התקפי שלשול

האגיס5

New member
התקפי שלשול

בשנים האחרונות הופיעה אצלי תופעה מוזרה, התקפי שלשול שמופיעים באמצע הליילה עם הקאות, צמרמורות, חולשה קיצונית על סף עילפון והבזקים שחורים כמו כן הזעה לאחר השלשול ישנה הקלה. לכאורה תמיד ייחסתי את זה להרעלת מזון אך כיום התופעה מופיעה בכל מס חודשים . בפעם האחרונה שקרה התקף כזה אכלתי יחד עם בעלי שקשוקה מאותה מחבת והוא לא חטף כלום. בכל הפעמים לאחר ההתקף לקחו מס שעות והתאוששתי דיי מהר בפעם האחרונה נותרתי עם כאבי בטן ועוויתות בבטן עוד יומיים.חשוב לי לתאר כי בזמן ההתקף הכאבים מופיעים כמו צירי לידה עם התחלה שיא וירידה בכאב. אני מתחילה להיות מודאגת וחושבת שאולי לא מדובר בהרעלות מזוןאשמח לקבל התייחסות לשאלתיתודה

התקפי שלשול

שלשול התקפי בתדירות נמוכה של כל כמה חודשים לאורך מספר שנים, מלווה גם בתסמינים שאינם קשורים למערכת העיכול כגון חולשה קיצונית, הזעה והבזקים שחורים אינו מצייג ככל הנראה מחלה של מערכת העיכול אלא תופעה כללית יותר גופנית שמפעילה את מערכת העצבים האוטונומית (שאינה בשליטה) לפעילות יתר וגורמת למכלול התסמינים שתיארת. אם בין התקפים, ישנם שבועות וחודשים של תפקוד תקין של מערכת העיכול, לא נראה לי שהינה המקור לתלונות. כמו כן אין מדובר לדעתי בזיהום חוזר או דלקת (תסמינים ממושכים לאורך ימים).
לא ברור לגמרי הטריגר, יתכן ומדובר בתופעה דמויית מיגרנה עם אאורה (תסמיני טרום התקף) גופניים, ולעיתים מצוקה או מתח רגשי יכולים לגרום לתלונות אלו.
בכל מקרה, מצב גופני חרחג שמטריד את מנוחתך, הינו סיבה לבירור כל לרופא המשפחה לתיאור מלא של התסמינים והחלטה על המשך בדיקות נחוצות

למעלה