התפטרות לאחר חופשת לידה

אפפ

New member
התפטרות לאחר חופשת לידה

שלום. אני חוזרת לעבודה בעוד כשבועיים
הבנתי שמי שמתטפרת לצורך טיפול בילד זכאית לדמי אבטלה ולפיצויים, כל עוד הילד עוד לא בן 9 חודשים
שאלתי היא, אני יודעת שיש תקופת המתנה של 90 יום מהתאריך בו אני מודיעה למעסיק שאני מתפטרת ועד לזמן שאוכל להגיש דמי אבטלה
לפי סעיך 11 א לחוק פיצויי פיטורין , במידה ויש הרעה בתנאי העבודה הביטוח לאומי יכול לשלול את תקופת ההמתנה
אז האם אני יכולה גם להתפטר לצורך טיפול בילד, וגם לציין את ההרעה בתנאים?
ומהו הנוסח שאני צריכה לתת למעסיק?

אפפ

New member
שכחתי לשאול. לכמה זמן אני

זכאית לקבל את דמי האבטלה?

cוורנה1

New member
תקופת הזכאות
ראי מתוך תקופת הזכאות על פי גיל ומצב משפחתי.

בברכה.

cוורנה1

New member
האם יולדת שהתפטרה זכאית לדמי אבטלה?
שלום לך,

ראי מתוך שאלות/תשובות באתר ביטוח לאומי המענה לשאלתך:
האם יולדת שהתפטרה זכאית לדמי אבטלה?
"אישה שהתפטרה מעבודתה, לפני הלידה או אחריה, יראו בה כמי שהפסיקה את עבודתה מרצונה, כלומר תתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום שהפסיקה את העבודה (עליה להמציא אישור מהמעסיק). על-פי חוק פיצויי פיטורין התפטרות של יולדת דינה כפיטורין, אך היא אינה נחשבת כסיבה מוצדקת לעניין עזיבת העבודה לפי חוק ותקנות ביטוח אבטלה. יחד עם זאת, התפטרות של יולדת שנדרשת לעבוד שעות עבודה ארוכות, או משרה מפוצלת, או שמקום עבודתה מרוחק ממקום מגוריה, תוכר כהתפטרות מוצדקת, בכפוף לאישור המעסיק על דרישות המשרה."

ועוד...
מתוך אתה מובטל:
"מי שהפסיק את עבודתו מרצונו, בלי סיבה מוצדקת – יתחיל לקבל את דמי האבטלה רק לאחר 90 ימים מיום הפסקת העבודה.
למרות זאת אתה צריך להתייצב בשירות התעסוקה בסמוך להפסקת העבודה, כדי לא לאבד את זכאותך.
מי שהפסיק את עבודתו מרצונו, מאחת הסיבות שהוגדרו בחוק ובתקנות כמוצדקות – צריך להמציא את המסמכים המתאימים להוכחת טענותיו, ויתחיל לקבל את דמי האבטלה כרגיל.
דוגמאות לסיבות מוצדקות להפסקת העבודה: התפטרות של עובד עקב מצב בריאותו שלו או של בן משפחתו, התפטרות בשל הרעה מוחשית בתנאי העבודה או שנוצרו נסיבות במקום העבודה שלא אפשרו לעובד להמשיך בעבודתו.
שינוי מקום המגורים או שינוי מקום עבודה, ייחשבו גם כן להתפטרות מוצדקת, בתנאי שהמרחק בין מקום המגורים החדש למקום העבודה עולה על 60 ק"מ, או 40 ק"מ לאם לילד שלא מלאו לו 7 שנים."

(שאלה/תשובה הרשומה מעלה, התווספה עתה גם למידע מתוך אתה מובטל)

לגבי הנוסח למעסיק, הינו התפטרות לצורך טיפול בתינוק שנולד, על מנת לקיים את הזכאות לפיצווים.

בברכה.

למעלה