התקף חרדה פתאומי

התקף חרדה פתאומי

התקף חרדה פתאומי
שלום רב,
לפני כיומיים חוויתי לראשונה התקף חרדה בעת נהיגה.
מאז אני מתקשה לנסוע לבד.
בצעתי בדיקות כלליות והן תקינות.
הרופאה נתנה לי כדור לשיאה פעם ביום.
חשוב לי לציין כי לא ברור לי מה היה הטריגר שגרם להתקף.
לא חוויתי שום דבר יוצא דופן בשבועות הקודמים.
האם טיפול cbt יכול לעזור או שמא עליי לפנות לפסיכולוג קליני.
אשמח מאד לעזרתך והארותיך בנושא.
תודה,
מירה

התקף חרדה ראשון

התקף חרדה פתאומי
שלום רב,
לפני כיומיים חוויתי לראשונה התקף חרדה בעת נהיגה.
מאז אני מתקשה לנסוע לבד.
בצעתי בדיקות כלליות והן תקינות.
הרופאה נתנה לי כדור לשיאה פעם ביום.
חשוב לי לציין כי לא ברור לי מה היה הטריגר שגרם להתקף.
לא חוויתי שום דבר יוצא דופן בשבועות הקודמים.
האם טיפול cbt יכול לעזור או שמא עליי לפנות לפסיכולוג קליני.
אשמח מאד לעזרתך והארותיך בנושא.
תודה,
מירה
התקף חרדה ראשון
למירה שלום. המקרה שאת מביעה לפורום הוא קצת יוצא דופן. התקף ראשון של חרדה לרוב לא מאובחן כ"נפשי" כל כך מהר. הייתי מציע שבשלב זה תשלימי את הבדיקות הרפואיות שקרוב לודאי תקבלי.
על כל מקרה לאשיאה זאת תרופה נגד דאגנות, חרדה כללית. האם ההתקף הזה מלפני 4 ימים הופיע באופן פתאומי, ללא רקע, או שזה על רקע של נטייה לחרדה, דאגנות או בעיה רגשית אחרת.
אם מדובר על התקף בודד ראשון, הייתי ממתין עם הטיפול עד שיהיה ברור על מה מדובר. אלא אם יש סיבה קודמת שממלא חשבת להגיע לטיפול. במקרה כזה, נראה לי ש- CBT יכול להיות מתאים יותר
ללא קשר לסיבה של ההתקף, חשוב מאד שלא תתני לו לנהל את החיים שלך ולא תכנסי להתנהגויות של הימנעות משום דבר בעקבות ה"התקף".

התקף חרדה ראשון

התקף חרדה ראשון
למירה שלום. המקרה שאת מביעה לפורום הוא קצת יוצא דופן. התקף ראשון של חרדה לרוב לא מאובחן כ"נפשי" כל כך מהר. הייתי מציע שבשלב זה תשלימי את הבדיקות הרפואיות שקרוב לודאי תקבלי.
על כל מקרה לאשיאה זאת תרופה נגד דאגנות, חרדה כללית. האם ההתקף הזה מלפני 4 ימים הופיע באופן פתאומי, ללא רקע, או שזה על רקע של נטייה לחרדה, דאגנות או בעיה רגשית אחרת.
אם מדובר על התקף בודד ראשון, הייתי ממתין עם הטיפול עד שיהיה ברור על מה מדובר. אלא אם יש סיבה קודמת שממלא חשבת להגיע לטיפול. במקרה כזה, נראה לי ש- CBT יכול להיות מתאים יותר
ללא קשר לסיבה של ההתקף, חשוב מאד שלא תתני לו לנהל את החיים שלך ולא תכנסי להתנהגויות של הימנעות משום דבר בעקבות ה"התקף".
התקף חרדה ראשון
תודה רבה על תשובתך.
הבדיקות הושלמו- נמצאו תקינות לחלוטין.
ההתקף משבוע שעבר הופיע באופן פתאומי לחלוטין. אין לי רקע של חרדה , גם לא במשפחה..
יום לאחר ההתקף הרגשתי שהגוף לא מקשיב לי ושאינני יכולה לנסוע לעבודה.
בסופ"ש הצלחתי לנהוג עם חששות שהתפוגגו לאט בזכות מלווה שישב לידי..
היום כבר נהגתי לבד אך עם חששות גדולים מאד ועם מלווה ששוחח איתי טלפונית.
מעבר לנושא הנהיגה שהוא אקוטי מבחינתי ( פרנסה)- אני לא מרגישה מפוקסת. יש לי מין כבדות בראש וחוסר ריכוז תמידי. מרגישה מין סחרור מוזר וחוסר בהירות מחשבתית.
האם אלו תופעות נורמליות לאחר התקף?

אודה להתייחסותך,
מירה

למעלה