התקליט האנגלי

התקליט האנגלי

שלום לכולם אני מחפש לקנות את התקליט שיצא באנגליה ב 1971 . ואם כבר אז שמעתי על בוטלג (לא יודע אם מותר להזכיר זאת בפורום הרשמי) להופעה של חתונה לבנה . בשם "לבן של חתונה" אשמח לדעת אם ניתן להשיג את הבוטלג הזה . סופשבוע נעים, אלון. [email protected]

NY STEEL

New member
היי אלון,

את התקליט האנגלי "Shalom" ראיתי לאחרונה בשתי חנויות בהן ביקרתי- האחת "אוף דה רקורד" שנמצאת בת"א, ממש ליד גשר דיזינגוף החנות השניה (יותר מומלצת) היא "גריפון" שנמצאת ברשלצ (ברחוב ז'בוטינסקי). בעל החנות, ששמו אמנון, הוא חבר בתפוז תחת הכינוי gryphon וכותב בעיקר בפורום "תרבות יד שנייה". כדאי שתשלח לו מסר ותשאל לגבי התקליט לפני שאתה נוסע לחנות. אפשרות נוספת היא לחפש את התקליט באיביי, מדי פעם הוא מוצע שם למכירה. קח בחשבון, שהתקליט בעל ערך אספני גבוה מאוד, ולכן הוא לא זול (מעבר לעובדה שלא קל להשיגו). בנוגע לבוטלג אני לא יודע. בהצלחה, ירון.

21profile

New member
האמת ירון שעזרת גם לי.

לא הייתי בטוחה אם יש עוד דרך להשיג היום את האלבום הזה, שמתוכו אני מכירה רק את Under tropical moonlight (ומאוד אוהבת את השיר הזה). אני כבר מחכה לשמוע אותו במלואו
תודה ירון!

LEATHER REBEL

New member
יש לי הודעה משמחת

קיימים כבר גישושים בקשר להעלאת אותו אלבום על CD. כרגע זה עוד בשלב של גישושים... במקור האלבום יצא בחברת DJM שבינתיים נהייתה חלק מתאגיד הענק UNIVERSAL. נציגי UNIVERSAL בישראל הם הליקון, אבל ממש עד לאחרונה הם לא ידעו ש... מעשית זה שלהם. אני גם לא בטוח אם זה עניין אותם, כי שלום עצמו לא ממש רווה נחת ממה שהיה עם אותו אלבום בזמן אמת. יש גישושים בנושא. בינתיים לא יותר מזה. לי אישית היה את האלבום, ואני יכול לספר לכם שיש בו גרסאות אנגליות ל"אבשלום" ו"אהבה שקטה" ו"מת לישון" ו"מאיה" וגם גירסה -עם מילים- ל"פלסטלינה". האלבום לא ממש נמכר בזמנו, כי למרות ההפקה המלוטשת, אף אחד שם לא ניסה לעבוד איתו על המבטא. התוצאה היא שהוא שר באנגלית כמו ישראלי. איך אמרתי? יש -גישושים- בעניין העלאת האלבום על CD.

Roger waters10

New member
ואיי!!

הלוואי שזה נכון וכן,אנדר טורפיקל מונלייט אכן שיר מדהים!!

LEATHER REBEL

New member
יש לי ידידים בתעשיה

שמותיהם לא יאמרו לך דבר. איך שלא יהיה, כשיש "גישושים" זה עדיין לא אומר שייצא מזה משהו. בעבר, היו מעבירים אלבומים ישנים לפורמט CD רק אם נראה היה שיש סיכוי סביר שזה ימכור. נו טוב, שם המשחק היה ונשאר "כסף". היום, עם כל ההורדות בנט, הוצאת משהו בפורמט CD מסחרי היא כבר משתלמת פחות, כלכלית... ובוודאי ובוודאי כשמדובר באלבום ה-זה-. הוא יצא בישראל -פעמיים- בעבר, בשתי חברות תקליטים שונות (כי הייצוג הישראלי של החברה בלונדון החליף ידיים) אך עניין רק מספר קטן של אנשים, כולל אלה שמשתייכים לקבוצת מעריצי שלום. לא נורא... יש אלבומים ישראליים נוספים שזכויותיהם שייכות להליקון אבל עדיין לא עלו על CD. בעצם... לכל חברת תקליטים בעולם יש פריטים כאלה. רוני בראון (מנכל הליקון) אמר לפני כמה זמן שעניין הדיסקים הצרובים והמזוייפים, כמו גם ההורדות בנט, זה מכה לתעשייה. ציטוט ישיר: "את הליקון הקמתי בשנת 1985, אבל לו הייתי יודע אז את מה שאני יודע היום, כנראה שלא הייתי מתחיל עם זה".

נר2

New member
יש לי את שניהם

את הבוטלג ניתן היה להוריד מאתר של בוטלגים ישראליים.. את התקליט יהיה לך קשה יותר להשיג ואם תמצא תצטרך לשלם עליו הרבה כי הוא מאוד נדיר. בכל אופן יש לי אותו גם על גבי דיסק אם תרצה..

NY STEEL

New member
אהמ..

התקליט דיי נדיר אמנם, אבל אם מישהו מתכוון לקנות אותו באמת- רק לשם "הגילוי הנאות" התקליט שווה בין 50-70 דולר, ויש להזהר מבעלי חנויות תקליטים שמנסים "לגזור קופון" על חשבון קונים שלא כלכך מבינים בתקליטים אז... שלא יעבדו עליכם!

נר2

New member
הערך האמיתי של התקליט

בהיותו תקליט גנוז הוא כ100 דולר

נר2

New member
תלוי כמובן באיזה גרסה מדובר

אני מדברת על הגרסה האנגלית היקרה יותר כמובן שהגרסה הישראלית זולה יותר מה ששונה זה כמובן העטיפה והאיכות שלה

LEATHER REBEL

New member
אבל SHALOM זה לא תקליט גנוז

בשפה העברית, כשאומרים "תקליט גנוז" ובאנגלית SHELVED, הכוונה שהתקליט לא יצא מעולם. לניל יאנג יש כמה כאלה.. אבל חלק מהם הצליח "לזלוג" החוצה באופן לא חוקי כבוטלגים. רובם באיכות-שמע בסדר גודל של "בסדר". גם השיר של פינק פלויד SCREAM THY LAST SCREAM משנת 1967 לא יצא לאור מעולם -באופן רשמי-... אבל לי יש אותו על בוטלג לא חוקי, באיכות טובה מאוד. ועוד הרבה מלפני שניתן היה להפיצו בבלוגים. בהתייחס לדוגמה הזו, זה גנוז רק באופן רשמי.

NY STEEL

New member
זה נכון

התקליט של שלום לא נגנז, הוא הודפס בכמויות קטנות. ונר, אולי תאיר את עיניי ותפרט אודות העטיפות השונות שעצאו בארץ ובאנגליה? שבוע טוב

נר2

New member
ההבדל הקטן

בגרסה האנגלית העטיפה כפולה ועשויה מחומר קשיח יותר מהגרסה הישראלית שיצא במעטפה בודדת כמו כל התקליטים שיצאו באותה תקופה ומקרטון דק יותר. בגרסה האנגלית יש תמונת קלוז-אפ על הפנים שLEATHER REBEL שם בשרשור שלו ובצד השני את התמונה שבלינק ובפנים תמונות של יתר הנגנים באולפן. בגרסה הישראלית יש ציור צבעוני על הקרטון והוא בצבע לבן.

LEATHER REBEL

New member
לא נכון

העטיפה הישראלית הראתה מצד אחת את תמונת הקלוז-אפ, ומצד שני רת התמונה בה הוא יושב על כיסא. תמונות הנגנים שבעטיפה הבריטית לא היו בעטיפה הישראלית. ציור? צבעוני? לא בעטיפות הישראליות שאני ראיתי.

LEATHER REBEL

New member
בבריטניה עטיפה כפולה נפתחת, בישראל לא

בשתי הפעמים בהן התקליט יצא בישראל, הוא יצא בעטיפה לא נפתחת. סיפורים על העטיפה הבריטית שמעתי, אבל מעולם לא ראיתי כזו. כל העותקים שראיתי עד היום הם של ההוצאות הישראליות.

למעלה