התנהלות עם ילד בן 3 בשלבי גירושין

borebi

New member
התנהלות עם ילד בן 3 בשלבי גירושין

שלום, בעבר שיתפתי אתכם בתחילת תהליכי גירושין , מאז עברו כ"כ הרבה אילוצים ומעבר דירה, ושינויים. בעלי ואני לא הגענו להסכמה בניינו ואנחנו עומדים לפני תביעה משפטית. האוירה מאוד מתוחה בניינו, כמובן שהבן סופג , כלפי חוץ זה נראה כאילו ולא חל שינוי בחייו, בגן אומרים שלא רואים הבדל, אבל אני ממש רואה איך זה משפיע עליו, פחדים, כשהוא איתי ועם אנשים אחרים הוא לא עוזב אותי, קשה לו להיות עם אנשים אחרים בלעדיי, אפילו עם זו סבתא (אמא שלי ) שרגיל היה להיות אצלה, בדירה שעברנו הוא מפחד ללכת לשירותים לבד, הוא מתעורר בלילות עם פחדים והרבה פעמים אני לוקחת אותו לישון איתי, אני לא ממש יודעת מה עובר אצל אביו- אבל שם הסיפור יותר פשוט , הוא גר אצל אימו אז הילד רגיל לסבתא ושמח לבוא לשם, הוא ישן באותה מיטה עם האבא אז הפחדים לא מתעוררים, אני יודעת שהאבא פחות מקפיד על חינוך ממני ויותר מרצה את הילד, ואני לא חושבת שיש סיבה לא לעמוד איתו על דברים בגלל שהוא עובר משהו... מצד שני גם אני לפעמים מאבדת את הסבלנות ומוותרת לו... בחופש התחלקנו בזמן והבן בילה מחצית מהזמן איתי ומחצית מהזמן עם אביו, היה לו מאוד קשה כל פעם לחזור לבית , הייתה ממש דרמה ובכי ממש קורע את הלב, והאמת שבגלל שאני לא יודעת מה קורה אצל אביו זה מרגיש לי כאילו ויותר טוב לו אצל אביו, הוא יותר מתגעגע אליו מאשר אלי , והוא אפילו אמר לי משפט שקרע את ליבי - שהבית שלו הוא עם אבא שלו ולא עם אמא - מדובר בילד בן 3 ... אני חייבת לציין שבבית הוא שומע את הערוץ הרבה, לקחתי אותו גם לערב איחוד , אני מקריאה לו גם ספרים של ילדים של הקבלה. שמתי לב שגם עם אחי- דוד שלו הוא מאוד נהנה וממש דבוק אליו כשאנחנו יחד, אני משתדלת לא לקחת את זה אישית אבל אני לפעמים חושבת שאם הוא מעדיף להיות עם אביו אז שיהיה עם אביו , אני רק רוצה שיהיה לו טוב , זה ברור לי שילד בן 3 זקוק לאמא שלו , אבל אולי זה לא צריך להיות כ"כ ברור ואולי אם הוא אומר שיותר טוב לו אצל אביו אז שהמשמורת המלאה תהייה על אביו ... זה יהיה לי מאוד קשה אבל סה"כ אני הבאתי אותו לעולם והוא עוד חלקיק נשמה לתיקון , אני לא סומכת על אביו שיגרום לו להתפתח לכיוון טוב אבל אם זה מה שהוא בוחר אז זה מה שהוא בוחר, סביבה זה הדבר היחיד שיש לנו לבחור, אני לא אגביל אותו בזה . אני יודעת שאני עוברת תהליך לא פשוט וגם השינוי שאני עוברת מאז התחלתי ללמוד וגם כל התהליך גירושין הזה שמתארך מקשה אלי וכמובן ההתמודדות עם הבן אבל עדיין אני חושבת שלהישאר אמיתית בפניו עדיף מאשר לגדל מסכות שזה ברור שהוא רואה מתחתיהן . אני לא כ"כ יודעת מה לעשות , אשמח לעצותיכם , תודה

את נשמעת אמא מקסימה../images/Emo24.gif

הי, אני מרגישה את הבילבול ואת הקושי שלך, ואכן זה מצב לא פשוט עבור הילד וגם עבורך להתמודד עבורו, קשה לי לקבל את זה שילד בן 3 יודע מה טוב עבורו, אני שומעת יותר את היסורי מצפון ורגשות האשם שלך מדברים ואת מחפשת אותם בהתנהגות שלו ובדיבור ובין השאר מין הסתם כנראה גם משדרת אותם, עם כל הבילבול של הילד. מתוך הכאוס והטלטלה שאתם עוברים דווקא את צריכה לשדר לילד ביטחון בהחלטה ובעצמך ובדרכך ובנוסף לדבר רק טוב על אביו ולעשות את כל המאמצים לדבר אל אביו יפה, בשותפות ולזכור שעכשיו הוא עובר לפאזה של שותפות על הילד, זה הדבר שהכי יועיל לילד! לגבי השינה המשותפת במיטה- זה משהו שמאד תלוי בהרגשה שלך ולא בחוקי חינוך, אם זה לא מפריע לך ופותר את הפחדים אז אני לא רואה בעיתיות (רק אם זה לא מוציא אותך מדעתך כמובן) זה בסדר גמור שהוא אוהב להיות עם אבא- את צריכה לשמוח! וגם עם אחיך, אל תשכחי שאותך כאמא הוא מקבל כמובן מאליו כתמיד שם, וכרגע בגלל התקופה הקשה שהוא עובר הוא מחפש הרבה תשומת לב. בקיצור, תרגעי קצת, תשדרי ביטחון, את נשמעת לי אמא נפלאה, ותמשיכי לראות ערוץ 66
והכל יהיה בסדר!

borebi

New member
תודות , שמחת אותי מאוד!

השותפות עם אביו הייתה כמעט מהרגע הראשון שהיינו יחד כזוג..... חח אז אני די רגילה לסיטואציה וגם שומרת על יחס טוב עם אביו , כמובן שלפעמים יש רגעים שאיבדתי את הסבלנות כלפי אביו כי יש הרבה מחלוקות, אבל אני אשתדל מאוד להתגבר - זה סדנא מאוד מוצלחת ללמוד איך לעשות את זה..... אין לי בעיה שישן איתי במיטה , אני רק מפחדת שלא יוכל אחרי כן לישון לבד..... אבל בינתיים זה קורה משל עצמו הוא פשוט נכנס למיטה שלי ונרדם.... כן , יש הרבה יסורי מצפון, אבל אני משתדלת לומר לעצמי שזה חלק מהעניין וגם על זה אני צריכה להתגבר כי אין עוד מלבדו ! המון תודה , אני אשתדל להירגע......

sombol1

New member
תודה על השיתוף גירושים זה תמיד קשה....

אני הייתי קרוב לגירושים בסוף בעקבות טיפול זוגי נולד לנו בן שלישי...... :) לא יודע מה להגיד אם ניסיתם הכל וכלום לא עוזר מאחל שיהיה טוב כמה שאפשר אולי כדאי לדבר עם הילד על המצב שהוא לא ירגיש אשם בגירושים שלא ירגיש אחראי לפירוד בין אמא ואבא שזה היה קורה בלי קשר אליו וששניהם אוהבים אותו למרות שביניהם יש פירוד שממנו הם לא יפרדו לעולם כמו שזה קרה להם.... ואולי בכל זאת לעשות מפגשים משותפים בילוי משותף יחד של אבא ואמא עם הילד... בהצלחה !!

borebi

New member
ראיתי תנקודה שבלב אליך

כן , מסכימה עם עניין השינוי ... בכל אופן דרכנו לגירושין כבר סלולה , אני מדברת עם הבן על הגירושים , לפעמים זה נראה לי קצת הזוי כאילו והוא מסתכל עלי ומה אני רוצה ממנו , אבל מצד שני ברור לי שהוא סופג וזה עדיף מלהתעלם מהנושא ושבעוד 30 שנה הוא פתאום ירגיש משהו ולא יבין למה , אולי באמת אני אציע פעם ב... בילוי משותף עם האבא תודה רבה , עזרת לי מאוד

limorsf

New member
תהליך הגרושין לא פשוט אבל לא מומלץ בילוי

משותף של שניכם עם הילד. המתח מאד גדול, לפי התאור שלך, והוא יהיה חייב להתרגל לפירוד ולמעברים בין הבתים, זה הכי קשה לו. שני האנשים שהוא הכי אוהב בעולם לא מתואמים, אבל הוא יתרגל, אין ברירה. מצד שני, לא כל אמירה שלו קטנה משמעותה בחירה בסביבה. אין לו מושג בבחירות עדיין ויתכן שפשוט הרגיש טוב אצל אביו. יתכן גם שאביו אומר לו שאצלו זה הבית האמיתי שלו...חשוב ביותר שיהיה לו את שניכם. מבחינת לדבר איתו - ילדים לא מבינים מה זה גירושין, וגם אין צורך כל הזמן לדבר על זה, הם מבינים מתוך התנהגות - והפירוד הפיזי כבר התרחש. הוא מבין שיש לכל אחד בית אחר, והוא עוד יבקש מכם להיות ביחד...חשוב שתעבירי מסר ברור ובטוח בעצמו. ככל שתהיי יותר ברורה כך הוא יסתגל יותר מהר. ועוד דבר - ככל שתשמרי על עצמך ותדאגי לעצמך ותרגישי טוב עם עצמך ועם השינויים שאתם עוברים - כך הוא יהיה רגוע יותר!!! סבלנות והתחזקות בשנה החדשה לימור סופר פטמן פסיכולוגית חינוכית ופסיכותרפיסטית

מקרה קצת דומה

קודם כל אני מאחלת לך שהתקופה הקשה תעבור מהר והעניינים יסגרו כך שסביבת החיים תרגע ועמה גם הילד. בעלי התגרש מאשתו הראשונה כשהקטנה שלו היתה בת 3. הוא גר בדירה עם חדר שינה אחד ולכן הילדה ישנה איתו במיטה. כשהיתה בת 5 התחתנו ועברנו לגור יחד והיא שמחה מאוד לקבל חדר משלה. גם נתנו לה לצייר סוס על הקיר ליד המי נדיר שהיא מבקשת לישון אתנו. אני חושבת שבסך הכל מדובר בילד בן שלוש והכל יכול להשתנות ממש בקרוב. אני ראיתי שינוי אדיר מבחינת אופי בין הקטנה בגיל 4 ובגיל חמש. ממש כמו מעבר מפעוטה לאישה קטנה שמבינה הכל. אני מאמינה שהעדפות שלו לאבא גם יכולות להשתנות ממש בקרוב. בהצלחה וחבוקים לקטנטן

borebi

New member
תודה רבה

זה מעודד ואני גם מקווה שהכל ירגע כבר .....

pugile9

New member
../images/Emo73.gifיכולה לשמוח שהוא אוהב את אבא|

גיל 3 הוא גיל שהילד מבין שהוא בן ומזדהה עם דמיות גבריות מאוד חשוב מצידך להציג את האב כדמות חיובית שהרי הוא מזדהה עם הדמות הזאת אולי אפילו לשוחח ולהסביר לאב שהוא עבורו דמות לחיקוי כדי שישתף אותו בעשייה של גברים כמו תיקונים פטיש מסמר משחקי כדור וכו איתך יהיו לו חוייות מיוחדות אחרות כמו גזירה ציור פאזלים וכו וסתם אני מעלה אבל תבחרי ומדי פעם לציין יופי עשיתה יפה כמו אבא אתה מסיע מכונית כמו אבא אפילו לקנות לו כדור ולהגיד עם הכדור אתה יכול לשחק איתו שיראה שייש התיחסות חיובית למרות הפרידה .בהצלחה רבה

borebi

New member
תודה

בהחלט משמח שנהנה ומעודדת שהייה והתייחסות חיובית , ויש פעילות עם האבא של חיוקי כמו שציינת , חבל שלא קשורה לקבלה .... אבל בכל הנוגע לBOYS STUF יש הדאגה שלי היא כולה לבן ומשם אני יוצאת , גם אם יבוא ויאמר לי יום אחד שרוצה לגור עם אבא אכבד את בקשתו ואשמח בשבילו .

למעלה