

Well-known member
מנהל
אתם בשביל להקים את ממשלת השרצים שלכם הייתם מכשירים גם את היטלר סטאלין וחמלינצקי
לא נכון לא הייתי מכשיר את אחמד טיבי בשום תנאי ובשום מצב גם האלטרנטיבה הייתה ממשלת שמאל, אבל אני תמיד טענתי שהמפלגות הערביות מייצגות את הרשות הפלסטינית ולא את ערביי ישראל, ואני לא קיבלתי את טענות אנשי רוח מהשמאל שהם לא מייצגים את בוחריהם, מאז אוסלו המפלגות הערביות דאגו לאינרטסים של ערפאת ואבו מאזן והערבים בחרו שוב ושוב את אותן המפלגות ואת אותם הח"כים, אז כנראה הערבים שמצביעים למפלגות ערביות מרוצים מכך שדואגים לאש"ף על חשבונם וגם להם יותר חשובות המטרות של אש"ף מהצרכים שלהם במדינת ישראל. אבל מנסור עבאס החליט לשים בצד את הרשות ועזה ולדאוג לבוחריו בתוך מדינת ישראל ולשם כך פילג את הרשימה המשותפת וגם זכה ב-40% מקולות מצביעים המפלגות הערביות. אז 40% מערביי ישראל שלא מצביעים למפלגות ציוניות או חרדיות מוכנים להיאבק על העניינים שלהם ולשים בצד את האינטרסים של אחיהם מעבר לקו הירוק, זה חלון הזדמנויות שלא היה מאז אוסלו וחובה לנצל אותו.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתם בשביל להקים את ממשלת השרצים שלכם הייתם מכשירים גם את היטלר סטאלין וחמלינצקי
אתה מנסה לומר לנו שערביי ישראל הם בעצם נאצים? אני בהלם. אני בשוק. אני ה-מ-ו-מ-ה!

אתה בטוח שזה המסר שאתה מבקש להעביר לקוראיך הנאמנים??

קשה להחליט.
אומנם זה לא תומך טרור סטייל אחמד טיבי או איימן עודא אבל מצד שני יש לא מעט ראיות שלא מדובר באוהב ישראל וותיק.
אם היו שואלים אותי הייתי הולך עליו אבל בחשש גדול מאוד.
יש להליכה איתו 3 יתרונות.
א אני סומך על הקוסם שיצליח לנטרל אותו במידה וינסה להתחכם.
ב במידה והוא לא ינוטרל הקואליציה הימנית -ימנית תתפרק מיידית.
ג אני דווקא חושב שצריך להעביר כספים למגזר הערבי במיוחד לאלו שהולכים איתנו.
הגיע הזמן שיידעו שמי שעובד עם היהודים מקבל תמורה.
החרפה של נטישת הצדלניקי"ם והמשתפי"ם עי רבין וברק תזכר לדראון עולם

למעלה